همراه ما باشید

واکنش فدراسیون فوتبال به ماجرای اصفهانیان، مومنی و زمین چالوس

واکنش فدراسیون فوتبال به ماجرای اصفهانیان، مومنی و زمین چالوس

پیروزی نیوز - صفی‌الله فغان‌پور مسول امور حقوقی فدراسیون فوتبال درباره معامله یک قطعه زمین با مشارکت رئیس کمیته داوران و یک داور فوتبال، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پرسپولیس نیوز و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، صفی‌اله فغانپور مسئول امور حقوقی فدراسیون به جهت تنویر افکار عمومی پیرامون موضوع چک مطرح شده مربوط به سیدعلی‌اصغر مومنی داور بین‌المللی و فریدون اصفهانیان سرپرست کمیته داوران در برنامه فوتبال برتر عنوان کرد: در سال ۱۳۹۷، فریدون اصفهانیان جهت خرید یک قطعه زمین در شهرستان چالوس اقدام می‌کند که با کمک سیدعلی‌اصغر مومنی، زمین را جهت خرید انتخاب می‌کند. زمین متعلق به حسین احسانی بوده که مهدی فرد نیکوئیان جهت فروش آن وکالت داشته است.

وی ادامه داد: از اصفهانیان خواسته می‌شود مبلغ معامله را به حساب فرد فروشنده واریز کند که وی می‌گوید من زمانی پول را واریز می‌کنم که سند به نام اینجانب منتقل شود. طرفین توافق می‌کنند که آقای اصفهانیان مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان پول به حساب سید علی‌اصغر مومنی واریز کند و مومنی یک فقره چک جهت تضمین به اصفهانیان بدهد تا پس از معامله و انتقال سند چک به مومنی عودت داده شود.

مسئول امور حقوقی فدراسیون افزود: فریدون اصفهانیان در مورخ ۱۱ تیر ۹۷ طی سند شماره ۲۰۳۳۸۱۱۱ از حساب خود در بانک رفاه کارگران با کد ۹۷۰۴۱۱۰۱۳۱۶۹۱۷۵۰ برای بانک مهر اقتصاد آقای مومنی حواله می‌گیرد و طی شماره ساتنا ۷۲۰۵۸۰۳۹۰۲۸۰۰۰۱۶۶۷۸۶۰۰ به حساب مومنی ملبغ یکصد میلیون تومان واریز می‌کند.

فغان‌پور ادامه داد: در همان سال ۱۳۹۷، علی‌اصغر مومنی یک فقره چک بدون تاریخ به شماره ۰۷۳۰۹۲ مربوط به بانک سرمایه چالوس را جهت تضمین مبلغ یکصد میلیون تومان در وجه فریدون اصفهانیان بابت خرید زمین صادر می‌کند و آنرا تحویل احمدی یکی از کارکنان دپارتمان داوران می‌دهد که به دست اصفهانیان رسیده شود. حسب پرینت بانکی اخذ شده، چک‌های ماقبل و مابعد موردنظر در بانک محال علیه پاس شده، ولی چک شماره ۰۷۳۰۹۲ به بانک ارائه نشده است.

فغانپور افزود: با توجه به موارد فوق الذکر چک مورد نظر در سال ۱۳۹۷ توسط سیدعلی‌اصغر مومنی در وجه فریدون اصفهانیان جهت تضمین خرید زمین صادر شده و نشر و پخش این خبر صرفاً یک شیطنت بوده و همچنین یک کار شخصی بین افراد فوق بوده است و هیچ ارتباطی به فدراسیون فوتبال یا کمیته داوران نداشته و ندارد. بر این اساس قطعاً با مسببین این امر که با سوءنیت مبادرت به انتشار چک و خبرسازی علیه کمیته داوران فدراسیون فوتبال کرده‌اند، اقدام قضایی صورت خواهد گرفت.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه