همراه ما باشید

سیامک از شماره پیراهنش عبور کرد!

سیامک از شماره پیراهنش عبور کرد!

پیروزی نیوز - سیامک از شماره پیراهنش عبور کرد!

شیوا دورانگر – خبرنگار: سیامک نعمتی با حضور دربی سنتی به رکورد ۱۰۰ بازی با پیراهن پرسپولیس رسید. این هافبک خوش‌تکنیک که سومین فصل حضورش را در جمع سرخ‌ها سپری می‌کند در ۹۹ دیداری که پیش از این حضورداشته است ۱۰ گل زده است، ۶ پاس گل داده و ۵ پنالتی از حریفان گرفته است.

نعمتی به‌واقع یکی از بهترین خریدهای پرسپولیس در فصول گذشته بوده است و در این مدت گل‌ها و پاس گل‌های ارزشمندی برای این تیم زد. خصوصاً در روزهایی که پرسپولیس محروم بود این ستاره توانمند به‌واسطه اینکه قابلیت بازی در پست‌های مختلف خط میانی را داراست، حتی در برخی بازی‌ها در پست غیرتخصصی و به‌عنوان مدافع راست به زمین رفت و نمایش درخشانی هم داشت. البته نعمتی در نیم‌فصل اول لیگ امسال، به‌دور از آمادگی ظاهر شد و بدترین عملکردش را در جمع سرخپوشان پشت سر گذاشت، اما بعد از آمدن گل محمدی این بازیکن به فرم قبلی برگشت و در هفته‌های پایانی همان هافبکی بود که پرسپولیس می‌خواست. به‌طورکلی بازی نعمتی بعد از حضور در پرسپولیس پیشرفت قابل‌توجهی داشته است، تا جایی که چندی قبل با انتخاب کاربران اینترنتی به‌عنوان بهترین هافبک لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.
تاریخ‌سازی در آسیا
اولین بازی سیامک نعمتی با پیراهن پرسپولیس مقابل تیم نفت تهران بود. این دیدار که در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شد با برتری ۳ بر صفر سرخ‌ها و قهرمانی این تیم در سوپر جام همراه بود و سیامک نعمتی اولین پاس گلش را دقایقی بعد از ورودش به زمین ثبت کرد تا شروع رویایی در پرسپولیس داشته باشد. او در مسابقات لیگ برتر آن سال هم با پرسپولیس قهرمان شد و این موفقیت در فصل‌های بعد هم ادامه داشت و به چهارمین قهرمانی متوالی ختم شد. نعمتی با پرسپولیس ۲ بار تا مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد و در فصل ۲۰۱۸ به مدال نقره این مسابقات دست‌یافت. قهرمانی در جام ۹۸- ۹۷ افتخار دیگری برای این بازیکن بود. نعمتی در کارنامه بازیگری خود سابقه گلزنی در نیمه‌نهایی آسیا را دارد و ۲ سال پیش توانست گل صعود پرسپولیس به فینال آسیا را در بازی برگشت مقابل السد به ثمر برساند. و جالب است که این بازیکن هر ۲ گل آسیایی‌اش را هم به این غول قطری زده است. او در فوتبال ایران هم راه دروازه هیچ تیمی را به‌خوبی فولاد بلد نیست و در طی سال‌هایی که در پرسپولیس بوده ۴ بار مقابل این تیم گلزنی کرده است، که یکی از آن‌ها در دور برگشت لیگ امسال به ثبت رسید.
نعمتی و گل‌های ۳ امتیازی
سیامک نعمتی در فصل هفدهم ۲ گل برای پرسپولیس زد و طی ۷۱۹ دقیقه‌ای که در زمین بود۲ پاس گل و یک پنالتی گرفت. اولین پاس گل این بازیکن در هفته سوم به ثبت رسید؛ جایی که دقایقی بعد از ورودش یک پاس گل خوب به مهدی طارمی داد و خود را درنتیجه بازی ۳ بر صفر پرسپولیس سهمیم کرد. در هفته بیستم نیز در دقایق آخر وارد زمین شد و در ثانیه‌های پایانی گل تساوی را وارد دروازه گسترش فولاد کرد. ۵ هفته بعد در غیاب ملی پوشان یک گل ۳ امتیازی به استقلال خوزستان زد و در بازی مقابل سایپا که با شکست ۲ بر یک پرسپولیس همراه بود یک پنالتی گرفت.
دومین گلزن برتر پرسپولیس
او در لیگ هجدهم عملکرد درخشانی داشت و با زدن ۵ گل و ارسال یک پاس گل نقش پررنگی در راه قهرمانی داشت. نعمتی بعد از علیپور دومین گلزن برتر پرسپولیس در این فصل بود. او درخشش را از همان هفته اول شروع کرد و با پنالتی که گرفت و علیپور آن را به گل تبدیل کرد زمینه اولین برد فصل را فراهم آورد. هفته بعد مقابل فولاد دو گل زد و در هفته ششم نیز با حرکت تکنیکی خود مدافع نساجی را به‌اشتباه انداخت و موجبات گل دوم برد تیمش را فراهم آورد. در دور برگشت بازهم بلای جان پدیده شد و این بار گل دوم تیمش را با یک شوت زیبا به ثمر رساند. در هفته بیست و دوم دروازه سپیدرود را باز کرد و۲ هفته بعد با شوتی دیگر به تیم سابقش یعنی پیکان گل زد.
پوکر در قهرمانی
نعمتی در فصل نوزدهم بیشتر سازنده بود تا گلزن. او در۱۱۶۵ دقیقه‌ای که در زمین بود۳ پاس گل داد و یک گل زد. تنها گل این بازیکن وارد دروازه فولاد شد که کمک زیادی به قهرمانی زودهنگام پرسپولیس کرد. نعمتی در هفته سوم لیگ برتر، تک‌گل بازی مقابل صنعت نفت را ساخت و یک پاس گل هم به علیپور در جریان برتری مقابل پیکان در هفته بیست و دوم داد. در هفته آخر لیگ و دیدار تشریفاتی با سایپا نیز این هافبک خلاق با ارسال یک پاس در عرض برای علیپور، گل سوم پرسپولیس را ساخت .
نعمتی گربه سیاه السد
همان‌طور که اشاره شد سیامک نعمتی ۲ گل آسیایی را در کارنامه دارد که هر ۲ مقابل السد و در سال ۲۰۱۸ به ثبت رسید. او ابتدا در مرحله این رقابت‌ها با شوتی محکم دروازه السد را باز کرد. و در بازی برگشت نیمه‌نهایی هم درحالی‌که تیم قطری با یک گل پیش بود مقابل عبدالکریم حسن، مدافع باتجربه حریف با یک شوت گل مساوی تیمش را زد.
تبحر سیامک در گرفتن پنالتی
نعمتی در ۹ مسابقه‌ای که تاکنون در جام حذفی به میدان رفته است موفق به کسب یک پنالتی شده است که این اتفاق در فصل ۹۷- ۹۶ و در جریان برتری ۲ بر صفر مقابل نفت تهران رقم خورد. جایی که این بازیکن دقایقی بعد از ورودش به زمین توانست با گلر حریف تک به تک شده و از او خطا پنالتی بگیرد که علی علیپور آن را به گل دوم پرسپولیس تبدیل کرد.
در ادامه عملکرد نعمتی را در ۹۹ بازی گذشته به تفکیک باهم مرور خواهیم کرد:
لیگ برتر:
فصل هفدهم : ۲۳ بازی(۷۱۹دقیقه) – ۲ گل و ۲ پاس گل
فصل هجدهم: ۲۷ بازی(۱۹۸۳ دقیقه)- ۵ گل و ۱ پاس گل
نوزدهم: ۲۱ بازی(۱۱۶۵) – ۱ گل و ۳ پاس گل
حذفی:
۹۷- ۹۶: ۳ بازی(۱۰۴ دقیقه) ۱ پنالتی
۹۸- ۹۷: ۵ بازی( ۳۷۹ دقیقه)
۹۸-۹۹ : ۱ بازی( ۹۰ دقیقه)
سوپر جام:
۹۷- ۹۶ : ۱ بازی(۱۶ دقیقه) ۱ پنالتی
لیگ قهرمانان آسیا:
۲۰۱۷ : ۱ بازی
۲۰۱۸ : ۱۲ بازی و ۲ گل
۲۰۱۹ : ۵ بازی

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه