همراه ما باشید

پرسپولیس باید برای فینال آسیا بازیکن بگیرد

پرسپولیس باید برای فینال آسیا بازیکن بگیرد

پیروزی نیوز - پرسپولیس باید برای فینال آسیا بازیکن بگیرد

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس به عنوان مدافع عنوان قهرمانی ۴ دوره لیگ برتر، عصر روز جمعه در ورزشگاه بدون تماشاگر دستگردی مقابل سایپایی قرار گرفته که می دانست امتیاز گرفتن از تیمی که دستانش خالی است، چقدر آن‌ها را به آغاز لیگ بیستم امیدوار می کند.
این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید، اما این فقط یک شروع بود که معمولی تمام شد، حالا کلی از مسیر باقی مانده و قطعا یحیی گل محمدی برای حل کمبودهای تیمش فکری خواهد کرد. پنجره نقل و انتقالاتی باز شده، البته که جدا از مشکلات مالی برای جذب خارجی ها، ممنوعیت استفاده از بازیکن خارجی هم در تیم های سرخابی اعمال می شود و همین موضوع کار گل محمدی و پرسپولیس را برای حل مشکل گلزنی سخت تر می‌کند.
با ناصر ابراهیمی تماس گرفتیم تا در مورد وضعیت فنی سرخپوشان صحبت کنیم. مربی کارکشته که به تازگی همسرش را از دست داده، به دلیل همزمانی بازی پرسپولیس با چهلم همسرش، جدال با سایپا را ندیده اما او هم معتقد است مشکل این روزهای تیم، فقط گلزنی است و اگر این کمبود برطرف شود، می شود به فینال آسیا و ادامه لیگ امید داشت. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با مربی سازنده فوتبال، سرمربی اسبق تیم ملی و عضو پیشین کادرفنی پرسپولیس را در زیر می خوانید:
-تساوی بدون گل، طبیعتا نمی تواند شروع محکمی برای قهرمان فصل گذشته باشد.
من بازی را ندیدم، در مراسم چهلم همسرم بودم.
-خدا رحمت‌شان کند، کرونا بود؟
نه، ۲۰ سالی با بیماری جنگید، تومور مغزی بود، متاسفانه دیگر نتوانست ادامه دهد. به همین خاطر بازی با سایپا را ندیدم، اما از دوستانم شنیدم که پرسپولیس خوب بود، فقط مشکل گلزنی داشت.
-مشکلی که البته باید فکری به حال آن کرد، چون عیسی آل کثیر هم تبرئه نشد و باید ۶ ماه محرومیتش را پشت سر بگذارد.
خیلی بد شد که نتوانستند بی گناهی این بازیکن را ثابت کنند. باید یحیی در این خصوص فکری بکند، او مربی خوبی است. در تیم هایش مدیریت می کند، تمریناتش خوب است، کار فنی اش را خوب بلد است، اما دستش خالی شد. بازیکن گلزنش رفت پرتغال، این یکی را هم که آوردند ۶ ماه محروم است. آن جلو فقط یک بازیکن حرفه ای می خواهد. البته با توجه به جدایی چند بازیکن دفاعی، در این خط هم نیاز به تقویت دارد، اما پرسپولیس یک مهاجم نوک خوب می خواهد، یکی مثل ناصر محمدخانی، فرشاد پیوس یا علی دایی، بازیکنی که شم گلزنی اش بالا باشد و بتواند توپ ها را گل کرده و بازی را به نفع پرسپولیس عوض کند. آل کثیر در همان چند بازی که انجام داد، نشان داد خوب است، اما حیف که محروم شد. به هرصورت یحیی باید از بین همین هایی که در فوتبال ایران هستند، با کمک هایش، بازیکن انتخاب کند. خارجی هم که نمی توانند بگیرند، اگر ممنوعیت وزارت ورزش هم نبود، پرسپولیس چنین پولی نداشت. سوال من از آقای سمیعی که به عنوان مدیرعامل انتخاب شده، همین است؟ چه برنامه ای برای حل مشکلات تیم دارد؟ چند میلیارد به او داده اند که با این پول پرسپولیس را مدیریت کند؟ پرسپولیس خرجش زیاد است.
-اتفاقا دوست داشتم نظر شما را در مورد انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه بدانم.
این انتخاب ها یک مساله عادی هست، به خاطر اینکه در این ۴۱ سال این بیست ودومین مدیرعاملی است که برای پرسپولیس انتخاب کرده اند. ابراهیم شکوری را می شناسم چون ورزشی است می داند درد پرسپولیس چیست، اما سمیعی را نمی شناسم که بخواهم در موردش صحبت کنم. متاسفم که در این ۲ سال، ۳ ماه به ۳ ماه یا ۶ ماه به ۶ ماه، مدیرعامل عوض کرده اند. باید دید سمیعی چه برنامه ای دارد و با چه پولی آمده، گفتم که امروز خرج تیمداری خیلی بالاست. دستمزد بازیکنان خیلی بالا رفته. مدیریت اصل خیلی مهمی در فوتبال است، پول نباشد، نتیجه نمی گیریم. ما هم ۵ سال با علی پروین قهرمان ایران بودیم، اما سال ۸۲-۸۱ پول نبود، نتیجه نگرفتیم و تا چند سال بعدش هم تیم قهرمان نشد.
-موافق بودید که قرارداد بازیکنان این‌قدر بالا برود؟
شنیدم که قراردادها به ۱۰ میلیون رسیده است البته اگر به آن‌ها این پول را در آخر بدهند. این پیشنهادهای کشورهای عربی، قراردادها را بالا برده، بازیکن به خاطر وضع اقتصادی خراب، میل دارد دو، سه سال آنجا بازی کند و پول دربیاورد. به هرصورت مشکل زیاد است برای پرسپولیس، هرچقدر هم یحیی زحمت بکشد و کادرش تلاش کند، ولی مساله مالی تیم حل نشود و بازیکن سر موقع پول نگیرد، آن نتیجه ای که می خواهیم به دست نمی آید.
-شجاع خلیل زاده از فینالیست آسیا به یک تیم معمولی قطری رفت، این تصمیم را درست می دانید؟
اشتباه یا درست، او رفته و معمولا هم ناراضی ها تیم را ترک می کنند. قبلا از استقلال هم امید ابراهیمی همین‌طور رفته بود. یا مهدی طارمی، که در تیم بوشهری شاگرد خودم بود. اتفاقا با سختی رفت و بعضی تماشاگران از او ناراحت بودند ولی بالاخره عمر حرفه ای فوتبالیست زیاد نیست، می روند که درآمدی داشته باشند.
-با این وضعیت چقدر امید دارید پرسپولیس فینال آسیا را خوب تمام کند؟
اگر بتوانند یار بگیرند تا آن موفع می شود امید داشت، هم برای خط جلو و هم خط دفاعی که با از دست دادن بازیکن ضربه خورد. این بچه ها از زمان برانکو کنار هم بوده و به هم عادت کرده بودند، ۵-۴ سال قهرمان شده‌اند، ۵-۴ مهره اصلی از آن تیم رفته و یکی، دو نفر هم سن شان بالا رفته است. این جابه جایی ها همیشه به تیم لطمه می زند ان شاءا… که بشود بازیکن گرفت و مشکل حل شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه