همراه ما باشید

حمله پرسپولیس به رکورد آبی‌ها در جام حذفی

حمله پرسپولیس به رکورد آبی‌ها در جام حذفی

پیروزی نیوز - حمله پرسپولیس به رکورد آبی‌ها در جام حذفی

پرسپولیس در صورت قهرمانی در این فصل از مسابقات جام حذفی در تعداد قهرمانی به رقیب سنتی خود می‌رسد.

به گزارش پرسپولیس‌نیوز، تیم‌های پرسپولیس و استقلال در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های جام حذفی روز چهارشنبه هفته جاری در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار در حالی برگزار می‌شود که برنده این مسابقه باید با برنده جدال تراکتور و نفت مسجدسلیمان در فینال دیدار داشته باشد.

در تاریخ جام حذفی تیم فوتبال استقلال تهران با کسب هفت عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم است و پرسپولیس با بردن ۶ جام، جدی‌ترین تعقیب‌کننده آبی‌پوشان به حساب می‌آید. تیم قرمزپوش پایتخت در صورتی که بتواند در این فصل عنوان قهرمانی را از آن خود کند فارغ از اینکه از عنوان خود دفاع کرده بلکه می‌تواند در تعداد قهرمانی با رقیب دیرینه خو به تساوی برسد و بازهم رکورددار شود.

به همین خاطر پرسپولیس بدون شک برای کسب هفتمین قهرمانی نیازمند این است که ابتدا استقلال را در این مرحله شکست دهد. در طرف مقابل هم استقلال برای اینکه مانند لیگ قافیه را به رقیب خود نبازد باید برابر آنها به برتری برسد و برای کسب جام هشتم تلاش کند.

تیم نفت مسجدسلیمان تنها تیم بدون سابقه قهرمانی در مرحله نیمه نهایی است. تیم فوتبال تراکتور تبریز در فصل ۱۳۹۳-۱۳۹۲ موفق شد با شکست مس کرمان به تنها قهرمانی خود دست پیدا کند. در ضمن یحیی گل‌محمدی در بین مربیان حاضر در این مرحله تنها کسی است که سابقه قهرمانی در جام حذفی را دارد. یحیی دو بار با ذوب‌آهن موفق شده جام حذفی را فتح کند و حالا در پی سومین قهرمانی است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه