همراه ما باشید

تحریم و کرونا علیه داوران ایرانی

تحریم و کرونا علیه داوران ایرانی

پیروزی نیوز - به دلیل شرایط کرونا و همچنین تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان داوران ایرانی قادر به دریافت طلب خود از فیفا و AFC نیستند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران باعث شده که داوران فوتبال ایران و همچنین ناظران داوری بین‌المللی در کشورمان نتوانند طلب‌های دلاری خود را از کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا دریافت کنند. به خاطر این تحریم‌ها داوران قادر به دریافت طلب و دستمزد خود به طور مستقیم از فیفا و AFC نیستند.

حسین عسگری رئیس سابق کمیته داوران در این باره به فارس گفت: در گذشته هم که تحریم‌ها وجود داشت فدراسیون فوتبال یک فرد را به AFC در مالزی معرفی می‌کرد و ایرانی که به مقر AFC می‌رفت حدود ۵۰ هزار دلار از کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت نقدی دریافت می‌کرد و آن پول را به ایران می‌آورد تا طلب داوران بین‌المللی و ناظران پرداخت شود. اما اکنون به خاطر کرونا امکان سفر به مالزی هم وجود ندارد و به این ترتیب در یک سال اخیر کسی از ایران به مالزی سفر نکرده تا مطالبات داوران را به صورت نقدی از کنفدراسیون فوتبال آسیا بگیرد و به ایران بیاورد. خود من در گذشته ۳۰-۴۰ هزار دلار از AFC می‌گرفتم و برای افرادی که طلبکار بودند به ایران می‌آوردم اما اکنون به خاطر کرونا شرایط این کار هم فراهم نیست.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه