همراه ما باشید

از تعیین چگونگی صعود تیم‌ها تا جایگزینی بازیکنان شرکت‌کننده

از تعیین چگونگی صعود تیم‌ها تا جایگزینی بازیکنان شرکت‌کننده

پیروزی نیوز - از تعیین چگونگی صعود تیم‌ها تا جایگزینی بازیکنان شرکت‌کننده

تصمیمات کمیته مسابقات AFC در مورد اصلاحات مقررات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ به هر چهار باشگاه ایرانی ابلاغ شد.

به گزارش پرسپولیس نیوز،کمیته مسابقات AFC در مورد اصلاحات مقررات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ دستورالعمل جدیدی را صادر کرده که در اختیار فدراسیون های عضو قرارداده است.

فدراسیون فوتبال نیز این مصوبات جدید را در اختیار چهار باشگاه ایران (شهرخودرو، سپاهان، استقلال و پرسپولیس) قرار داده است.

مصوبات جدید به شرح زیر است:

۱- معیارهای بازی رو در رو: (ماده ۴، ۲، ۵، ۱۰)

با توجه به این که مسابقات به صورت مجتمع خواهد بود، برای تعیین تیم‌های صعودکننده از دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰، در صورت تساوی امتیازها، گل‌زده در خانه حریف محاسبه نخواهد شد.

۲- وقت اضافه (ماده ۱ ،۱۳)

در مسابقات دور حذفی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰، در صورت تساوی در ۹۰ دقیقه در بازی‌های تک حذفی، مسابقه برای تعیین برنده در دو زمان ۱۵ دقیقه‌ای ادامه پیدا خواهد کرد.

۳- تعداد اعضای تیم در مسابقات (ماده ۱، ۱۸ و ۱، ۳۲)

به دلیل افزایش تعویض‌ها به ۵ نفر، تعداد کادر فنی جهت ثبت‌نام برای هر مسابقه از ۱۸ به ۲۱ نفر و تعداد بازیکنان ذخیره روی نیمکت از ۷ به ۱۰ نفر افزایش می‌یابد.

۴- جایگزینی بازیکنان شرکت‌ کننده (ماده ۱، ۴، ۲۶)

برای راحتی باشگاه‌ها، هر تیم اجازه دارد ۸ بازیکن را به دلایل فنی و بدون نیاز به ارائه مدرک پزشکی، اضافه یا جایگزین (در صورت عدم تکمیل لیست ۳۵ نفره) نماید.

۵- ثبت‌نام کادر فنی (ماده ۳، ۳۰ و ۴، ۳۰)

به دلیل شرایط کرونا، هر تیم علاوه بر سرمربی و سرپرست باید دکتر تیم را نیز به عنوان کادر ثبت‌نام کند و این سه نفر در لیست نیمکت‌ ذخیره‌ها توسط ناظر بازی ثبت شوند.

۶- اجرای تصمیمات کمیته مسابقات AFC:

اصلاحات لازم در خصوص بندهای مرتبط به جهت اجرای تصمیمات کمیته مسابقات مورخ ۵ و ۱۰ تیر ۱۳۹۹ صورت گرفته است، مانند اصلاح پنجره ثبت‌نام ۳ که طبق آن پنجره جدید برای مسابقات باقیمانده لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ درنظر گرفته شده است. (ماده ۲۶)

بازیکنی که برای یک تیم در دور گروهی بازی کرده است، استثنائاً می‌تواند برای ادامه بازی‌های گروهی در تیمی دیگر ثبت‌نام شود. (ماده ۲۸،۸)

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه