همراه ما باشید

۱۸ سال است می‌خواهند پرسپولیس و استقلال را به بورس ببرند

۱۸ سال است می‌خواهند پرسپولیس و استقلال را به بورس ببرند

پیروزی نیوز - کرونا بار دیگر ورزش ایران را رو به تعطیلی کشانده، اردوهای تیم‌های ملی و مسابقات در حال تعویق است.

صحبت از تعطیلی لیگ برتر فوتبال هم هست. هنوز در این باره تصمیم قطعی اعلام‌نشده اما در برخی فدراسیون‌ها، صحبت بر سر این است که با توجه به اینکه کرونا حالا حالاها با ما خواهد بود، نمی‌شود ورزش را تعطیل کرد و در ایامی که با وضع محدودیت‌های جدید، از مردم خواسته‌شده در خانه بمانند، ورزش لااقل تعطیل نشود تا مردم بتوانند از طریق تلویزیون شاهد مسابقات ورزشی باشند.
مصطفی هاشمی طباء رئیس پیشین سازمان ورزش هم جزو همان دسته از کارشناسانی است که می‌گوید ورزش در این روزها تعطیل نشود.  گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با هاشمی طباء را در زیر می‌خوانید:

-این روزها بحث بر سر برگزاری یا عدم برگزاری لیگ‌های ورزشی است. اینکه بعد از مصوبات دولت در مورد تعطیلی ۲ هفته‌ای، تکلیف لیگ‌ها و مسابقات چه می‌شود.

مردم که در خانه باید بمانند دلخوشی شان تماشای تلویزیون و مسابقات ورزشی باشد. به نظرم بد نیست. ماه‌های اول کرونا نظرم این نبود، ولی وقتی دیدم کرونا تمامی ندارد، ازنظر من هم بهتر است، با پروتکل‌ها مساله را کنترل کرده و مسابقه برگزار کرد. الان می‌بینیم که همه‌جا هم مسابقه هست، لیگ فوتبال اروپا دارد برگزار می‌شود، لیگ بسکتبال و هندبال هم. همه کشورها مسابقه برگزار می‌کنند.
-ولی اتحادیه جهانی کشتی بعد از ماه‌ها اصرار بر برگزاری، اعلام کرد جهانی ۲۰۲۰ برگزار نمی‌شود.
حالا کشتی مسابقه جهانی‌اش را لغو کرد که به نظر من میزبان خیلی آماده نبود و به همین دلیل گفتند مسابقه برگزار نمی‌شود. این‌طور که گفته‌شده محل برگزاری مسابقات جهانی به بیمارستان موقت کرونایی ها تبدیل‌شده و به همین دلیل مسابقه را لغو کردند. به نظرم می‌شود مسابقات را برگزار کرد.
-البته در اردوی تیم‌های ملی هم کشتی‌گیران و مربیان زیادی به ویروس کرونا مبتلا شدند.
آن‌ها هم غیر از کادر فنی‌شان، دو، سه کشتی‌گیر بودند.
-البته کشتی‌گیران بیشتر بود تعدادشان، شاید ۷-۸ نفر.
به هر حال باید دید حالا این‌ها کجا گرفتند. شمشیربازی همه گرفتند ولی حال همه‌شان خوب بود و هیچ علائمی نداشتند ولی تست مثبت بود. این تست‌ها هم ۴۰-۳۰ درصد خطا دارد. الان طوری شده که گاهی سرماخوردگی را هم کرونا تشخیص می‌دهند. بالاخره باید با آن زندگی کنیم. به نظرم بد نیست لیگ‌ها برگزار شوند. مگر می‌شود زندگی را تعطیل کرد. همین ۲ شب پیش لیگ اروپا را برگزار کردند. این هم یک‌جور زندگی است. باید یک‌خرده دقت هم بکنند، بازیکنی بوده ظاهرا اهل ترکیه که وسط دو نیمه تستش مثبت اعلام‌شده، این هم خیلی جالب است.
-در همین ایام تیم ملی فوتبال هم با بوسنی بازی کرد. نگاه تان به این بازی و اساسا اسکوچیچ چطور است؟
من کلا از قدیم روی اسکوچیچ نظر مثبت دارم. چند سال است که دنبالش می‌کنم، به نظرم مربی بافکر و منظمی است. نه به خاطر این دو بردی که اخیرا به دست آورده، کلا می‌گویم که به نظرم مربی صاحب‌فکر و اندیشه‌ای است. هر جا هم بوده کارهایش نشان می‌دهد که مربی خوبی است. حالا شاید تا حالا در سطح ملی نبوده ولی یک مقدار حمایتش کرد، نتیجه می‌گیرد. با ویلموتس که آن نتایج را گرفتیم و بعد هم آن قرارداد روی دست مان ماند. من واقعا تعجب می‌کنم از مربی‌ای که نیامده، و کاری هم نکرده، این‌همه پول می‌گیرد. اصلا فوتبال ما را نمی شناخت. بدو بدو رفتند با او قرارداد بستند. حالا امیدوارم این مربی خوب کارکردند. فعلا که بچه‌ها هم خوب کارکردند و به لحاظ تیمی عملکردشان قابل‌قبول بود. اسکوچیچ به لحاظ رفتاری هم کنار زمین خوب بود. آن آقایی که رفت کلمبیا هم که تیمش ۶ گل خورد.
-این روزها دیگر از ماجرای کیروش و قرارداد وحشتناک ویلموتس صحبتی نیست، حداقل انتظار از وزارت ورزش که قطعا در عقد قرارداد با ویلموتس نقش داشت، انتظار این بود که با مردم شفاف‌تر صحبت کند.
من نمی‌دانم چرا وزارت ورزش در مقابل خطاکارها این‌همه ساکت است. یادم هست حدودا یک سال و نیم پیش، آقای وزیر به همراه جهانگیری معاون اول برای افتتاح استادیوم فوتبال به اصفهان رفتند. باد آمد صندلی‌ها را پرت کرد، افتضاحی به بار آمد اما هیچ‌کسی هیچ اقدامی نکرد که چرا وقتی استادیومی آماده افتتاح نیست معاون اول را برای افتتاح می‌برند. بعد هم ‌پشت سر هم باشگاه‌های وابسته به وزارت ورزش دچار خطا می‌شوند اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد. نمی‌دانم چرا وزارت ورزش سکوت کرده.
-مدیرعامل پرسپولیس را که معرفی کردند گفتند یکی از اهدافش مبارزه با فساد در فوتبال است. شما که در سازمان ورزش ریاست کردید، با این دیدگاه هم‌نظرید؟ آیا در وزارتخانه بهتر نمی‌شد با فساد مبارزه کرد؟
وقتی آدم وارد یک مجموعه این شکلی می‌شود، دیگر نمی‌تواند با فساد مبارزه کند چون آن‌قدر کار سرش می‌ریزد که فرصت چنین اقدامی نیست. اینکه اصلا حرف بی‌خودی است و مدیرعامل پرسپولیس وقت نمی‌کند آنجا چنین کاری انجام دهد ولی اگر او ویژگی‌های مدیرعامل پرسپولیس را دارد خب انتخاب خوبی است، ولی اینکه تنها به این دلیل انتخابش کرده باشند، درست نیست.
-این واگذاری سرخابی‌ها هم داستانی شده برای خودش.
نمی‌توانند واگذارشان کنند. اصلا نمی‌شود چون این دو باشگاه شرایط واگذاری را ندارند. همه امور مالی آن‌ها نامیزان است. ۱۸ سال است می‌خواهند پرسپولیس و استقلال را ببرند در بورس، قرار بود از شهریور این اتفاق بیفتد، اما کو؟ نبردند. من هم گفتم نمی‌توانید.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه