همراه ما باشید

قهرمان لیگ در استانه فروپاشی مالی

قهرمان لیگ در استانه فروپاشی مالی

پیروزی نیوز - در حالی که همه تیمها خود را آماده حضور در لیگ بیستم می کنند، تیم پرسپولیس درگیر مشکلات مالی است و در این بیم به سر می برد که مبادا بخاطر پرونده برانکو با کسر امتیاز مواجه شود.

از آنطرف تکلیف برخی ستاره های تیم از جمله شجاع خلیل زاده،بشار رسن و محمد نادری هنوز مشخص نشده و سایر بازیکنان نیز از مشکلات مالی شاکی بوده و شنیده می شود قصد اعتصاب داشتند که افشین پیروانی و یحیی گل محمدی مانع از انجام اینکار شدند. همه این اتفاقات در شرایطی رخ می دهد که سرخپوشان به تازگی نیمه نهایی اسیا را با موفقیت پشت سر گذاشته و الان باید شادترین روزهای خود را سپری می کردند، اما این روزها در میان انبوهی از خبرهای بد و تلخ، روزها را به امید فردای بهتری سر می کنند که دیگر برای انها آرزو شده است; آرزوی فصلی بدون بدهی و دغدغه مالی،اما سال به سال شرایط پرسپولیس بهتر که نمی شود هیچ،بدتر از قبل شده و کار به جایی رسیده است که این تیم حتی توان حفظ بازیکنان خود را هم به زحمت پیدا می کند.
به راستی تیمی با پتانسیل پرسپولیس که هواداران پرشماری را پشت خود می بیند و مورد توجه اسپانسرها قرار دارد،با ان همه عنوان و نشان چرا باید با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کند و هشتش گروی نه آن باشد؟ پیدا کردن این سوال ها خیلی سخت نیست،فقط کافی است به وضعیت اشفته مدیریتی این باشگاه نگاه کنید که بی ثبانی و سو مدیریت در ان موج می زند.مدیران می ایند و می روند بدون اینکه اورده مالی برای این تیم داشته باشند و اگر کمک اسپانسرها نباشد هیچ طرح و برنامه ای برای در امدزایی نداشته و ندارند.اوج شاهکار مدیران پرسپولیس پیش خور کردن در امدها و از دست دادن مربیان و بازیکنان موفق تیم بدون اورده مالی بوده است.در همین فصلی که گدشت دوتن از ستاره های تیم جدا شدند،بدون اینکه عایده مالی داشته باشند.این را مقابسه کنید با دهه هایی که پرسپولیس از فروش امثال مهدوی کیا، باقری و اولادی و سایر ترانسفرهایی که داشت چه درامدی بهم می زد. روزهایی که بقول علی پروین تیم پرسپولیس در صندوق عقب یک پیکان اداره می شود! اما انگار هر چه پرسپولیس بزرگتر شد و تشکیلاتی شکیل تر بهم زد،بیشتر در مشکلات فرو رفت!
کسی می داند در ان دم و دستگاه پرطمطراق ،افرادی که به عنوان هیات مدیره مشغول به فعالیت هستند تاکنون برای پرسپولیس چه خدماتی داشتند؟
به روزهای ابتدای فصلی که گذشت برگردیم.عرب رفت،انصاری فرد امد و مدیرعاملی که باید عضو هیات مدیره باشد،نه تنها نقشی در تصمیمات کلان باشگاه نداشت که شاهد بی احترامی و در حال جدل با برخی از اعضا بود.اتفاق تاسف برانگیز جلسات مخفیاته ای بود که هیات مدیده در پشت پرده برگزار می کردند تا زیرپای انصاری فر را خالی کنند و این بازی قدرت مدیران در نهایت منجر به جدایی کالدرون شد. بعد از جدایی انصاری فر شرایط بدتر شد و اینبار نوبت رسول پناه و هاشمی بود تا در خفا با هم بر سر صندلی مدیریت بجنگند که در نهایت این اتفاق به جدایی هاشمی انجامید و پرسپولیس ماند و هیات مدیره ای که بعد از فوت زنده یاد کاشانی جنسش جور نبود و البته وعده های ناتمام وزیر برای تکمیل مدیریت.حدودا دوماه پیش بود که سید محمد فیاض و غلامعلی محمد علیپور به هیات مدیره پرسپولیس اضافه شدند اما کسی به درستی می داند کارکرد انها چه بوده است و غیر از حق جلسه چه کار مفیدی انجام داده اند؟بدون تعارف باید گفت بود و نبود انها تا حالا هیچ تاثیری نداشته و شرایط تیم با روزهایی که توسط سه نفر اداره می شد هیچ فرقی نکرده است.حالا افرادی که وزیر برای پرسپولیس انتخاب کرده را با نفرات متمولی چون خلیل زاده،موسوی و عبدیان که به تیم رقیب آمده اند مقایسه کنید که چطور برای استقلال هزینه کرده و می کنند.
مگر اعضای هیات مدیره هر دو تیم را شخص وزیر انتخاب نکرده است؟پس چگونه است که یک تیم در انبوهی از بدهی غرق و از نگه داشتن بازیکنان خود عاجز است،اما تیم دیگر در فصل و انتقالات میلیاردی هزینه کند و به هوادارانش وعده بمب ترکاندن می دهد و به مدافع رقیبش پیشنهاد ۷ و نیم میلیاردی دهد؟ و حتی باریکنان و مربیان رقیب را بدون ترس و واهمه به طور غیرقانونی جذب می کنند.استقلال این قدرت فراقانونی را به پشتوانه چه کسی دارد؟
دو سال قبل ابی ها با پیشنهادی نجومی منشا را به تو خود بردند و حالا هم دست گذاشته اند روی محمد نادری مدافع بی حاشبه پرسپولیس که مدتهاست منتظر نشسته تا از مدیران تیمش چراغ سبز ببیند.پرسپولیس حتی اگر می خواست در توان خود نمی دید که بخواهد به بازیکنی از رقیب پیشنهاد دهد!
به راستی ابی ها که مثل پرسپولیس کم بدهی ندارند و چند پرونده در فیفا دارند از کجا می آورند که به ستاره های تیم های دیگر وعده های وسوسه انگیز می دهند و از ان مهمتر این همه جسارت را از کجا می آورند که به بازیکن رقیب پیشنهاد دهند.کافی بود امروز فقط عکس این اتفاق می افتاد،انگاه هواداران رقیب پلاکارد بدست مقابل وزارتخانه تجمع می کردند که ایها الناس وزیر پرسپولیسی زیر پای بازیکن ما نشسته است.اما هواداران نجیب پرسپولیس علی رغم همه تبعیض های صورت گرفته توسط وزارت ورزش هیچوفت انگ رنگی بودن به هیج وزیری نزدند و این در حالی بود که همین چند روز قبل وزیر وززش افشا کرد که آذری جهرمی ۱۰ میلیارد به استقلال کمک مالی کرده است،همان وزیری که ابی ها تخریبش می کنند.انگار هر چه در این فوتبال هوچی تر باشی،راحتتر به مقصود می رسی.شک نکنید اگر مشکلات پرسپولیس را تیم رقیب داشت،هواداران این تیم هر روز مقابل وزارتخانه تجمع می کردند و دنبال باج خواهی از این و آن بودند.گناه هواداران پرسپولیس این است که اهل باج خواهی نیستند،کمتر غر می زنند و مثل تیمشان دنبال کمک گرفتن از دیگران نیستند و بازی را در زمین انجام می دهند. افسوس که فریاد مطلومیت انها پشت قهرمانی های پرسپولیس گم شده است و هیچکس متوجه آن نیست که سومدیریت ها چه بر سر تیمی می اورد که مدتهاست با سیلی صورتش را سرخ نگه داشته است ،اما هر روز در حال ورشکسته تر شدن است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه