همراه ما باشید

شب امتحان

شب امتحان

پیروزی نیوز - شب امتحان

ابراهیم فتاحی – خبرنگار: هواداران پرسپولیس هنوز فرصت خوشحالی از جذب بازیکنان جدید را پیدا نکرده بودند که با اخبار نگران‌کننده‌ای درباره احتمال جدایی موجی از بازیکنان اصلی روبرو شدند. اخباری که تکذیب هم نمی‌شوند و همه‌چیز مرتب به ‌روز بعد موکول می‌شود و همین خود روی اعصاب هواداری است که تا این‌جا هر طور که شده لذت چهارمین قهرمانی پیاپی را به قولی از دماغش درآورده‌اند.
پرسپولیس در نقل و انتقالات شرایط خاصی دارد. همه‌چیز بین خیلی خوب و خیلی بد متغیر است و کسی به‌درستی نمی‌داند چه می‌شود. در این میان باشگاه مرتب سعی در توجیه خود دارد و به این مساله پاسخ نمی‌دهد که چرا از قبل به فکر این روزها نبودند و چرا از هم‌اکنون به فکر آینده نیستند؟
بله اشتباه نشنیدید. چرا از همین حالا نباید به فکر آینده بود؟
*پنجمین بازیکن جدید هم آمد
تا زمان نگارش این مطلب، میلاد سرلک پنجمین بازیکن جدید پرسپولیس برای فصل آینده است. قبل از او سعید آقایی، حامد لک، عیسی آل کثیر و پهلوان نفراتی بودند که به خدمت گرفته‌شده بودند.
سرلک جزو نفراتی بود که برای جدایی باید رضایتنامه می‌گرفت. گویا این مساله حدود یک میلیارد و نیم برای او آب خورد که باید از محل قراردادش پرداخت کند و گفته می‌شود قرارداد ۲ ساله او با پرسپولیس ۵ و نیم میلیارد خواهد بود که اگر این‌گونه باشد با توجه به قراردادهای دیگر رقم خیلی بالا نیست.
*مظاهری دور از پرسپولیس
با اقدام رشید مظاهری برای فسخ قراردادش با باشگاه تراکتورسازی دوباره نام او برای حضور در پرسپولیس بر سر زبان افتاد. این در حالی است که چنین احتمالی کمی ضعیف است. او سال قبل ۱۰ روز زود اقدام کرد و با تراکتورسازی قرارداد بسته و فریب افسانه‌سرایی‌ها را خورد و امسال هم اگر می‌خواست به پرسپولیس بیاید. حدود ۱۰ روز دیر برای جدایی اقدام کرد. با توجه به این‌که پرسپولیس در حال حاضر، حامد لک را جذب کرده است. حضور همزمان ۲ دروازه‌بان ایرانی مدعی، اشتباه محض به نظر می‌رسد.
*چرا قرارداد بوژیدار ثبت نشد
باشگاه پرسپولیس، دیروز قرارداد ۴ بازیکن خود را به ثبت رساند ولی برای ثبت قرارداد بوژیدار رادوشوویچ اقدامی نکرد. این در حالی است که اگر نسخه‌ای از تمدید قرارداد بوژیدار که مدت آن، ۳ سال بود در اختیار خود او باشد، ثبت یا عدم ثبت آن در هیات فوتبال، کوچک‌ترین اهمیتی ندارد.
چرایی این مساله مهم نیست ولی بعید است که باشگاه بخواهد با جذب هم‌زمان لک و مظاهری قید او را بزند. به‌ویژه که قرارداد ۳ ساله‌اش که ارزش سالیانه آن احتمالاً به ۳۰۰ هزار دلار می‌رسد، می‌تواند مشکل‌ساز شود. هرچند جدای این مساله، بی‌حاشیه بودن وی و عدم ایجاد مشکل و خدعه علیه رقیب، بزرگ‌ترین مزیت او است.
*جلالی و زاهدی در آب ‌نمک
در اطراف پرسپولیس البته نام‌های دیگری هم مطرح می‌شود ولی هنوز با آن‌ها مذاکره نشده است. یکی از آن‌ها ابوالفضل جلالی جوان چپ‌پای سایپاست. در شرایطی که آقایی جذب شد. نادری هنوز هست و انصاری را هم بیرون فهرست داریم، رفتن سراغ این بازیکن جوان، منطقی به نظر نمی‌رسد ولی به‌عنوان یک آلترناتیو در تیررس پرسپولیس است. او گزینه‌ای است که با نماندن علیپور جدی خواهد شد. بازیکنی که محصول آکادمی فوتبال پرسپولیس بود اما بد آورد و یک دوپینگ ناخواسته مسیر زندگی او را عوض کرد و برایش بسیار گران تمام شد. او در ایسلند به شکلی عمل کرد و وقتی باشگاه سوون خواهان قرارداد با او شد همه متوجه شدیم باید او را بیشتر جدی می‌گرفتیم ولی او بازیکنی نبود که برانکو با توجه به نفرات در اختیار، او را جذب کند.
زاهدی در پرسپولیس دفاع چپ بود با توانایی بازی در وینگر چپ و سال قبل در اوکراین مهاجم بازی می‌کرد.
*آخرین وضعیت بشار
و اما این روزها همان‌طور که گفته شد دغدغه بزرگ هواداران، حفظ نفرات اصلی قبلی است که درباره آن‌ها خبرهای زیادی وجود دارد.
هواداران در شبکه‌های اجتماعی بر این باور هستند که نفرات جدید در قواره نفراتی که صحبت از جدایی آن‌ها است، نیستند. این در حالی است که بازیکنان جدید به‌جای بازیکنانی نیامده‌اند که این روزها درباره جدایی آن‌ها صحبت نمی‌شود و نکته کلیدی این است که آن‌ها را یحیی گل‌محمدی خواسته است. یکی از بازیکنان قبلی که هواداران اصرار زیادی به حفظ او دارند، بشار رسن است. بعد از انتشار اخباری در روز جمعه مبنی بر این‌که برای ماندن این بازیکن اتفاق خاصی روی نداده است. دیروز شاهد بودیم که تحرکاتی حادث شد و مدیر برنامه‌های بشار در باشگاه حضور پیدا کرد. روز گذشته از باشگاه پرسپولیس خبر رسید که دلار موردنیاز برای تسویه بدهی بشار تهیه‌شده است. البته گویا این پول بعد از عقد قرارداد جدید تحویل وی می‌شود. یکی از مدیران باشگاه در این باره می‌گوید باشگاه این شرط را به ۲ دلیل گذاشته است. یکی این‌که بشار را ترغیب به عقد قرارداد جدید کند و دیگر این‌که اگر وی واقعا نمی‌خواهد قرارداد ببندد، در شرایط فعلی، ارز تهیه‌شده را به برانکو بدهند.
دو طرف شب گذشته برای شرایط قرارداد در حال چانه زنی با یکدیگر بودند.
*ترابی همچنان مورد غضب
مهدی ترابی هنوز بازیکن مورد غضب تعدادی از هواداران پرسپولیس است که او را تا حد خیانت به پرسپولیس متهم می‌کنند. این در حالی است که خود باشگاه خلاف این را می‌گوید. به هر حال آنچه مسلم است این‌که او بر خلاف قرارداد کاری نکرده است و باید کمی منصف بود. اگر قصوری هم بوده از جانب او نبوده است. در این میان بحث اصلی ماندن یا رفتن ترابی نیست. بلکه موضوع اصلی به سهم ۳۵۰ هزار دلاری پرسپولیس مربوط می‌شود. که نیاز زیادی هم به آن وجود داشت. البته در این باره بعضی مدعی هستند که ترابی قول داده منافعی به باشگاه برساند ولی این در حد حرف است و نمی‌شود روی آن حساب کرد.
*خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان به دنبال اصلاح قرارداد
شجاع خلیل زاده و محمد حسین کنعانی زادگان ۲ بازیکنی هستند که دیروز در باشگاه حاضر شدند. به ترتیب بند فسخ قرارداد ۴۰۰ و ۲۵۰ هزار دلاری دارند. برخلاف آنچه شجاع مطرح کرد از جدایی او حدود ۹میلیارد تومان نصیب پرسپولیس می‌شود. همین که خیلی قیمت دلار را دقیق نمی‌دانست شاید بتوان به این نتیجه رسید که تصمیم جدی برای جدایی ندارد که بخواهد حساب و کتاب کند. در واقع بیشتر این‌گونه به نظر می‌رسد که آن‌ها با توجه به رقم‌هایی که درباره دیگر بازیکنان مطرح می‌شود دنبال اصلاح رقم قرارداد خود است. تاکید هر ۲ برای ادامه کار در پرسپولیس همین معنا را می‌دهد. حالا باید دید درخواست آن‌ها برای اصلاح قرارداد چیست و چه مبلغ و بندهایی را شامل می‌شود.
*اختلاف ۲ میلیاردی بین پرسپولیس و علیپور
علیپور هم دیروز پیشنهاد ۱۰ میلیاردی به باشگاه را تکذیب کرد. صحبت های مقام های باشگاه مبنی بر این‌که منتظر تصمیم علیپور هستند به این معنی بود که آن‌ها پیشنهاد او را نپذیرفته بودند. گفته شده است علیپور پیشنهاد خود را از ۱۰ میلیارد به ۸ میلیارد کاهش داده و باشگاه پیشنهاد خود را تا ۶میلیارد بالا برده بود. حرف‌های دیروز یعنی اینکه علیپور یک رقم پایین تر را پیشنهاد داده است.
*وضعیت نامعلوم امیری و نادری
و اما دیگر بازیکنانی که هنوز وضعیت آن‌ها نامعلوم است امیری و نادری هستند. امیری بند فسخ ۴۰۰ هزار دلاری دارد. او یک پیشنهادی به باشگاه داده است و باشگاه باید نظر خود را اعلام کند تا بعد امیری تصمیم بگیرد که ماندن به صلاح او است یا رفتن.
در مورد نادری، تمام شنیده‌ها حکایت از آن دارد که باشگاه بلژیکی مشکلی با ادامه حضَور او با همان رقم قبلی ندارد ولی گویا خود نادری توقع درآمد بیشتری با توجه با افزایش نرخ دستمزدها در تیم دارد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه