همراه ما باشید

رفعتی: بخشش مدافع الدحیل مقابل پرسپولیس مشکوک بود

رفعتی: بخشش مدافع الدحیل مقابل پرسپولیس مشکوک بود

پیروزی نیوز - رفعتی: بخشش مدافع الدحیل مقابل پرسپولیس مشکوک بود

رئیس سابق دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: بخشش بن‌عطیه مدافع الدحیل ۲ ساعت قبل از بازی با پرسپولیس مشکوک بود.

به گزارش پرسپولیس نیوز، داود رفعتی در گفت و گو با فارس در مورد بخشش بن‌عطیه مدافع مراکشی الدحیل قبل از بازی با پرسپولیس گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا با استناد به بند ۳ ماده ۷۵  آئین‌نامه انضباطی استناد کرده و بن عطیه را بخشید اما این ماده صراحتا در مورد اشتباه محرز داور در دادن کارت زرد و قرمز بازیکن صحبت می‌کند. به این ترتیب که اگر داور به اشتباه به جای مثلا بازیکن شماره ۱۰ به بازیکن شماره ۸ کارت زرد یا قرمز بدهد کمیته انضباطی بعد از استعلام از کمیته داوران این کارت زرد یا قرمز را می‌تواند تغییر بدهد و پاک کند.

وی افزود: در بخشی دیگر از این بند ماده ۷۵ آمده است که اگر مثلا بازیکنی به صورت حریف مشت بزند و داور به اشتباه بازیکن دیگری را در گزارشش ثبت کند هم آن کارت زرد یا قرمز می‌تواند بخشیده شود اما در مورد مدافع الدحیل این مساله درست نبود زیرا داور به بازیکن کارت قرمز داده بود.از سویی دیگر اگر بر فرض می خواستند این مدافع را طبق این ماده مورد بخشش قرار بدهند چرا روز قبل این کار را نکردند و چرا دو ساعت مانده به بازی بن عطیه بخشیده شد؟!

رفعتی در مورد عملکرد داور سریلانکایی در بازی پرسپولیس و الدحیل قطر گفت: این داور سریلانکایی چند سالی است که در لیگ قهرمانان آسیا سوت می‌زند و نمی‌توان او را داوری کم تجربه دانست. او و کمک‌هایش از داور خوب فوتبال آسیا هستند اما در این بازی داور به اشتباه برای الدحیل اعلام پنالتی کرد ولی برای پرسپولیس در این مسابقه پنالتی رخ نداد که این داور بخواهد آن را اعلام کند. البته می‌توانست در یک صحنه که روی  بشار رسن خطای شدید رخ داد بازیکن الدحیل را هم اخراج کند.

رئیس سابق دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در مورد حضور داوران عرب برای قضاوت تیم‌های ایرانی با تیم‌های عربی عنوان کرد: اصلا نباید اینگونه به مسایل نگاه کرد. داورانی که این بازی‌ها را سوت می‌زنند همگی داوران بین‌المللی هستند و نباید گفت چرا مثلا در بازی استقلال با حریف عربش یک داور عرب انتخاب شده بود زیرا داوران عرب نمی‌آیند اعتبار خودشان را زیر سوال ببرند تا یک تیم عربی برنده شود. از سویی دیگر کشورهای عربی هم با هم خیلی خوب نیستند و باهم مشکلات زیادی دارند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه