همراه ما باشید

محمدخانی: پرسپولیس نتیجه نگیرد رسول پناه زیر سوال می‌رود

محمدخانی: پرسپولیس نتیجه نگیرد رسول پناه زیر سوال می‌رود

پیروزی نیوز - محمدخانی: پرسپولیس نتیجه نگیرد رسول پناه زیر سوال می‌رود

میلاد اعظمی – خبرنگار:  بعد از چند ماه وقفه ادامه مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به‌صورت متمرکز در کشور قطر برگزار می‌شود. پرسپولیس هم در اولین دیدار خود که حکم سومین دیدار مرحله گروهی را دارد باید رودرروی التعاون عربستان قرار بگیرد.

پرسپولیس که از ۲ بازی اول خود در این مسابقات فقط ۱ امتیاز گرفته برای صعود به مرحله حذفی احتیاج دارد در ۲ دیدار رفت‌وبرگشت التعاون را ببرد تا شانس صعود داشته باشد. به همین دلیل تماسی با ناصر محمدخانی پیشکسوت پرسپولیس گرفتیم تا نظر او را در این خصوص جویا بشویم. محمدخانی در گفت‌وگو با «پرسپولیس» در خصوص شرایط این روزهای سرخپوشان، مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، خریدهای پرسپولیس و … صحبت‌هایی انجام داد که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید:
*در مورد بازی پیش روی پرسپولیس و التعاون صحبت می کنید؟
به نظر من التعاون تیم خیلی قدرتمندی نیست و می‌شود آن‌ها را شکست داد. من چند بازی از این تیم را دیدم و مطمئن هستم بچه‌ها می‌توانند این تیم عربستانی را شکست بدهند.
*در کل فکر می‌کنید پرسپولیس بتواند از گروه خودش صعود کند؟
کار بسیار دشواری است، اما فکر می‌کنم پرسپولیس از این مرحله عبور کند ولی در مرحله بعد کار بسیار سختی دارد. کلاً الان شرایط طوری شده است که برای قهرمانی در آسیا فاکتورهای زیادی را باید داشته باشید.
*چرا کار پرسپولیس در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا سخت است؟
همان‌طور که می‌دانید تیم‌های دیگر کشورها بسیار قدرتمند هستند و هزینه‌های سرسام‌آوری را برای جذب بازیکن و مربی انجام داده اند، اما شرایط پرسپولیس و دیگر تیم‌های ایران این‌طور نیست. پرسپولیس زمان نداشت تا با خریدهای جدید هماهنگ شود همین مساله کار را سخت می‌کند. به نظر من حداقل ۲ ماه زمان نیاز بود تا خریدهای جدید با پرسپولیس هماهنگ شوند.
* به نظر شما خریدهای جدید پرسپولیس می‌توانند موفق شوند؟
بازیکن‌های جدیدی که به پرسپولیس آمدند بازیکنان بدی نیستند، اما همان‌طور که گفتم به زمان نیاز دارند. اگر زمان باشد می‌شود توقع داشت که هر بازیکنی در تیم جدیدش جا بیفتد.
* با این شرایط آیا جای بازیکنانی مانند علیپور و ترابی پر می‌شود؟
علیپور و ترابی بازیکنان بسیار خوبی بودند اما این‌طور نیست که نشود جای آن‌ها را پر کرد. همین علیپور وقتی به پرسپولیس آمد یکی، دو سال زمان برد تا به بازیکن ایده‌آل و کامل تبدیل شود، به خاطر همین می گویم بازیکنان جدید به زمان نیاز دارند.
* حالا به نظر شما می‌شود از پرسپولیس توقع داشت که امسال هم مانند سال‌های گذشته قهرمان شود و یا حداقل مدعی قهرمانی باشد؟
تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید تقویت شود، البته حرف من این نیست که بازیکنان جدید خوب نیستند اما شاید به‌عنوان ستاره مطرح نباشند و شاید در پرسپولیس به ستاره تبدیل شوند. ما همین‌الان در آسیا هم کار سختی داریم و در لیگ خودمان هم کار سخت‌تر.
* به نظر شما اصلی‌ترین و سخت‌ترین رقیب پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا چه تیمی است؟
قطعاً الدحیل. آن‌ها واقعا تیم خوبی هستند و امسال هم طوری تیم بستند که قهرمان آسیا شوند. آن‌ها از حمایت شیوخ قطری بهره می‌برند و این یعنی هیچ مشکل مالی و امکاناتی ندارند. امسال هم که رامین رضاییان در این تیم است و تیم بسیار قدرتمندتری شدند.
* در چند وقت گذشته شاهد بودیم که بازیکنان و حتی اعضای کادر فنی گلایه‌هایی از مدیریت باشگاه و شخص رسول پناه داشتند نظر شما در این خصوص چیست؟
مدیریت باید بتواند بازیکنان را راضی نگه دارد. درست نیست که بازیکن جدید با قراردادی بالا به پرسپولیس بیاید اما بازیکنانی مثل شجاع خلیل زاده که سال‌ها زحمت این تیم را کشیده پول کمتری بگیرد. به نظر من به بازیکنان قدیمی نسبت به بازیکنان جدید باید پول بیشتری داده شود و باید آن‌ها را راضی نگه داشت.
* به نظر شما مدیریت در بحث درآمدزایی توانست عملکرد خوبی داشته باشد؟
مدیری که به پرسپولیس می‌آید باید بتواند پولسازی کند نه اینکه چشمش مدام به دستور وزارت ورزش یا اسپانسر باشد، اگر این‌طور باشد که همه می‌توانند مدیر پرسپولیس شوند.
* شما به رسول پناه برای مدیریت در پرسپولیس چه نمره‌ای می‌دهید؟
من نمره نمی‌دهم، فقط می‌گویم امیدوارم رسول پناه بتواند در این مقطع نتیجه خوبی با پرسپولیس بگیرد چون اگر تیم نتیجه نگیرد رسول‌پناه زیر سوال می‌رود. همین‌طور الان تمام انتقادها سمت رسول‌پناه است پس باید تیمش نتیجه بگیرد تا این انتقادها نباشد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه