همراه ما باشید

دستان خالی یحیی و دستان بلند منادی

دستان خالی یحیی و دستان بلند منادی

پیروزی نیوز - از ساعت ۱۶:۳۰ روز گذشته (۱۶ آبان) استارت لیگ بیستم با جدال ۲ تیم پرسپولیس و سایپا در ورزشگاه دستگردی زده شد.

دیداری که البته برای پرسپولیسی ها تحت الشعاع خبرِ بدِ تایید محرومیت ۶ ماهه عیسی آل کثیر بود و درنهایت شاگردان یحیی گل محمدی که چندی پیش فینالیست آسیا شده بودند، بازی اول را با تساوی بدون گل به پایان رساندند.
ترکیب پرسپولیس: حامد لک، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سید‌جلال حسینی، سعید آقایی، مهدی شیری، احمد نوراللهی (۷۵ – میلاد سرلک)، کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی (۶۹ – آرمان رمضانی)
ترکیب سایپا: حسین اکبر منادی، رضا علیاری، فریبرز گرامی، حسین ماهینی (۴۳ – امید دُره)، سعید محمدی‌فر، ابوالفضل جلالی، صادق بارانی، مهرداد عبدی، حسین مالکی، حسین کامیاب و مجید علیاری (۴۵ – محمدرضا سلیمانی)
این بازی با سوت حسن اکرمی در شرایطی شروع شد که بعد از تایید محرومیت آل کثیر، پرسپولیس با شوکِ مثبت شدن تست کرونای سیامک نعمتی نیز مواجه شده بود. هرچند تست دوم او منفی شد اما درنهایت در ترکیب پرسپولیس قرار نگرفت.
درحالی که در ترکیب سایپا، حسین ماهینی بازیکن سابق پرسپولیس حضور داشت، محسن مسلمان نیز روز پنجشنبه به عضویت این تیم درآمد و اگر کارت بازی او صادر می شد، او هم می توانست مقابل تیم سابقش بازی کند که این اتفاق رخ نداد.
پرسپولیس که لیگ سال های گذشته را با برد شروع کرده بود، در حالی به مصاف سایپا رفت که از لیگ برتر فصل گذشته بازیکنان زیادی را از دست داده بود. علیرضا بیرانوند، محمد نادری، شجاع خلیل زاده، علی علیپور، محسن ربیع خواه، محمد انصاری، مهدی ترابی و کریستین اوساگونا بازیکنانی بودند که در لیگ گذشته پرسپولیس را همراهی کردند اما حالا هرکدام به دلایلی در تیم حضور ندارند.
بازیکنانی که جایگزین نفرات از دست داده شده اند آرمان رمضانی، احسان پهلوان، حامد لک، سعید آقایی، علی شجاعی، عیسی آل کثیر، محمد شریفی و میلاد سرلک هستند که البته با حکم انضباطی AFC پرسپولیس نه در فینال آسیا و نه در آغاز لیگ قادر به استفاده از آل کثیر نخواهد بود.
در این مسابقه علاوه بر سیامک نعمتی، آرمان رمضانی نیز مصدوم بود و گفته می شد که به همین دلیل در ترکیب حضور نخواهد داشت اما دقیقه ۶۶ گل محمدی تصمیم به استفاده از این بازیکن گرفت.
***
سایپایی که لیگ فصل گذشته را با رده چهاردهمی جدول به پایان رساند و به سختی توانست در لیگ برتر بماند، برای گرفتن حداقل امتیاز به زمین آمد.
این تیم با هدایت ابراهیم صادقی این فصل را هم آغاز کرد، اما ترکیب آن‌ها نیز دستخوش تغییرات زیادی شده است. سایپا هم ۱۰ بازیکن فصل گذشته اش را از دست داده که یکی از آن‌ها آرمان رمضانی است که این فصل را در پرسپولیس سپری خواهد کرد. این تیم روزبه شاه علیدوست، معین عباسیان و حامد فلاح زاده را هم نخواهد داشت اما با یک امتیازی که روز گذشته در ورزشگاه دستگردی از پرسپولیس گرفت، شروع خوبی در لیگ بیستم داشت.
***
به صدا درآمدن سوت بازی، همراه با یک موقعیت خطرناک سایپایی ها بود، البته مهدی عبدی در دقیقه ۹ بازی، در حالت تک به تک با دروازه بان سایپا قرار گرفت که اکبر منادی در مهار این توپ موفق عمل کرد. منادی روز گذشته یکی از بهترین های تیمش بود که علاوه بر خوش شانسی و برخورد توپ با تیرک دروازه، توانست بازیکنان قهرمان لیگ فصل گذشته را در گلزنی ناکام بگذارد.
در دقیقه ۲۱ هم احسان پهلوان فرصت بسیار خوبی برای باز کردن دروازه سایپا داشت، اما شوت این بازیکن هم به کرنر تبدیل شد. او دقیقه ۳۶ هم شوت زیبایی به سمت دروازه سایپا داشت که باز هم منادی این توپ را راهی کرنر کرد.
بهترین موقعیت پرسپولیس در نیمه اول، در وقت های تلف شده این نیمه بود که توپ به تیرک عمودی دروازه برخورد کرده و تبدیل به گل نشد تا پرسپولیس و سایپا بدون گل به رختکن بروند.
***
پرسپولیس در لیگ قهرمانان به جرات تیم نیمه دوم بود. یحیی گل محمدی بین ۲ نیمه نکات خوبی را به شاگردانش گوشزد می کرد تا نتیجه به سود پرسپولیس تغییر کند، این بار هم همان مربی در راس کار قرار داشت، اما دستان یحیی برای این بازی بسته بود. از جدایی چندین مهره هجومی و کارساز گرفته تا محرومیت آل کثیر، این‌ها باعث شد او نتواند برنامه های تاکتیکی را به تیمش دیکته کند، با این وجود، نیمه دوم هم دست پرسپولیسی بود که می خواست هر طور که شده استارت لیگ بیستم را با پیروزی بزند.
پرسپولیس که در این دیدار سفیدپوش شده بود، دقیقه ۴۹، حسین کنعانی زادگان را در فرصت خوب گلزنی قرار داد اما باز هم منادی بود که توپ را مهار کرد.
سایپایی ها هم موقعیت های اندکی را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردند که لک موفق به مهار آن‌ها شد. سایپا برای مساوی به زمین آمده بود و دفاعی پرتعداد در زمین خودش داشت. همین موضوع و البته سختگیری بیش از حد داور با بازیکنان پرسپولیس، باعث عصبانیت شاگردان یحیی گل محمدی شده بود و درنهایت کمال کامیابی نیا که یک کارت زرد داشت، دقیقه ۸۰ کارت زرد دومش را با خطا روی ابوالفضل جلالی گرفت و از بازی اخراج شد. احمد نوراللهی هم به شدت از تصمیمات داور عصبانی شده بود و همین امر باعث شد به دلیل اعتراض شدید، از داور کارت زرد بگیرد.
حمید مطهری هم در پی اعتراض به تصمیمات داور، از بین نیمکت نشین ها کارت زرد گرفت.
پرسپولیس که به برد در بازی های ۱۰ نفره هم عادت دارد و آخرینش فینالیست شدن با ۱۰ بازیکن در لیگ قهرمانان آسیا بود، همچنان می خواست بازی با تساوی بدون گل تمام نشود، اما ابزار لازم برای گلزنی که حضور مهاجم ششدانگ در زمین بود، را در اختیار نداشت.
درنهایت این مسابقه که در مقابل دیدگان دراگان اسکوچیچ و وحید هاشمیان سرمربی و مربی تیم ملی فوتبال برگزار شد، با تساوی بدون گل ۲ تیم به پایان رسید تا دشت اول پرسپولیس در لیگ بیستم، یک امتیازی باشد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه