همراه ما باشید

توصیه های سمی

توصیه های سمی

پیروزی نیوز -  قرار بود تیم های فوتبال پرسپولیس و نساجی عصر روز یکشنبه از هفته پنجم رقابتهای لیگ برتر در ورزشگاه وطنی قائمشهر به مصاف هم بروند، اما این مسابقه به دلیل حضور سرخپوشان در فینال لیگ قهرمانان آسیا و رعایت پروتکل های بهداشتی و سختگیرانه کشور قطر لغو شد. همین اتفاق کافی بود تا شاهد موج جدیدی از جریان سازی و اتهام زنی در فضای مجازی علیه پرسپولیس و سازمان لیگ باشیم.

انگار که اولین بار واژه لغو بازی به گوش دوستان خورده باشد و گویی که همیشه بازی های آنها سر مدعد برگزار شده است و حتما آن تیمی که بخاطر داشتن بازیکن در تیم امید بازی اش مقابل سپاهان لغو می شد یا بخاطر کرونا نمایی از مقابله با پارس جنوبی فرار کرد یا بدلیل حضور در آسیا از بازی در لیگ در اداوار گذشته معاف شده بود تیمی جز استقلال نبود. و برخی ها چنان جوی علیه پرسپولیس راه انداخته اند که انگار پرسپولیس تنها تیم حاضر در دنیاست که بخاطر شرکت در یک تورنمنت مهم مسابقه اش لغو شده است.خالا یکبار دری به تخته خورد و کرونا باعث شد پرسپولیس قبل از فینال بیشتر استراحت کند.کاری که سازمان لیگ کرد خیلی از کشورها پیشترها برای نمایندگان خود کرده بودند مثل لیگ آلمان که به دورتموند قبل از بازی با تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا کمک کرد یا وقتی فدراسیون هلند قبل از بازی با رئال مادرید و تاتنهام در یک چهارم و نهایی لیگ اروپا برای آژاکس انجام داد.
جالب اینجاست که باشگاه نساجی مخالفتی با این تصمیم سازمان لیگ نداشته است و گفته به آن احترام می گذارد اما برخی ها که همه جا می خواهند نخود آش باشند از آن سر معرکه فریاد می زنند مرحوم غلط کرده ما به احترامش مشکی می پوشیم!! فقط مانده ایم انهایی که سنگ نساجی را به سینه می زنند وقتی سراغ محمود فکری رفتند چرا این نگاه دلسوزانه را نداشتند و حالا که نه سر ماجرا هستند و نه ته آن حرف از تبیض می زنند.
البته رسانه های نزدیک به رقیب از خیلی وقت پیش این جریان را راه انداخته اند و با هر قدمی که پرسپولیس به سوی فینال برداشت یک حاشیه جدید علیه این تیم شکل گرفت.یک روز به النصر گزارش غلط دادند و روزی دیگر علیه آل کثیر اعلان جرم کردند و در چند روز گذشته هم تلاش زیادی داشتند تا با تحت فشار گذاشتن فدراسیون فوتبال و باشگاه نساجی مانع از انجام بازی دو تیم در ورزشگاه آزادی شوند. ترس از قهرمان شدن پرسپولیس به چنان کابوسی برای هواداران رقیب تبدیل شده که به هر ریسمانی برای تضعیف یحیی و شاگردانش چنگ می اندازند،حتی شده همه کار می کنند تا بازیکنان کلیدی پرسپولیس را به ویروس کرونا مبتلا کنند! به راستی که این همه دشمنی جای تاسف دارد.از کی اینقدر بی وجدان شدیم که حاضر شدیم بخاطر کری های فوتبالی پای روی انسانیت بگذاریم و به جان هموطنانمان هم سو قصد کنیم؟در این شرایط فقط می توانیم خوشحال باشیم که لیگ بدون تماشاگر برگزار می شود وگرنه مشخص نبود با این تخم نفاقی که برخی ها در دل هواداران فوتبال کاشته اند باید شاهد چه اتفاقات خونباری در ورزشگاه ها می شدیم.
به ادامه بحث برگردیم.همانطور که گفته شد بازی پرسپولیس و نساجی بخاطر سخت گیری های کشور قطر در شرایط کرونایی لغو شد و این موضوع نه به خواست پرسپولیس که حتی به جرات می توان ادعا کرد که مورد رضایت سازمان لیگ نبود و اگر شرایط حکم،نمیکرد این بازی طبق برنامه برگزار شده بود.
نشان به این نشان که وقتی یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار با شهر خودرو با پرسش خبرنگاران در این رابطه مواجه شد گفته بود: از سازمان لیگ درخولستی برای لغو بازی های پرسپولیس نداشته اند و سه بازی آینده به انها کمک می‌کند تا در شرایط مسابقه قرار بگیرند و با آمادگی به فینال بروند. و همانطور که در جریان هستید تنها خواسته پرسپولیس جابه جایی میزبانی مقابل نساجی بود و باشگاه بدلیل شرایط چمن ورزشگاه وطنی و جلوگیری از مصدومیت بازیکنانش از تیم مازندرانی چنین درخواستی کرده بود تا دیدار رفت و برگشت این تیم در لیگ برتر جا به جا شود و نساجی در دور برگشت میزبان باشد که البته مورد موافقت مسوولین این باشگاه قرار نگرفت‌ و صحبتی درباره لغو بازی نبود.
کما اینکه چند روز پیش سرپرست سازمان لیگ در یکی از برنامه های تلویزیونی با اشاره به عدم اطلاع از سفر پرسپولیس و سخت گیری قطری ها از نامشخص بودن این مسابقه خبر داده بوده و گفت نمی دانند که ایا نیاز است که بازی پرسپولیس و نساجی لغو شود یا خیر که در ادامه با توضیحاتی که یکی از کارکنان بخش روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال داد مشخص شد پرسپولیس چهار روز زودتر از فینال باید در دوحه حاضر شوند و بعد از انجام آزمایشات مربوط به کرونا، مجوز حضور در فینال را به دست بیاورند. حتی اگر بخاطر داشته باشید پرسپولیس در مقطعی که باید جهت انجام ادامه بازی های گروهی به قطر می رفت،۴ روز زودتر به این کشور رفته بود و رفتار سخت گیرانه ای هم با تیمها صورت کرفت،به طوری که تیم الهلال بخاطر تعداد زیاد مبتلایانی که داشت از این رقابتها کنار گذاشته شد.
در حال حاضر هم پرسپولیس در صورتی می تواند در فینال حاضر باشد که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده باشد و در زمان اعزام به قطر نباید هیچ بازیکن مبتلا به کرونا داشته باشد و اگر یک نمونه مثبت در این تیم پدیدار شود انگاه کل اعضای تیم باید به مدت دو هفته در قرنطینه کامل به سر ببرند که این موضوع می تواند باعث محروم شدن پرسپولیس از فینال شود.به همین خاطر نیز کادرفنی پرسپولیس تصمیم گرفت بازیکنانش را ۴۸ ساعت قبل از بازی با ذوب اهن به اردو ببرد تا ارتباط انها را با محیط بیرون قطع کند تا این بیماری به تیم سرایت نکند که این با توجه به نوع برنامه ریزی که کشور قطر در حفظ سلامت تیمها داشته اقدام درستی بوده است.
و باید گفت این تنها مقطعی است که لغو یک بازی بیشتر از از انکه به سود نماینده فوتبال ما باشد، به ضررش توام خواهد شد و پرسپولیس اگر می توانست مقابل نساجی به میدان برود بهتر می بود.چون الان بازیکنان این تیم مجبورن در قرنطینه و دور از شرایط مسابقه باشند که این می تواند روی برنامه های تاکتیکی گل محمدی اثر منفی بگذارد،خصوصا که این مربی تصمیم داشت در روزهای باقی مانده سایر نفرات را در پست بازیکنانی که در فینال ندارد محک بزند.زمزمه هایی هم مبنی بر لغو بازی با ذوب اهن شنیده می شد که این می تواند وضعیت را سختتر کند و اگر قرار باشد پرسپولیس در ۱۰ روز آینده هیچ مسابقه رسمی نداشته باشد می تواند امادگی بازیکنان این تیم را تحت تاثیر قرار دهد که این نگران کننده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه