همراه ما باشید

یوسفی: نمی‌شود پرسپولیسی باشی اما کمی صبر نکنی

یوسفی: نمی‌شود پرسپولیسی باشی اما کمی صبر نکنی

پیروزی نیوز - از حال و روز این روزهای فینالیست آسیا بخواهید، از شما چه پنهان، که هیچ‌چیزی سر جای خودش نیست. شجاع هنوز قرارداد جدید نبسته، گفته می‌شود سیامک نعمتی و کنعانی زادگان هم در مسیر خلیل زاده هستند. وضعیت رادو نامعلوم است. احتمال بخشش آل کثیر بسیار کم و ضعیف است. یحیی گل محمدی پیشنهاد خارجی دارد. این تیم قرار است اواخر آذر فینالی که تا پای جان، برای رسیدن به آن جنگیده را برابر تیم قدرتمندی از شرق آسیا برگزار کند. حرف‌وحدیث که این روزها خیلی زیاد است. به سراغ رحیم یوسفی رفتیم، پیشکسوت دوست‌داشتنی پرسپولیس که از ابتدای فصل گذشته می‌گفت پرسپولیس بازهم قهرمان می‌شود. او فینالیست آسیا شدن را هم پیش‌بینی کرده بود. 

گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با رحیم یوسفی را در زیر می‌خوانید:
-شما می‌گفتید این تیم فینالیست آسیا می‌شود و شد. حالا با این‌همه حاشیه پیش‌بینی‌تان چیست؟
حاشیه دلیل خودش را دارد.
-دلیلش چیست؟
همه‌اش برمی‌گردد به مسایل مالی.
-البته به نظر ما در حاشیه‌های اخیر بی‌کفایتی و سوءمدیریت بیشتر اتفاق افتاده.
صددرصد هست، اگر سوءمدیریت نباشد که به این‌همه مشکل نمی‌خوریم. اما باشگاه همیشه مشکل مالی داشته و هیچ موقع از این نظر غنی نبوده است. در این بین، در مدیریت‌های قبلی هم پول‌ها درست تقسیم‌نشده، به یک بازیکن زیادی پول داده‌اند و یکی کمتر از حقش. اگر پول درست تقسیم‌شده بود امروز این‌قدر مشکل نداشتیم.
-الان گفته می‌شود این فسخ یک‌طرفه شجاع که چندی پیش اتفاق افتاد، باعث شده اگر او قرارداد جدید هم با تیم بنویسد، فینال آسیا را از دست بدهد.
ای بابا، من آن روز هم در مصاحبه قبلی‌ام با روزنامه پرسپولیس گفتم که این پول‌ها دیر یا زود دارد، اما بالاخره پرداخت می‌شود. باشگاه به تعهداتش عمل می‌کند. مگر می‌شود پول بازیکن را ندهند. بچه‌ها هم کمی صبر می‌کردند. خدا را خوش نمی‌آید در این وضعیت عالی، که به فینال آسیا رسیده‌ایم، شرایط تیم را به هم بزنند.
-هیچ‌کسی نمی‌گوید بازیکن مجانی بازی کند. پول شان را بگیرند، قرارداد بهتر هم ببندند، اگر قرار است پول فوتبالیست‌ها میلیاردی بالا برود، خب پرسپولیسی‌ها به‌عنوان بهترین تیم ایران، حق شان هست که پول خوب بگیرند، اما واقعا اعتراض و اعتصاب اینجا؟ در این مقطع که به فینال آسیا رسیده‌ایم؟
بازیکن نباید این کار را می‌کرد. آدم گاهی باید به خاطر چیزی که دوستش دارد، حتی پول از جیبش هم بگذارد. اگر پرسپولیس را دوست دارید و می‌گویید به عشق این هواداران بازی می‌کنید و وقتی تیم نتیجه می‌گیرد، پیراهن تان را ماچ می‌کنید، کمی زمان به باشگاه می‌دادید. بازیکن فوتبال الان بالای ۵-۴ میلیارد می‌گیرد، خدا به آن‌ها بیشتر هم بدهد، مساله این است که آن‌ها لنگ پول نیستند، کاش صبر می‌کردند فینال آسیا را پشت سر می‌گذاشتیم. یک جایی به خاطر تیم گذشت می‌کردید. الان اصلا موقع مناسبی برای این بحث‌ها نبود.
-مگر باشگاهی با این کمیته‌های مختلفی که وجود دارد، می‌تواند حق بازیکن را بخورد؟
تا حالا شده کسی از این‌ها پولش را نگیرد؟ من که یاد ندارد. دیر یا زود شده، اما طلب شان را گرفته‌اند. ماشالا همه آن‌ها هم وضع شان خوب است، حالا اگر تیم‌های پایه که کل قراردادشان ۳۰ میلیون هست که آن را نصفش را هم نمی‌دهند، بگویند، آدم قبول می‌کند. چطور می‌شود میلیاردی قرارداد بسته باشی و در این وضعیت بگویی پرسپولیسی هستی و حاضر نباشی کمی صبر کنی. ما که نمی‌گوییم مثل دوره ما مجانی بازی کنید. از اصل پولت نگذر، اما کمی زمان بده. اگر پرسپولیس و هوادارانش را دوست داری، با آن‌ها هم به اینجا رسیده‌ای، می‌توانی کمی به باشگاه زمان بدهی. تا دیروز آل کثیر را کی می‌شناخت؟ یک‌شبه در پرسپولیس مارادونا شد. یک مقدار تحمل‌کنید، به پول تان هم می‌رسید. اگر ما هم زیاد حرف بزنیم می‌گویند آن‌ها چشم ندارند این روزهای فوتبال را ببینند. شما ۱۰۰ میلیارد هم بگیرید، به جیب خودتان می‌رود و ما هم بخیل نیستیم. کاش بچه‌ها یک جلسه بگذارند و یکدست شوند تا بتوانیم فینال آسیا را هم به‌خوبی تمام کنیم.
-انگار این قدم آخر طلسم شده. کار را نمی‌توانیم خوب تمام کنیم.
فکر کنم با این صحبت‌هایی که می‌شود، باید از امیدها در فینال آسیا استفاده کنیم!
-با این حجم از حاشیه و اعتصاب، امیدی به قهرمانی دارید؟
بگذارید ببینیم اول کدام نفرات می‌مانند و بعد در مورد فینال صحبت کنیم. این کارها به ضرر خودشان هم هست، در فینال آسیا بیشتر دیده می‌شدند و پیشنهادهای بهتر سراغ شان می‌آید. همه دنیا فینال این منطقه را نگاه می‌کند. اگر یادتان باشد گفته بودم دلم به این بازی‌ها روشن است با این همتی که در تیم می‌بینم و حتی فکر می‌کنم قهرمان شویم، اما الان کار خراب‌شده. حالا خدا می‌داند در آخر چه می‌شود.
-دوست دارید در سطح بالا مربیگری کنید؟
اگر پیشنهاد خوب بود چراکه نه، کسانی سرکار هستند که برخی از آن‌ها را ما اصلا نمی‌شناسیم اما پشت شان گرم است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه