همراه ما باشید

معضل بزرگی به نام اسپانسر مشترک

معضل بزرگی به نام اسپانسر مشترک

پیروزی نیوز -  پرسپولیس تا چند روز دیگر باید طلب ۷۸۰ هزار یورویی برانکو را پرداخت کند تا هم پنجره نقل و انتقالاتی این تیم باز شود و هم خطری مثل کسر امتیاز سرخپوشان را تهدید نکند.

جدیدترین خبرهای ورزشی ایران و جهان را اینجا (کانال تلگرامی روزنامه پرسپولیس) بخوانید. (کلیک کنید)

مساله پرداخت طلب برانکو باعث شد تا مدیران باشگاه پرسپولیس از چند هفته پیش سراغ جذب یک یا ۲ اسپانسر جدید بروند تا بتوانند این مبلغ را به برانکو پرداخت کنند.
پرسپولیس و معضلی به نام اسپانسر مشترک
در این بین با توافقاتی با یکی، دو شرکت و مجموعه خوب هم شد که به‌راحتی می‌توانستند مشکل مالی پرسپولیس در پرونده برانکو را حل کنند، اما به دلیلی عجیب این اتفاق رخ نداد. این شرکت‌ها به شرطی حاضر به همکاری با پرسپولیس شدند که همزمان اسپانسر استقلال هم بشوند! یعنی دوباره معضلی به نام «اسپانسر مشترک».
سنگ بزرگ استقلال مقابل پای پرسپولیس
نکته جالب اینجا بوده که به خاطر شرایط خطرناک پرسپولیسی‌ها حاضر می‌شوند این شرکت اسپانسر استقلال هم شود، اما استقلالی‌ها در جلسه با شرکت مذکور در اقدامی عجیب اعلام می‌کنند در شرایطی حاضر به همکاری هستند که شرکت مذکور تمام سهم استقلال را همان روز و به‌صورت یکجا پرداخت کند تا عملا جذب این اسپانسر لغو شود.
چرا اسپانسر مشترک؟!
حالا سوال اینجاست که چرا باید ۲ باشگاه فوتبال که کاملا با یکدیگر متضاد هستند و مشکل بنیادی دارند اسپانسر مشترک داشته باشند؟ مگر در همین چندسال اخیر که اسپانسر مشترک مد شده کلی مشکل و حرف‌وحدیث به وجود نیامده؟ مگر اپراتورهای تلفن همراه که به‌صورت مشترک اسپانسر پرسپولیس و استقلال بودند کلی حاشیه تجربه نکردند؟ مگر کلی حرف‌وحدیث در مورد تفاوت رفتار اسپانسرهای مشترک با پرسپولیس و استقلال وجود ندارد؟ پس چه اصراری است که یک اشتباه بزرگ چند بار تکرار شود؟

واقعا مدیران ۲ باشگاه عرضه ندارند که هرکدام برای خودشان اسپانسر پیدا کنند؟ چرا باید مدیران ۲ باشگاه زیر بار امضای قرارداد با یک اسپانسر مشترک بروند؟ چه شخص یا اشخاصی از امضای چنین قراردادهایی سود می‌برند و پورسانت می‌گیرند که این قراردادها امضا می‌شوند؟
سود عجیب اسپانسر اختصاصی پرسپولیس
نکته جالب اینجاست که ۲ شرکت که در این مدت اسپانسر اختصاصی باشگاه پرسپولیس بودند و زیر بار اسپانسر مشترک با استقلال نرفتند کلی سود مالی داشتند. حتی یکی از این شرکت‌ها نزدیک به ۱۶۵ درصد افزایش فروش داشته است. این یعنی دلیلی وجود ندارد که باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال اسپانسر مشترک داشته باشند.
پول برانکو یکجا پرداخت می‌شود؟
شاید اگر این معضل اسپانسر مشترک وجود نداشت چند هفته پیش‌قرارداد باشگاه پرسپولیس با اسپانسر جدید امضا می‌شد و مطالبات برانکو پرداخت می‌شد تا خطری سرخپوشان را تهدید نکند.
البته از راهروهای باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد که این باشگاه با شرکت به توافق رسیده که این شرکت کل طلب برانکو را پرداخت کند و باشگاه پرسپولیس هم در یک سال این پول را برگرداند و البته در فضاهای تبلیغاتی، تبلیغ این شرکت را هم بکنند.
ماجرای اسپانسر مشترک را تمام کنید
هرچه هست یک‌بار برای همیشه این ماجرای اسپانسر مشترک پرسپولیس و استقلال باید تمام شود. وقتی ۲ باشگاه اسپانسر مشترک داشته باشند ضمن اینکه کلی حرف‌وحدیث به وجود می‌آید هواداران باشگاه رقیب می‌توانند به‌جای تبلیغ برای آن شرکت ضدتبلیغ انجام بدهند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه