همراه ما باشید

پایان التهاب 

پایان التهاب 

پیروزی نیوز - پرسپولیسی‌ها پس از ناکامی در پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ با پنجره بسته نقل و انتقالات مواجه شدند و حالا پس از گذشت کمتر از ۲ ماه با پرداخت حقوق معوقه این مربی، محرومیت‌شان پایان یافته و می‌توانند اقدام به جذب بازیکن برای تقویت تیم‌شان کنند.

شهریور امسال بود که با پایان مهلت فیفا به پرسپولیس و عدم انجام تعهدات نسبت به سرمربی کروات، رای مربوط به محرومیت نقل و انتقالاتی سرخپوشان اجرا شد. پرسپولیسی‌ها نتوانستند در موعد تعیین‌شده مطالبات یک‌میلیون و ۱۱۸ هزار یورویی برانکو را به‌صورت کامل پرداخت کنند و با نامه‌ای که از سوی فیفا به دست فدراسیون و باشگاه رسید، حکم محرومیت آن‌ها اعلام و تاکید شد باید طی یک ماه آینده (از ۲۲ مرداد تا ۲۱ شهریور) نسبت به انجام تعهدات خود عمل کنند. آن‌ها در صورت پرداخت نکردن این بدهی درخطر جریمه کسر ۶ امتیاز و سقوط به لیگ یک هم قرار داشتند. رای صادره هم در ابتدا خبر از محرومیت یک‌فصلی پرسپولیس داشت، اما فدراسیون فوتبال اعلام کرد به‌محض پرداخت بدهی از سوی باشگاه و ارسال اسناد مثبته، پنجره نقل و انتقالات باشگاه باز خواهد شد.

***

داستان بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس هم تبدیل به ابزاری شد برای برخی سودجویان تا با انتشار اخبار جعلی، جذب و قرارداد بازیکنان جدید پرسپولیس را به زمان محرومیت این تیم نسبت دهند و خوراک شکایت برای تیم فوتبال النصر عربستان علیه سرخپوشان فراهم کنند. داستان هم از این قرار بود که در فینال منطقه غرب لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس توانست از سد حریف سعودی خود بگذرد و به فینال نهایی این رقابت‌ها راه پیدا کند. اما بلافاصله پس از پایان بازی برخی عوامل رسانه‌ای و مدیر اسبق یکی از باشگاه‌های تهرانی اقدام به ارسال اطلاعاتی به باشگاه عربستانی کردند. اخباری جعلی که از بسته بودن پنجره نقل و انتقالات و ثبت غیرقانونی قرارداد بازیکنان جدید این تیم گواهی می‌داد. درنهایت اما حکم کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا به صعود مقتدرانه سرخپوشان و رد رای النصری‌ها منجر شد. با وجود شکایت دوباره آن‌ها به فیفا بازهم شنیده می‌شود که نظر فیفا همان حکمی است که AFC صادر کرده است و پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان حریف یکی از تیم‌های شرق آسیا خواهد بود.

***

حالا پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بازشده است و مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس در این باره عنوان کرده «فیفا با ارسال نامه‌ای به دارو بوشیچ، نماینده حقوقی برانکو ایوانکوویچ و باشگاه که رونوشت آن برای فدراسیون فوتبال نیز فرستاده شد از پایان محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس، خبر داد.»

به گفته امیرعلی حسینی در این نامه آمده است: «بدین‌وسیله در خصوص پرونده به شماره گلاسه موردنظر، دریافت مکاتبه نماینده قانونی برانکو ایوانکوویچ که روز ۲۹ اکتبر ارسال شد را تایید می‌نماییم که کپی آن پیوست می‌شود. در این ارتباط متوجه شدیم، برانکو ایوانکوویچ، تمامی مبالغ طلب خود را مطابق رای صادره تک داور کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فیفا به تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۲۰ دریافت نموده است. درنتیجه به اطلاع شما می‌رسانیم که روند انضباطی حاضر بسته اعلام می‌شود و تحریم اعمال‌شده نقل و انتقالاتی بازیکنان پرسپولیس، برداشته‌شده است.»

***

با این اوصاف و باوجوداین که پرسپولیس پیش از بسته شدن پنجره اقدام به خرید بازیکن برای فصل جدید لیگ برتر و حضور در رقابت‌های متمرکز لیگ قهرمانان آسیا کرده بود، اما به نظر می‌رسد که یحیی گل‌محمدی بازهم نیاز به جذب چند بازیکن جدید داشته باشد. حامد لک، سعید آقایی، علی شجاعی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، عیسی آل‌کثیر و آرمان رمضانی خریدهای پرسپولیس پیش از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات بودند و این محرومیت باعث شد که سرخپوشان پس از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا و جدایی شجاع خلیل‌زاده و محمد نادری نتوانند بازیکن جدیدی جذب کنند. اما در حال حاضر که بدهی برانکو به‌صورت کامل پرداخت‌شده و با تایید اسناد مالی پرداخت مطالبات از سوی فیفا آن‌ها می‌توانند اقدام به جذب بازیکن کنند. یحیی گل‌محمدی با توجه به کمبود مدافع در تیم خود قصد جذب ۲ بازیکن دیگر را دارد تا این تیم باقدرت بیشتری در رقابت‌های پیش‌رو شرکت کند. هرچند پرسپولیس سهمیه خرید بازیکنان بزرگسال لیگ برتر خود را مصرف کرده اما بازهم لیست این تیم چند جالی خالی دارد تا بازیکنانش به ویژه در خط دفاعی روزهای طاقت‌فرسایی را پیش رو نداشته باشند. بر این اساس قرار است گل‌محمدی لیست بازیکنان مدنظرش را طی یکی، دو روز آینده به مدیرعامل جدید پرسپولیس ارائه دهد تا اقدامات لازم برای تقویت تیم انجام شود. جعفر سمیعی عصر پنجشنبه از سوی وزارت ورزش و جوانان به‌عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شد و تاکید کرد اولین هدفش در پرسپولیس کسب قهرمانی در آسیاست.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه