همراه ما باشید

نادری در مسیر‌ هاشمی‌نسب و انصاریان

نادری در مسیر‌ هاشمی‌نسب و انصاریان

پیروزی نیوز - در هفته‌ای که گذشت شاهد اتفاق‌های عجیبی در پرسپولیس بودیم که می‌توان به جدایی شجاع خلیل‌زاده، پیوستن محمد نادری به تیم رقیب و لو رفتن صحبت‌های خصوصی و جنجالی رسول‌پناه علیه بعضی اعضای تیم اشاره کرد که درنهایت منجر به استعفای وی شد.

 سرپرست پرسپولیس در ابتدا تلاش کرد تا قضیه را رفع و رجوع کند و مدعی شد حرف‌هایش را تقطیع کرده‌اند! اما خبرنگارانی که با وی گفت‌وگو کرده بودند این‌بار فیلم صحبت‌های رسول‌پناه را انتشار دادند تا جای هیچ‌گونه کتمان و تکذیبی را برای وی نگذارند و شاید اگر این اتفاق نمی‌افتاد و فشار افکار عمومی نبود، جناب دندانپزشک همچنان به صندلی ریاستش تکیه زده بود و با وعده‌فروشی دنبال سرگرم کردن مردم بود ولی الحق که رسول‌پناه در حرفه‌اش آدم ماهری بود و درمدتی که اداره پرسپولیس را در دست داشت، چنان متبحرانه دندان‌های تیم را جراحی کرد که ریشه‌اش باقی نماند! و همان‌طور که می‌بینید قهرمان لیگ در دفاع و حمله به شیر بی‌دندان تبدیل شده است. ترابی و علیپور قبل از بازی‌های آسیایی جدا شدند و به لطف مدیران بی‌کفایت در آستانه شروع لیگ و فینال لیگ قهرمانان آسیا، مدافعان پرسپولیس به تاراج رفتند؛ یکی را عرب‌ها شکار کردند و دیگری را رقیب به چنگ آورد. رادوشوویچ هم که در آستانه فسخ قرارداد و جدایی از جمع سرخپوشان قرار دارد. به‌راستی چرا بازیکنی مثل شجاع که هر فصل در صف اول تمدیدی‌ها بود، نزدیک یک بازی حساس تیم را ترک می‌کند؟ یا چطور می‌شود که محمد نادری سر از تیم رقیب در می‌آورد؟ شاید اگر مدیران پرسپولیس تعلل نمی‌کردند این ۲بازیکن از تیم جدا نشده بودند. نکته این‌جاست که قرارداد نادری ۱۰تیرماه به پایان رسید و این بازیکن به‌خاطر کرونا و شرایطی که به وجود آمد توانست تا پایان فصل برای پرسپولیس بازی کند. یعنی مدیران باشگاه فرصت این را داشتند که قبل از رقیب با باشگاه کورتریک و خود این بازیکن به توافق برسند اما آن‌قدر تعطل کردند که فصل به پایان رسید و این پروسه آن‌قدر طولانی شد که استقلال با پیشنهاد نجومی به سراغ این مدافع رفت.
همان‌طور که می‌دانید محمد نادری در نقل‌وانتقالات زمستانی لیگ هجدهم به صورت قرضی از بلژیک به پرسپولیس آمد و با نمایشی خوبی که داشت، توانست رضایت برانکو را جلب کند و باشگاه زمانی که قرارداد این بازیکن تمام شد مدیران وقت موفق شدند رضایت باشگاه کورتریک را برای ادامه حضور نادری در پرسپولیس جلب کنند و این بازیکن در لیگ نوزدهم نیز همراه تیم بود. نادری در سال اول حضورش در ۱۳لیگ و ۶ بازی آسیایی به میدان رفت اما در فصل گذشته به‌خاطر مصدومیت و رقابتی که با محمد انصاری داشت، کمتر فرصت بازی یافت و ۱۵بار در لیگ و یک‌بار در اسیا به میدان رفت. بعد از پاس گلی که این بازیکن در بازی با پیکان به ثبت رساند دچار مصدومیت شد و همین اتفاق باعث شد نتواند تیم را در سفر به دوحه همراهی کند که خوشبختانه سعید آقایی در غیاب این بازیکن نمایش درخشانی داشت و به‌نظر می‌رسد که حضور یک رقیب باتجربه و قدرتمند دلیلی برای ترک پرسپولیس از طرف نادری بود. کما این‌که قبل از حضور سعید آقایی هم زمزمه این بود که مدیر برنامه نادری به باشگاه پرسپولیس پیغام داده که در صورت جذب آقایی، این بازیکن از این تیم جدا خواهد شد که حالا با این انتقال این شایعه رنگ واقعیت گرفت و مشخص شد نادری این توان را در خود نمی‌دید که با یک مدافع آماده چون آقایی رقابت کند. او با این خیال راهی تیم رقیب شد که میلیچ فسخ کرده و در فصل آینده فیکس ترکیب استقلال خواهد بود اما این مدافع بازگشت و حالا نادری باید برای ذخیره‌نشینی میلیچ با زکی‌پور و کریم‌زاده رقابت کند. البته یک‌سال نیمکت‌نشینی در مقابل دستمزد قابل‌توجهی که آبی‌ها قرار است به نادری پرداخت کنند چیز سختی برای این بازیکن نیست. بخصوص، باتجربه‌ای که این بازیکن در بلژیک داشته است. درمدتی که نادری در کورتریک حضور داشت حتی در یک مسابقه هم به میدان نرفت و عمدتا سکونشین بود اما حضور در پرسپولیس سرنوشت این بازیکن را عوض کرد و نادری از یک بازیکن کم‌نام‌ونشان تبدیل شد به ستاره‌ای اسمی و ملی‌پوش. حتما نادری بهتر از همه اولین بازی‌اش در پرسپولیس را به‌خاطر دارد، وقتی داور به اشتباه پنالتی‌اش را گرفت و تیم در اهواز شکست خورد تا نوک پیکان انتقادها به سمت این مدافع جوان گرفته شود اما برانکو و هواداران پرسپولیس تمام قد از عضو جدید تیم حمایت کردند و نتیجه آن هم درخشش در بازی‌های آینده بود. نادری در یک فصل و نیمی که در پرسپولیس بود، ۲قهرمانی لیگ و یک جام‌حذفی را به‌دست آورد و فینال آسیا را تجربه کرد، به پیراهن تیم‌ملی رسید و از آن مدافعی کم‌نام‌ونشانی که یحیی گل‌محمدی در تراکتور کشف کرده بود، به بازیکنی پخته و پرافتخار بدل شد اما او نشان داد که ظرفیت رسیدن به چنین جایگاهی را نداشت. کاری به ادعاهای گذشته این بازیکن درباره علاقه‌اش به پرسپولیس نداریم ولی بازیکنی که صبح با مدیران پرسپولیس مذاکره می‌کند و عصر در باشگاه رقیب آفتابی می‌شود و چند روز متوالی هواداران ۲باشگاه را سرگردان خود می‌کند خیلی زودتر از چیزی که تصور کند به پایان راه فوتبال می‌رسد. این‌طور که شنیده می‌شود او برای یک فصل بازی در استقلال ۷میلیارد می‌گیرد. جالب این‌جاست که استقلالی‌ها این موضوع را تکذیب می‌کنند. عبدیان گفته است پیشنهاد مالی تیم سابق نادری بسیار بالاتر از پیشنهاد ما بود و این بازیکن با قبول پول کمتر حسن نیت خود را ثابت کرد و گفت در صورت رخصت پیشکسوتان تاج قصد دارد به عشق منصور پورحیدری پیراهن شماره ۲ را در تاج سال‌ها به تن داشته باشد!
رقمی که پرسپولیس به نادری پیشنهاد داد یک دوم پولی که استقلال به این بازیکن پرداخت نمی‌شد. به‌طور کلی اگر قرار بود چنین ارقامی پرداخت شود که امثال شجاع خلیل‌زاده و مهدی ترابی جدا نمی‌شدند. بماند که صحبت از پرداخت چه رقم‌هایی در استقلال است و افراد نزدیک به این باشگاه هم از پرداخت ارقام بی‌رویه از طرف سعادتمند به بازیکنان این تیم خبر دادند ولی قسمت خنده‌دار ماجرا این‌جاست که عبدیان می‌گوید نادری با دریافت پول کمتر خواسته است حسن نیتش را به این باشگاه نشان دهد! بازیکنی که تا همین فصل قبل پیراهن رقیب استقلال را می‌پوشید و از علاقه به این تیم دم می‌زد و بهترین نمایش‌اش هم جلوی آبی‌ها داشت چه احساس و نیتی می‌تواند به استقلال داشته باشد؟ معمولا باید ارتباطی بین ۲طرف وجود داشته باشد تا حسن نیت خود را به هم نشان دهند، نه یکی مثل نادری که تا دیروز رقیب و دشمن بود برای آبی‌ها و حالا یک‌دفعه شده عاشق اسطوره استقلال و به عشق او فلان شماره را خواهد پوشید! مدت‌هاست دوره این عوام‌فریبی‌ها گذشته. چه خوب است مدیران فوتبال ما حداقل به شعور هواداران خودی احترام بگذارند.
یک زمانی مدیران استقلال به‌خاطر اغفال بازیکن رقیب باد به غبغب انداخته و مدعی بودند بمب ترکانده‌اند! اما دیدند این پرسپولیس است که به این بازیکنان وجاهت داده بود و آدم‌ها اگر در جایی اشتباهی قرار بگیرند، قد یک دینامیت هم نیستند!
حالا هم مدیران استقلال چنان از خرید نادری به وجد آمده‌اند که انگار دربی را از پرسپولیس برده یا جام گرفته‌اند. جذب مدافع مصدوم پرسپولیس آن‌قدر برای مدیران استقلال جذاب بوده که اعضای هیات‌مدیره این باشگاه یک به یک با این مدافع عکس یادگاری گرفتند! البته عکس انداختن با مدافع قهرمان ۴فصل اخیر لیگ برتر هم خود افتخاری است.
راستی سرنوشت آخرین بازیکنی را که از پرسپولیس راهی استقلال شد، که فراموش نکرده‌اید؛ منشا که در پرسپولیس گل‌های حساسی مقابل رقیبان آسیایی زده بود به حدی در استقلال افول کرد که سر از گل‌گهر در آورد. اصلا کدام بازیکن بعد از رفتن به استقلال خوشبخت شده است که نادری، دومین آن باشد؟ بزرگ‌تر و محبوب‌تر از ‌هاشمی‌نسب و انصاریان که نداشتیم، داشتیم؟

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه