همراه ما باشید

پهلوان قاتل تیم‌های عربستانی

پهلوان قاتل تیم‌های عربستانی

پیروزی نیوز - پهلوان قاتل تیم‌های عربستانی

پرسپولیس در ادامه دیدارهای خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، روز سه‌شنبه به مصاف التعاون عربستان می‌رود. این رقابت‌ها در حالی بعد از یک وقفه طولانی به دلیل شیوع کرونا از سر گرفته می‌شود، که تیم‌ها با خریدهای جدید پا به این رقابت‌ها می‌گذارند و قهرمان فوتبال ایران هم تغییراتی زیادی را در ترکیبش به نسبت سال گذشته خواهد داشت. حامد لک، سعید آقایی، احسان پهلوان، میلاد سرلک، علی شجاعی، عیسی آل کثیر و آرمان رمضانی بازیکنان جدید پرسپولیس هستند که برای اولین با پیراهن پرسپولیس بازی در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه می‌کنند. البته برخی از این بازیکن با فضای بازی در این رقابت‌ها بیگانه نیستند و پیش ‌از این با تیم‌های سابق خود در این رقابت‌ها به میدان رفته‌اند. احسان پهلوان با انجام ۲۰ بازی بیشتر از همه بازیکنان تجربه حضور در این رقابت‌ها را داشته است و عیسی آل کثیر با انجام یک بازی،کمتر از همه سابقه بازی دارد. علی شجاعی هم تنها بازیکنی است که برای اولین بار در این رقابت‌ها شرکت می‌کند.
ناگفته نماند علیرضا بیرانوند، علی علیپور که در ۲ بازی گذشته برای پرسپولیس گلزنی کرده بود، مهدی ترابی سازنده ۲ پاس گل سرخ‌ها مقابل الشارجه نیز از جمع سرخپوشان جداشده اند و اوساگونا و استوکس هم این تیم را همراهی نمی‌کنند.
احسان پهلوان
ستاره فصل گذشته ذوب‌آهن، تجربه حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با تیم‌های ذوب‌آهن و تراکتور را در کارنامه دارد. او در فصل ۲۰۱۶ همراه با ذوب‌آهن در ۸ بازی به میدان رفت و در جریان بازی رفت‌وبرگشت مقابل النصر ۳ بار دروازه نماینده عربستان را باز کرد. پهلوان در فصل ۲۰۱۸ در ۴ بازی همراه سرخپوشان تراکتور بود و طی ۳۶۰ دقیقه‌ای که در زمین بود، موفق به گلزنی نشد. آخرین حضور پهلوان با ذوب به فصل ۲۰۱۹ بازمی‌گردد که در ۲ بازی با ذوب‌آهن به میدان رفت.
سعید آقایی
مدافع چپ جدید پرسپولیس در غیاب نادری مصدوم شانس زیادی برای بازی مقابل التعاون خواهد داشت. او پیش از این در ۳ فصل متوالی با تراکتور در آسیا حاضر بوده است و یک گل زده است. تنها گل آقایی در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۶ وارد دروازه پاختاکور ازبکستان شد. آقایی در این دوره در ۷ بازی همراه تراکتوری‌ها بود. این مدافع ۳ بار در فصل ۲۰۱۵ و ۲ بار در فصل ۲۰۱۴ حاضر بوده است و درمجموع ۱ گل در ۱۴ بازی آسیایی‌اش دارد.
حامد لک
دروازه‌بان ۲۹ ساله سرخ‌ها بعد از ۴ سال بار دیگر در لیگ قهرمانان آسیا حاضر خواهد بود. لک آخرین بار در فصل ۲۰۱۵ بل تراکتور در این رقابت‌ها حاضر بود و طی ۵ بازی که در دور گروهی به میدان رفت برابر تیم الاهلی امارات موفق به کلین شیت و ۸ گل در این دوره از تیم‌های عربستانی، اماراتی و ازبکستانی دریافت کرد. او در دوره قبلی این رقابت‌ها هم ۲ کلین شیت و ۴ گل خورده در ۴ بازی داشت. لک در بازی با العین امارات و الاتحاد عربستان موفق به بستن نگه‌داشتن دروازه‌اش شده بود.
میلاد سرلک
هافبک فصل قبل شهر خودرو در حالی تیم پرسپولیس را در این رقابت‌ها همراهی می‌کند که چندی پیش با نماینده مشهد مقابل الهلال به میدان رفته بود. دیداری که با پیروزی نماینده عربستان همراه بود و حالا در ادامه این رقابت‌ها باید با پرسپولیس مقابل دیگر تیم عربستانی یعنی التعاون حاضرشود. او پیش‌ازاین با سپاهان در فصل ۲۰۱۶ به میدان رفته و در یک بازی مقابل التحاد عربستان بازی کرده بود. این بازی هم با شکست ۴ بر صفر نماینده ما همراه بود و باید دید سرلک که تجربه ۴ بازی در آسیا را دارد با پرسپولیس اولین بردش مقابل تیم‌های عربستانی را تجربه خواهد کرد؟
آرمان رمضانی
مهاجم جدید پرسپولیس با سایپا در فصل ۲۰۱۹ لیگ قهرمانان آسیا شرکت داشت. البته این بازیکن بازی در پلی اف این رقابت‌ها را تجربه و جالب اینجاست که در هر ۲ بازی موفق به گلزنی شد.گلزنی به مینروا پنجاب هند و همچنین گل به الریان قطر در جریان شکست ۳ بر یک سایپا که با حذف این تیم همراه بود.
عیسی آل کثیر
آل کثیر هم از دیگر خریدهای سرخ‌هاست که در خط حمله به میدان می‌رود. این مهاجم باتجربه احتمالاً در بازی مقابل التعاون فیکس خواهد بود. آل کثیر زمانی که در نفت بود در یک بازی از لیگ قهرمانان آسیا۲۰۱۶ به میدان رفت. البته این بازیکن در ترکیب اصلی حاضر نبود و تنها به مدت ۴ دقیقه در زمین بود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه