همراه ما باشید

الکس نوری گزینه نجات سعادتمند می‌شود؟

الکس نوری گزینه نجات سعادتمند می‌شود؟

پیروزی نیوز - در حالی که اخبار زیادی درباره برکناری احمد سعادتمند شنیده می‌شود، اما خبر دیگر هم حاکی از توافق مدیرعامل آبی‌ها با سرمربی سابق وردربرمن برای پذیرفتن سکان هدایت این تیم شنیده می‌شود.

به گزارش پرسپولیس نیوز، مدیرعامل آبی‌ها که به گفته خودش نسبت به شرایط این تیم دست به شفاف‌سازی زده روز گذشته مصاحبه عجیبی انجام داد و خواشی زیادی برای باشگاه ایجاد کرد. او دلایل حذف استقلال از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را شب‌بیداری برخی بازیکنان، قلیان کشی یکی از بازیکنان و بی‌نظمی‌های موجود در اردوی تیمش عنوان کرد. صحبت‌هایی که البته با واکنش‌های تند هواداران و پیشکسوتان این تیم همراه شد تا آنها هم گاف بزرگ مدیرعامل استقلال در خارج کردن ارز از کشور و عدم تصمیم گیری مناسب برای حضور پرقدرت در لیگ قهرمانان آسیا را دیگر دلایل حذف این تیم مطرح کنند. از عصر دیروز هم زمزمه‌هایی هم مبنی بر برکناری سعادتمند از سوی هیات مدیره این تیم و تعیین و معرفی جایگزین او طی روزهای آتی شنیده شد. هر چند که مدیرعامل آبی‌ها برکناری‌اش را تکذیب و عنوان کرد:‌ «این اخبار حاصل دسیسه‌ افرادی است که حاضر نیستند خوشحالی استقلال را ببیند. اتفاقات خوبی در راه است که هواداران را خوشحال می‌کند و نوید روزهای خوبی برای استقلال و هوادارانش می‌دهد.»

به نظر می‌رسد خبر خوشی که سعادتمند درباره آن صحبت می‌کند، مذاکراتی است که با الکساندر نوری داشته است.

پس از منتفی شدن بازگشت آندره‌آ استراماچونی به ایران، جدی‌ترین گزینه مدیران استقلال برای لیگ بیستم، الکساندر نوری بود که سابقه پذیرفتن سکان هدایت‌ تیم‌هایی چون وردربرمن و هرتابرلین را در کارنامه خود دارد. گفته می‌شود سعادتمند در آخرین مذاکرات خود با این سرمربی جوان و دورگه ایرانی – آلمانی به توافقات نهایی رسیده و قرار است امروز شرح مذاکرات خود را به اعضای هیات مدیره ارائه کرده و نوری را به عنوان سرمربی فصل آینده باشگاه‌ آبی معرفی کند. عصر امروز هم آخرین بررسی‌ها درباره این سرمربی جوان و ۴۱ ساله ایرانی-آلمانی صورت بگیرد و در صورت تایید هیات مدیره سعادتمند رسما از سرمربی جدید تیم خود رونمایی کند تا آبی‌ها با یک چهره جدید روی نیمکت کار خود را در لیگ بیستم آغاز کنند.

البته در جلسه امروز باشگاه استقلال اتفاق دیگری هم انتظار می‌رود. تصمیم‌گیری برای بقا یا برکناری احمد سعادتمند. و به نظر می‌رسد که سعادتمند هم به خوبی از اتفاق جلسه عصر امروز و صندلی لرزان مدیریتی‌اش با خبر شده و با رسانه‌ای کردن توافق با الکساندر نوری تلاش می‌کند دل هواداران را به دست آورد. اقدامی که البته چندی پیش هم رخ داد و در روزهای حساس ناکامی این تیم در کسب جام حذفی ناگهان نام استراماچونی مطرح شد و پروژه بازگشت او کلید خورد تا هواداران این تیم به جای انتقاد از عملکرد بازیکنان، کادر فنی و مدیریت باشگاه بر جذب این مربی ایتالیایی برای فصل جدید متمرکز شوند.

اما اخبار بازگشت این مربی به ایران درگیر حواشی عجیبی شد و در نهایت هم پروژه بازگشت استراماچونی کلید نخورده، خاتمه یافت تا با حذب آبی‌ها از لیگ قهرمانان آسیا و البته صحبت‌های جنجالی سعادتمند،‌ پیشکسوتان استقلال انتقادات تندی علیه این مدیرعامل مطرح کنند. پرویز برومند، سنگربان اسبق تیم فوتبال استقلال درباره عملکرد و اظهارات روز گذشته احمد سعادتمند پیرامون مذاکره با استراماچونی و حواشی جنجالی به فارس گفت: «آقای سعادتمند! خیالت راحت شد؟ یک جام را مفت از چنگ استقلال در آوردی، لیگ قهرمانان آسیا را بدون سرمربی و با نامجومطلق جلو بردی و او را هم خراب و تیم را بدون سرمربی برای فصل بعد آواره کردی. در شرایطی که پرسپولیس بهترین بازیکنان را جذب می کرد در توهم استراماچونی با دل ساده هواداران بازی کردی و یادگاری خوبی برای استقلال گذاشتی. مدیرعامل استقلال یا هر فردی که مسئولیت دارد اگر به جای این همه وقت تلف کردن و راه حل پیدا کردن برای بازی دادن هواداران،یک بار ساده از آنها عذرخواهی می کرد، هواداران این همه اذیت نمی شدند. عذرخواهی را برای اینگونه مواقع گذاشته اند. این که می‌گویی بازیکنان تیمت در قطر شب زنده داری می‌کردند و قلیان می‌کشیدند واقعا چیزی جز آبروریزی ندارد. این مثال همان بازگشت آب دهان به صورت است. خوشا به حال شمای مدیرعامل که بازیکنت در هتلی که حضور داشتی قلیان کشیده است. آقای مدیرعامل این نشان نمی دهد تیمت بی در و پیکر است؟»

بیژن طاهری مربی اسبق این تیم هم عنوان کرد: «آقای سعادتمند واقعا نمی‌دانید که در فوتبال ۸۰ درصد بازیکنان و اعضای کادرفنی سایر تیم‌ها قلیان می‌کشند؟! حتی برخی مذاکرات پای قلیان انجام می‌شود بعد شما آمده‌اید و عیب فرزندتان را بلند بلند بیان می‌کنید! آقای شما در این باشگاه نقش پدر خانواده را برای تیم و بازیکنانش دارید، کدام پدر می‌آید عیب‌های فرزندانش را جار می‌زند؟! چرا باید با چنین کاری گزگ دست رقیبان بدهیم؟ با حرف‌هایی که سعادتمند در مورد قلیان زد باعث شد که استقلالی‌ها نتوانند مقابل رقیبشان پرسپولیس سربلند کنند و مدام با کنایه از قلیان و… خطاب به ما استقلالی‌ها حرف می‌زنند و می‌گویند خود مدیرعامل باشگاه شما چنین حرف‌هایی زده است.»

با این اوصاف به نظر می‌رسد سعادتمند که مدیریتش مورد استقبال پیشکسوتان و هواداران استقلال نیست، با بیان این که همه چیز را مهیای حضور الکساندر نوری کرده به دنبال خرید زمان برای بقای خود در راس مدیریت این باشگاه است و باید منتظر ماند و دید خروجی جلسه هیات مدیره این باشگاه که عصر امروز برگزار می‌شود، چه خواهد بود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه