همراه ما باشید

قهرمان بدون گلر دوم ششدانگ در لیگ بیستم!

قهرمان بدون گلر دوم ششدانگ در لیگ بیستم!

پیروزی نیوز -  به نظر می رسد باشگاه پرسپولیس تمایلی به حفظ رادوشویج ندارد و این گلر کروات، سومین جدا شده احتمالی تیم قهرمان پس از انصاری و ربیع خواه خواهد بود.

این در حالی است که کادر فنی از این دروازه بان راضی هستند و حتی اسفند سال قبل یحیی گل محمدی از مدیریت باشگاه خواست قرارداد این بازیکن را سه فصل دیگر تمدید کند و چند روز قبل با انتشار متنی در صفحه شخصی اش ابراز امیدواری کرده بود مشکل قرارداد برخی نفرات باتعصب تیم از جمله همین رادوشویچ با مذاکره در فضایی منطقی حل و فصل شود و این بازیکن در جمع سرخپوشان باقی بماند.اما هنوز مدیریت باشگاه نتوانسته است خواسته سرمربی تیم را فراهم کند و مسئله اینجاست که خود رادو هم از این وضعیت به ستوه آمده است و فعلا قصد بازگشت ندارد. که اگر وضع به همین روال ادامه داشته باشد می تواند مشکلاتی را برای پرسپولیس به دنبال بیاورد.
ناگفته نماند که بیشتر از ۵ ماه است که مدیران باشگاه پولی به این بازیکن پرداخت نکرده اند و رادو ۱۱۰ هزار دلار بابت حقوقش طلب دارد و هنوز پاداش بردهای آسیایی را هم دریافت نکرده است.نکته مهمی که به گمانه زنی ها دامن می زند این است که قرارداد اجاره خانه رادو هم تمدید نشده است و این مسئله رادو را که در تهران با خانواده اش زندگی می کند دچار بلاتکلیفی کرده است. گلر کروات از این وضعیت شاکی است و همانطور که گفته شد وی همچنان در مرخصی به سر می برد. رادوشویچ بعد از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا، راهی کرواسی شد و همچنان منتظر است که مسئولان باشگاه نسبت به پرداخت مطالبات وی اقدام کنند تا
به تمرینات باز گردد.
این بازیکن چندی قبل با انتشار متنی گلایه آمیز در صفحه شخصی اش به هواداران اعلام کرد که نگران نباشند،او اماده بازگشت است،اما مدیریت آماده نیست و با کنایه گفته بود انها فقط با انشالله کارها را پیش می برند! رادو اولین بازیکنی نیست که از بدقولی های مدیران باشگاه گلایه دارد و قبل از او هم چند بازیکن دیگر تیم بابت این مسئله شاکی بودند و قصد جدایی کردند.اما وقتی بازیکن بی حاشیه ای چون رادو به خشم می آید،نمی توان از کنارش راحت گذشت;رادویی که در تمام ۵ سال گذشته صبورانه با مشکلات پرسپولیس کنار آمد و مشکلات مالی و نیمکت نشینی را تحمل کرد.اما هیچوقت لب به شکایت باز نکرد،در حالیکه قبل از این هم مطالباتش به تاخیر افتاده بود و حتی فصل قبل با وجود تمام ناملایماتی که مدیران تیم به وی داشتند تلاش کرد در پرسپولیس بماند. بعد از جدایی بیرانوند،با وجود اینکه مربیان تیم وعده داده بودند شماره یک تیم را به او خواهند داد،اما حراست دروازه پرسپولیس را به لک سپردند و بعد از این اتفاق هم رادو برای تیم حاشیه نساخت.و با همان رفتار و منشی حرفه ای که از وی سراغ داشتیم اذعان کرد با تمرین زیاد تلاش می کند دوباره این جایگاه را به دست می‌آورد.نکته قابل توجه اینجا بود که او حتی رقیبش را هم مورد تحسین قرار داد و گفته بود عملکرد حامد لک در لیگ قهرمانان آسیا عالی بود، نتیجه گرفتن تیم مهم‌تر بود و من هم مثل همه از رسیدن به فینال خوشحال شدم.
همین رفتارهای رادو از او چهره ای محبوب بین هواداران ساخته است و باعث شده است تا آنهایی که منتقدش بودند از رفتارهای حرفه ای این بازیکن تمجید کنند.کاش مدیران پرسپولیس قدر چنین دروازه بان نجیبی را بیشتر می دانستند.همانطور که رادو گفته است هیچ توقعی جز احترام از جانب باشگاه ندارد. اما در فوتبال ما این احترام بیشتر نصیب بازیکنانی می شود که اهل جار و جنجال هستند و حق بازیکنانی مثل رادو که دنبال حاشیه سازی نیستند به راحتی پایمال می شود. البته بر کسی پوشیده نیست که باشگاه با مشکلات مالی مواجه است،خصوصا که برای پرداخت پول خارجی ها می بایست ارز تهیه کند،ولی اینکه رادو همواره
دیرتر از بقیه به حق و حقوقش می رسد یا این بی‌عدالتی در پرداخت پاداش ها زیبا نیست.چرا همه بازیکنان تیم باید پاداش بردهای آسیایی را دریافت کنند،غیر از رادو؟مگر این دروازه بان عضو تیم نبود؟ این رفتارها در ذهن رادو این دهنیت را شکل داده که مدیران تیم قصد کنار گذاشتنش را دارند و به همین خاطر او تصمیم گرفته تا وضعیتش مشخص نشده به ایران برنگردد.در روزهای قبل حتی این شایعه مطرح شد که این دروازه بان به فیفا بابت این موضوع نامه زده که توسط مدیر برنامه وی رد شد.روز قبل هم وی جلسه ای با مدیرعامل باشگاه داشت و رسول پناه به مدیربرنامه رادو قول داد در جلسه هیأت مدیره بحث طلب این گلر را پیگیری کند که پس از این جلسه درباره زمان و نحوه پرداخت پول دروازه‌بان کروات این تیم اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام خواهد داد. امیدواریم که تکلیف این موضوع زودتر مشخص شود و شرایط برای بازگشت رادو فراهم شود،چون او تا همین جا چند جلسه از تمرینات تیم عقب مانده است و طولانی شدن این اتفاق قطعا به ضرر پرسپولیس و خود این دروازه بان خواهد بود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه