همراه ما باشید

رکوردهای تکراری و حقانیت حضور ۶ بازیکن محبوب غرب

رکوردهای تکراری و حقانیت حضور ۶ بازیکن محبوب غرب

پیروزی نیوز - تیم فوتبال پرسپولیس در دیداری که این هفته برابر تیم فوتبال نفت آبادان برگزار خواهد کرد به اولین برد در مسابقات فوتبال امسال مسابقات لیگ فوتبال کشورمان اندیشه می‌کند.

پرسپولیس در مسابقات سال گذشته لیگ برتر با رسیدن به امتیاز ۶۷ امتیاز رکوردی شایسته در تاریخ مسابقات فوتبال لیگ برتر کشورمان ثبت کرد. البته این رکورد مربوط به مسابقات لیگ فوتبال ۱۶ تیمی بود و در مسابقات فوتبال لیگ ۱۸ تیمی هم قبل از آن امتیاز ۶۷ برای تعداد ۳۴ بازی ثبت و خلق‌شده بود. به هر حال پرسپولیسی که رکورددار مسابقات فوتبال لیگ کشور از حیث امتیازی است امروز در انتظار است تا اولین برد خود را در مسابقات فوتبال لیگ کشورمان ثبت کند .

مشکلی که شجاع داشت

در یکی از مطالب درباره رکوردهای پرسپولیس نوشته و شجاع خلیل زاده را بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس محاسبه کرده و گفتیم پرسپولیس در این عرصه و براین اساس رکورددار است که توانسته است در تیم ملی فوتبال کشورمان ۵ نماینده اصلی داشته باشد. ما هم مثل شما دوستان خوب می‌دانیم که شجاع از پرسپولیس جداشده است اما مساله اینجاست که تیم پرسپولیس این ۵ ملی‌پوش را در آخرین معیار تیمی خود داشته است و شجاع خلیل زاده هنوز پیراهن تیمی دیگر را بر تن نکرده است هرچند با هر تیم دیگری قرارداد تیمی امضا کرده است. به هر حال بدون هیچ تعارفی یادآور می‌شویم که ما با علم بر حضور شجاع خلیل زاده خارج از مجموعه تیمی پرسپولیس او را پرسپولیسی محاسبه کرده و فرق او با سایر پرسپولیسی‌های جداشده از تیم مثل صادق محرمی این بود که این نفرات مثل محرمی، کریم انصاری فر و امیر عابدزاده این بود که این نفرات در ادوار گذشته از پرسپولیس جداشده بودند در حالی که شجاع آخرین بازی‌های خود را در عرصه باشگاهی برای تیم فوتبال پرسپولیس انجام داده بود .

یکی از گیلان غرب

مهدی‌خانی بازیکنی است که گفته می‌شود از تیم فوتبال شهر خودرو به پرسپولیس می‌آید و سابقه بازی در تیم فوتبال واراژدین کرواسی را هم دارد و در تیم ملی امید بازی کرده است. او یک بازیکن از دیار غرب کشور و از جمع کردهای مشهور مثل بیژن ذوالفقار نسب است که معروف‌ترین بازیکن از این دیار در تاریخ تیم فوتبال پرسپولیس محسوب می‌شود. این بازیکن خیلی هم قبل از پیوستن احتمالی به تیم پرسپولیس گل نزده است اما یادتان باشد که عیسی آل کثیر هم قبل از پیوستن به تیم فوتبال پرسپولیس به‌خصوص در نیم‌فصل دوم سال گذشته فوتبال لیگ ایران گل نزده و بازیکن چندان گلزنی محسوب نمی‌شد اما گل محمدی با شناختی درست از آل کثیر او را به تیم پرسپولیس آورد و او به‌اندازه بهترین بازیکنان پرسپولیس در خط حمله  برای این تیم گل زد و بالاتر از حد انتظار برای این تیم ظاهر شد و به میدان رفت. امیدواریم اگر مهدی‌خانی جوان به تیم پرسپولیس می‌آید مثل عیسی آل کثیر برای تیم پرسپولیس یک بازیکن بالاتر از حد تصور در میدان حضور پیدا کند .

رکورد پرسپولیس این بار ۶ تایی

هفته قبل از رکورد تیم پرسپولیس در تیم ملی گفتیم اما حالا بد نیست مروری بر رکوردی دیگر داشته باشیم و آن هم ۳ بازیکن برتر از پرسپولیس در تیم منتخب غرب آسیا و متعاقب آن ۶ بازیکن پرسپولیس که از نگاه ای اف سی جزو محبوب‌ترین‌ها انتخاب‌شده و نکته جالب این‌که نام شجاع خلیل زاده در هر ۲ فهرست وجود داشته و تیم ملی فوتبال کشورمان هم بر این اساس از وجود این بازیکن بهره برده و ما هم بر همین اساس و مقال نام این بازیکن را در فهرست پرسپولیسی‌ها نوشتیم که در مطلب فوق درباره این مطلب توضیحات لازم را ارائه کردیم.

حامد لک، شجاع خلیل‌زاده و سعید آقایی، ۳ بازیکن ایرانی هستند که توسط اوپتا در تیم منتخب منطقه غرب لیگ قهرمانان آسیا قرارگرفته‌اند ولی نام این ۳ بازیکن به همراه مایکون(مدافع النصر عربستان)، بغداد بونجاح(مهاجم السد قطر) و عبدالرزاق حمدا… (مهاجم النصر) علاوه بر تیم اوپتا، در بین ۱۱ بازیکن منتخب این بازی‌ها از نگاه هواداران AFC نیز قرارگرفته است.

حامد لک(پرسپولیس)، مایکون(النصر)، شجاع خلیل‌زاده(پرسپولیس)، سلطان الغنام(النصر)، سعید آقایی(پرسپولیس)، جلال‌الدین ماشاریپوف(پاختاکور)، حسن الهیدوس(السد)، کایو(العین امارات)، بغداد بونجاح(السد)، المعز علی(الدحیل) و عبدالرزاق حمدا… (النصر) ۱۱ بازیکن منتخب سایت اوپتا هستند که نام آن‌ها در سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به چشم می‌خورد

علاوه بر این تیم، سایت AFC فهرستی هم از ۱۱ بازیکن محبوب هواداران فوتبال آسیا در رقابت‌های لیگ قهرمانان در منطقه غرب رونمایی کرده که در این بین ۶ بازیکن از پرسپولیس، ۲ بازیکن از استقلال، ۲ بازیکن از النصر و یک بازیکن از السد حضور دارند.

حامد لک(پرسپولیس)، مایکون(النصر)، شجاع خلیل‌زاده(پرسپولیس)، سیامک نعمتی(پرسپولیس)، سعید آقایی(پرسپولیس)، کمال کامیابی‌نیا(پرسپولیس)، بشار رسن(پرسپولیس)، مهدی قائدی(استقلال)، بغداد بونجاح(السد)، امیرارسلان مطهری(استقلال) و عبدالرزاق حمدا… (النصر) نفراتی هستند که توسط هواداران سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در تیم منتخب محبوب‌ترین بازیکنان جای گرفته‌اند.

شاید خیلی ها بگویند که رای دهندگان این‌گونه سایت‌ها معمولا کاربران ایرانی هستند که به تعداد بیشتری بازیکن ایرانی رای می‌دهند اما واقعیت این‌گونه نبوده و تیم پرسپولیس بر اساس حضورش در فینال رقابت‌ها بوده که موفق شده است در این فهرست طلایی نام ۶ بازیکن را داشته باشد ضمن این‌که اگر قرار بود نام بازیکن‌ها تنها بر اساس فهرست محبوب‌های صرفا هواداری در این فهرست باشد نام کسانی چون نوراللهی و آل کثیر که ستاره این تیم در این مسابقات بود در فهرست مسابقات قرار می‌گرفت.

نگران نباشیم و قدرتمند به میدان برویم

پرسپولیس در مسابقات سال گذشته بدون تغییرات تیمی زیاد در ۶ بازی اول در ۳ بازی بازنده شد، اما در پایان صاحب یک قهرمانی شایسته و رویایی شد. جالب این‌که یکی از باخته‌ای تیم فوتبال پرسپولیس برابر تیم فوتبال شهر خودرو بود که هدایت آن بر عهده یحیی گل محمدی بود. اتفاقا تیم‌های یحیی گل محمدی شروع‌های خوبی در مسابقات فوتبال لیگ کشور داشته‌اند که نمونه آن سال گذشته بود که برابر تیم فوتبال پرسپولیس هم برنده‌شده بود. حالا هم تیم ما در سال گذشته با آن شرایط کار را آغاز کرد اما در ادامه کار یکی از بهترین رکورد‌های تاریخ فوتبال خود را ثبت کرد پس نگران نباشیم  و باقدرت زیاد به مصاف تیمی برویم که سال گذشته ۳ بار برابر تیم فوتبال پرسپولیس بازنده شده است. نفت آبادان را می‌گوییم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه