همراه ما باشید

آیا امضای توافق‌نامه با باشگاه پرسپولیس شجاع راچندماه محروم می‌کند؟

آیا امضای توافق‌نامه با باشگاه پرسپولیس شجاع راچندماه محروم می‌کند؟

پیروزی نیوز -  روز گذشته بود که اعلام شد شجاع خلیل زاده مدافع پرسپولیس بعد از کش‌وقوس‌های فراوان برای عقد قرارداد با تیم الریان قطر به این کشور سفرکرده است. بعد از این ماجرا قضاوت‌ها و نظرات مختلفی مطرح شد. برخی‌ها باشگاه و شخص رسول پناه را مقصر می‌دانند و برخی هم معتقد هستند شجاع خلیل زاده مقصر اول این ماجراست. به همین منظور برای روشن‌شده موضوع و بدون هیچ پیش‌داوری از چند منبع فوق معتبر درباره ماجرای شجاع پرس‌وجو کردیم که ماحصل آن گزارش زیر شد.

شجاع در قطر اعلام کرد با الریان قرارداد بسته
در شرایطی که پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشت، شجاع خلیل زاده به‌دفعات به بازیکنان، کادر فنی و … اعلام می‌کند که قراردادش را با الریان بسته و بعد از بازگشت پرسپولیس به ایران به این تیم می‌پیوندد. حتی شجاع در جمع دوستان و بازیکنان گفته بود: شما برید فینال، من نیستم! این یعنی تمام اعضای تیم پرسپولیس می‌دانستند شجاع رفتنی است.
امضای توافق‌نامه شجاع با باشگاه پرسپولیس
بعد از بازگشت خلیل زاده از اردوی تیم ملی و آن حواشی که پیش آمد، شجاع با رغبتی و علیپور (عضو هیات‌مدیره) جلسه‌ای را برگزار می‌کند. در آن جلسه رغبتی و علیپور از طرف باشگاه پرسپولیس متعهد می‌شوند که هم مبلغ موردنظر شجاع را به قرارداد امضا کنند و هم مطالبات او را پرداخت کنند و شجاع هم به تمرینات اضافه شود. بعد از پایان این جلسه طرفین توافق‌نامه‌ای را هم امضا می‌کنند.
خلیل زاده در آستانه محرومیت چندماهه؟
در این شرایط مدیران باشگاه پرسپولیس معتقد هستند خلیل زاده با این باشگاه توافق‌نامه امضا کرده و به‌موجب آن خلیل زاده بازیکن پرسپولیس بوده. حتی پرسپولیسی‌ها مدعی هستند به‌موجب همان توافق‌نامه در صورت پیوستن رسمی شجاع به هر تیم دیگری می‌توانند از این بازیکن به فیفا شکایت کنند و او را ۴ تا ۶ ماه محروم کنند.
فسخ قرارداد شجاع قانونی نبود
چند روزی است که اعلام‌شده شجاع چند هفته پیش به‌صورت رسمی قراردادش را با پرسپولیس فسخ کرده بود و اگر هم در این تیم بماند، چون قراردادش را فسخ کرده و قرارداد جدید امضا کند نامش در فهرست پرسپولیس برای فینال لیگ قهرمانان آسیا ثبت نمی‌شود.
در این بین باشگاه پرسپولیس از فدراسیون فوتبال استعلام گرفته بود و فدراسیون نشین‌ها تأکید کرده بودند که مشکلی نیست. اما نکته ماجرا اینجاست که پرسپولیسی‌ها مدعی هستند برگه فسخ قرارداد شجاع رسمیت نداشته است. در برگه فسخ تأکید شده این فسخ در شرایطی قانونی است که هم سازمان لیگ و هم هیات فوتبال آن را امضا کرده باشند. این در شرایطی است که ادعاشده برگه فسخ قرارداد شجاع امضای هیات فوتبال را نداشته و فاقد اعتبار بوده است.
نقش یکی، دو ایجنت در جدایی شجاع
با اعلام باشگاه پرسپولیس شجاع بیش از ۹۰ درصد از قراردادش را دریافت کرده بود و نمی‌توانست به اتکا به بند عدم دریافت درصد مشخص، قراردادش را فسخ کند. تا اینجای کار این مساله درست است، اما شجاع خلیل زاده با مشاوره یکی، دو ایجنت متوجه می‌شود که چون برخی آپشن های قراردادش را نگرفته، درصد دریافتی‌اش کمتر از رقم داخل قرارداد می‌شود و می‌تواند قراردادش را به‌صورت یکطرفه فسخ کند. یعنی عملا یکی، دو ایجنت باعث ایجاد این شرایط و جدایی شجاع شده اند.
جدایی شجاع از پرسپولیس هنوز قطعی نیست
با تمام این تفاسیر و مستندات اما تا زمانی که این مطلب نگارش شده هنوز جدایی شجاع از پرسپولیس قطعی نشده. بااینکه می‌گویند شجاع چهارشنبه عصر از ایران به مقصد دوحه خارج‌شده اما هنوز روزنه‌ای برای ماندن او در پرسپولیس وجود دارد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه