همراه ما باشید

بازیکنانی که قرار است جای ستاره‌ها بدرخشند

بازیکنانی که قرار است جای ستاره‌ها بدرخشند

پیروزی نیوز - بازیکنانی که قرار است جای ستاره‌ها بدرخشند

میلاد اعظمی – خبرنگار: پرسپولیس در این فصل نقل و انتقالات تابستانی فوتبال ایران موفق شد ۷ بازیکن لیگ برتری را جذب کند تا فهرست لیگ برتری خود را قبل از شروع مجدد مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تکمیل کند. حامد لک، سعید آقایی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، علی شجاعی، عیسی آل کثیر و آرمان رمضانی خریدهای جدید پرسپولیس در این فصل بودند.
از آن‌طرف علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی، علی علیپور و کریستین اوساگونا به‌صورت قطعی از پرسپولیس جدا شدند تا پرسپولیس تا اینجای کار حداقل ۳ ستاره مهم خود را ازدست‌داده باشد. با این شرایط پرسپولیس خودش را آماده ادامه مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در قطر کرد.
نکته مهم اینجاست که بازیکنان جدید در شرایطی امسال به پرسپولیس پیوستند که عملا ستاره فوتبال محسوب نمی‌شوند و فقط جزو بازیکنان متوسط رو به بالای فوتبال ایران حساب می‌شوند این در شرایطی است که پرسپولیس در وضعیت فعلی به جذب ستاره بسیار نیاز دارد.
علامت سوال‌هایی در مورد لک
حامد لک ۲۹ ساله در شرایطی امسال به پرسپولیس پیوست که سال‌ها پیش می‌خواست این اتفاق رخ بدهد و بارها در مصاحبه‌هایش اعلام کرد که پرسپولیسی است. لک همیشه دروازه‌بانی متوسط و البته پر نوسان بوده، یعنی گاهی اوقات آن‌قدر خوب بوده که به تیم ملی دعوت‌شده و گاهی اوقات آن‌قدر بد بوده که حتی در تیم خودش هم نیمکت نشین شده.
بهترین دوران بازی لک را می‌شود در دوران در زمان حضور در تراکتور جست‌وجو کرد جایی که لک با این تیم تا یک‌قدمی قهرمانی هم پیش رفت و به بازیکنی بسیار محبوب در تبریز تبدیل شد، اما در آن بازی معروف با نفت تهران ۳ گل خورد تا از طرف تراکتوری‌ها مقصر قهرمان نشدن این تیم قلمداد شود و به شکل عجیب و شبانه تبریز را ترک کند. در کل لک دروازه‌بانی پرنوسان است که گاهی حاشیه‌هایش به مسایل فنی آن می‌چربد.
آقایی باعث جدایی نادری می‌شود؟
یکی از خریدهای پرسروصدای امسال پرسپولیس سعید آقایی است. مدافع چپ تبریزی و ۲۵ ساله فصل گذشته سپاهان. حضور آقایی در پرسپولیس ازآن‌جهت پرسروصدا و پرحاشیه بود که این بازیکن پیش از آن با انتشار تصویری تحریک‌کننده علیه هواداران پرسپولیس در فضای مجازی موضع‌گیری کرده بود مساله‌ای که حتی باعث محرومیت او هم شد، اما امسال با نظر یحیی گل محمدی به پرسپولیس آمد تا در سمت چپ خط دفاعی این تیم به همراه محمد نادری حضورداشته باشد و احتمالا باعث جدایی محمد انصاری از پرسپولیس هم بشود.
اگر حواشی این بازیکن کنترل شود می‌تواند به پرسپولیس در سمت چپ خط دفاعی کمک زیادی بکند.
سرلک عجیب‌ترین خرید پرسپولیس
شاید عجیب‌ترین خرید این فصل پرسپولیس میلاد سرلک باشد. هافبک دفاعی ۲۵ ساله که پیش از پیوستن به پرسپولیس در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد. سرلک که سابقه بازی در نساجی و سپاهان را دارد در شرایطی پرسپولیسی شد که سال گذشته در شهر خودرو فقط ۱۳ بازی انجام داد. چیزی که مشخص است این است که سرلک نمی‌تواند به‌عنوان یک ستاره در پرسپولیس نام‌برده شود. بازیکنی که در اقدامی جالب تمام مبلغ رضایتنامه خود را هم به باشگاه شهر خودرو پرداخت کرد تا پیراهن پرسپولیس را بپوشد.
حضور سرلک در پرسپولیس یعنی جدایی یکی از هافبک‌های دفاعی این تیم که به‌احتمال فراوان محسن ربیع خواه است. سرلک از آن دسته بازیکنانی است که سابقه بازی زیر نظر گل محمدی را دارد و با نظر مستقیم سرمربی پرسپولیس جذب این تیم شد.
می‌شود پهلوان را در قامت یک ستاره دید؟
احسان پهلوان دیگر خرید این فصل پرسپولیس است. هافبک ریزنقش و ۲۷ ساله که توانایی بازی در پست‌های وینگر چپ و راست را دارد. پهلوان بهترین دوران بازی خود را در ذوب‌آهن تجربه کرد و زیر نظر یحیی گل محمدی به بازیکن باارزشی تبدیل شد. حالا سوال اینجاست آیا احسان پهلوان همان بازیکن زمان تراکتور و ذوب‌آهن است؟ که اگر این‌طور باشد خرید خوبی برای پرسپولیس خواهد بود و به‌نوعی ستاره پرسپولیس می‌شود. زمان بهترین قاضی دراین‌باره است تا در خصوص سرنوشت پهلوان در پرسپولیس تصمیم بگیرد.
شجاعی امید اول هواداران
شاید جذب علی شجاعی را بشود یه پیروزی بزرگ برای پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات قلمداد کرد. بازیکن جوان نساجی که توانایی بازی کردن در چند پست را دارد. شجاعی که در اصل یک وینگر است هم می‌تواند در پیت دفع چپ بازی کند و هم حتی مهاجم. شجاعی فصل گذشته یکی از بهترین و مؤثرترین بازیکنان نساجی بود که با توجه به سن و سالش و البته سبک بازی که دارد به امید اول هواداران تبدیل‌شده است.
ورود گلزن مسن به پرسپولیس
عیسی آل کثیر ۳۱ ساله در شرایطی امسال به پرسپولیس پیوسته که سال گذشته در لباس صنعت نفت آبادان ۱۲ گل برای این تیم به ثمر رساند و یکی از گلزنان برتر لیگ بود. آل کثیر که قبلاً اعلام کرده پرسپولیسی است به این تیم پیوست تا به‌نوعی بار خط حمله پرسپولیس را در این فصل به دوش بکشد.
آل کثیر به‌عنوان یک مهاجم گلزن در فوتبال ایران شناخته می‌شود، اما مشکل این است که با ۳۱ سال سن عملا گلزنی مسن شناخته خواهد شد. هرچند مهاجم جدید پرسپولیس ازنظر بدنی شرایط خیلی خوبی دارد و به‌قول‌معروف بدنش از سنش جوان‌تر است اما باید دید که آیا می‌تواند در پرسپولیس هم به بازیکنی مهم تبدیل شود یا خیر؟ آل کثیر توانایی این را دارد که ستاره فصل بعد پرسپولیس باشد، البته اگر بتوان حواشی احتمالی این بازیکن را کنترل کرد.
سورپرایزی به نام رمضانی!
شاید عجیب‌ترین و غیرقابل انتظارترین خرید این فصل پرسپولیس آرمان رمضانی بود. مهاجم بلندقامت و ۲۸ ساله سایپا. رمضانی که فصل گذشته فقط ۴ گل برای سایپا به ثمر رساند در حالی ناگهان پرسپولیسی شد که باشگاه از بازگشت علیپور، جذب زاهدی و البته جذب مغانلو کاملاً ناامید شده بود. پروسه حضور در باشگاه پرسپولیس و امضای قرارداد برای رمضانی خیلی سریع طی شد. هرچند گفته می‌شود که رمضانی ذاتاً استقلالی است اما با توجه به فیزیکی که دارد هواداران پرسپولیس و اعضای کادر فنی خیلی امیدوار هستند تا این مهاجم بلندقامت در پرسپولیس موفق شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه