همراه ما باشید

فالوئر گرفتن با نام پرسپولیس

فالوئر گرفتن با نام پرسپولیس

پیروزی نیوز - تیم فوتبال ذوب‌آهن در ادامه ناکامی‌های خود در فصل جدید با ۲ گل مغلوب تیم شهر خودرو شد.

در این دیدار رحمان رضایی نیمی از نفراتش را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در اختیار نداشت، تا جایی که در نیمکت ذخیره این تیم تنها ۳ بازیکن حضور داشت. قبل از مسابقه، مسوولین ذوب‌آهن تلاش زیادی داشتند تا این بازی را به تعویق بیندازند که موفق به انجام آن نشدند و سازمان لیگ اعلام کرد طبق قانون این بازی باید برگزار شود. همان‌طور که می‌دانید اگر یک تیم ۵+۱۱ بازیکن غیرکرونایی داشته باشد بازی اش برگزار خواهد شد و از جایی که تعداد مبتلایان این تیم به حدنصاب لازم برای لغو بازی نرسید درنهایت این بازی برگزار شد. البته سرمربی ذوب‌آهن گفته است کسانی که این قانون را وضع کرده‌اند درک و شعوری از فوتبال ندارند! که بیان چنین صحبت‌هایی از فردی چون رحمان رضایی که سال‌ها در سطح اول ایتالیا بازی کرده است بعید بود.
کاری به‌درستی یا نادرستی این قانون نداریم، ولی در هر صورت این چیزی که تصویب‌شده است و برای امروز و دیروز نیست. حتی AFC هم در مسابقات اخیر لیگ قهرمانان آسیا مصوب کرد که هر تیمی ۱۳ بازیکن کرونایی داشته باشد بازی‌هایش به تعویق انداخته می‌شود و اگر به خاطر داشته باشید تیم نامدار الهلال عربستان را به‌راحتی از این مسابقات کنار گذاشت. به خاطر همین سختگیری ها، سازمان لیگ بازی پرسپولیس و نساجی را لغو کرد و نماینده فوتبال ایران خود را قرنطینه کرده است تا بهانه دست AFC ندهد.
اتفاقا پرسپولیس در هفته آینده باید مقابل ذوب‌آهن بایستد. اما برگزاری این بازی به خاطر شرایط تیم حریف در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و طبق گفته سرپرست سازمان لیگ بعد از گرفتن تست مجدد از ذوبی‌ها تکلیف این مسابقه مشخص خواهد شد. موضوعی که ظاهرا چندان به مذاق ذوبی‌ها خوش نیامده است و اعتراض سرمربی و مدیر رسانه‌ای این تیم را در پی داشت. چند بازیکنان ذوب‌آهن ازجمله حمید ملکی هم در واکنش به این اتفاق، یک استوری را در صفحه شخصی خود منتشر کردند که بخشی از آن کنایه داشت به پرسپولیس! با این مضمون که در تاریخ فوتبال ایران بنویسید که یک تیم با ۱۸ نفر بازیکن کرونایی مجبور به بازی کردن شد و تیمی بود که به خاطر اینکه بازیکنانش کرونا نگیرند ۲ تا بازی خارج از خونه اش لغو شد. تو تاریخ بنویسید که بعد از بازی از باشگاه خواستن که بازیکنان شان در تست راستی آزمایی شرکت کنند. بعد از بازی، چون قراره مقابل فینالیست آسیا بازی تدارکاتی برگزار کند.
این استوری بازتاب خوبی در رسانه‌ها داشت و حتی آن‌هایی هم که این بازیکن را نمی‌شناختند، صحبت‌هایش را انعکاس دادند، ولی هنوز دقایقی از انتشار این استوری نگذشته بود که حمید ملکی اقدام به حذف آن کرد. ولی هدف گرفتن لایک و فالوئر بود که به آن رسید. اگر این مدافع جوآن‌همین تلاشی که برای مطرح‌شدن در فضای مجازی دارد، اگر صرف تمریناتش می‌کرد شاید تا الان توانسته بود به ترکیب ثابت تیمش برسد.
جای سوال است وقتی طرف حساب ذوبی‌ها یک تیم مشهدی است، چرا آن‌ها پای پرسپولیس را که در قضیه هیچ‌کاره می‌باشد به میان می‌کشند؟ آن‌هم وقتی بازیکنان این تیم به خاطر سهل‌انگاری خودشان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آبادان کرونا گرفتند. اگر قرار باشد ذوبی‌ها در این میان از کسی حساب و کتاب پس بگیرند در ابتدا باید خود را سرزنش کنند و سپس سازمان لیگ و شهرخودروهایی را که حاضر به پذیرش لغو بازی نشدند . مسوولین شهر خودرو حتی اصرار شدیدی هم به برگزاری بازی داشتند و در این خصوص به سازمان لیگ نامه هم زدند، گرچه بماند که همین باشگاه فصل قبل با تراکتور، ماشین سازی و نساجی دست به یکی شده بود تا لیگ را به‌طور کامل لغو کند و حتی مالک این باشگاه مدعی بود یک پزشکی به او گفته هر شخصی که درگیر ویروس کرونا شود، ۴۰ درصد ریه خود را از دست می‌دهد و ریه او باید ترمیم شود. و اگر خدایی نکرده یک ورزشکار ما به دلیل برگزاری مسابقات دچار ویروس کرونا شود، سرنوشت او تغییر خواهد کرد و عمر حرفه‌ای فوتبال او به پایان می‌رسد. ولی همین شخص در مقابل هشدارهای مسوولین ذوب‌آهن گفت که اگر آن‌ها پروتکل‌ها را رعایت کنند مشکلی برای بازیکنان تیمش ایجاد نخواهد شد.
به اصل موضوع برگردیم. بازهم درک چنین رفتارهای احساسی از یک بازیکن جوان کمی قابل‌تحمل می‌آید، ولی وقتی دروازه‌بان باتجربه‌ای مانند شهاب گردان با جوسازی علیه پرسپولیس می‌گوید این بازی به خاطر مسابقه با پرسپولیس برگزارشده است حرفی جز تاسف باقی نماند. به زعم گردان اگر بازی ذوب‌آهن و شهر خودرو را لغو می‌کردند باید بازی با پرسپولیس را هم لغو می‌کردند و نمی‌توانستند بگویند چند روز بعد از بازی لغو شده قبلی بیایید بازی کنید، چون همان نفرات که به خاطر نبودشان بازی لغو شد همچنان در قرنطینه هستند. اگر قرار بود شرلوک هولمز این ماجرا را واکاوی کند نمی‌توانست به چنین دستاورد مهمی برسد. واقعا که انسان از این همه هوش و ذکاوت در عجب می‌ماند!
وقتی می‌گوییم فوتبال ایران را توهم توطئه فراگرفته دقیقا به خاطر همین چیزهاست. تیم‌ها حتی به خود زحمت یادگرفتن قوانین را هم نمی‌دهند و فقط در این تفکر هستند که اتفاقات علیه آن‌ها برنامه‌ریزی‌شده است. محض اطلاع شهاب گردان و سایر آن‌هایی که دنبال مطرح‌شدن در فضای مجازی هستند بد نیست یادآور شویم که از فصل که کرونا شیوع یافت این قوانین اجرا شد و بعد از هر بازی از تیم‌ها تست گرفته می‌شود، بنابراین راستی آزمایی هم موضوع جدیدی نیست و از فصل قبل که برخی تیم‌ها ازجمله تراکتور، ماشین سازی و گل گهر خود را به کرونا نمایی زدند تصویب شد و ستاد مقابله با کرونا در ورزش تصمیم گرفت صحت و سقم ادعای تیم‌های لیگ برتری را بررسی کند. البته چند تیم مثل فولاد و استقلال باوجود اینکه ثابت شد در این زمینه راست نمی‌گویند ولی بازی‌های آن‌ها لغو شد.حتی زمانی که پرسپولیس با این تیم بازی داشت سازمان به این بهانه که بازیکنان فولاد ۱۴ روز قرنطینه را سپری نکرده‌اند، بازی را ۴۸ ساعت عقب انداخت.
ازاین‌دست اتفاقات چه فصل گذشته و چه در لیگ فعلی برای پرسپولیس زیاد افتاده است. به‌طور مثال همین چند هفته قبل بود که سرمربی نفت مسجدسلیمان را نزدیک بازی با پرسپولیس بخشیدند.ولی پرسپولیسی‌ها هیچ‌گاه به آن شک و شبهه نگرفتند.
ولی می‌بینیم در همین چند روز چه بلبشویی سر کرونایی ها ذوب‌آهن راه افتاده است. فردا اگر به ذوب‌آهنی‌ها بگویند مقابل پرسپولیس بازی کنید می‌خواهند دوباره اعتراض کنند که چرا ما را در این شرایط مجبور به بازی کردید و اگر بازی را لغو کنند خواهند گفت از بالا فشار آوردند این بازی لغو شد!
آن زمان‌هم کسی نمی‌گوید خود ذوبی‌ها اصرار به لغو بازی داشتند، حتی رحمان رضایی بعد از بازی با شهر خودرو هم دوباره این خواسته را تکرار کرد و بیان کرد در خصوص بازی با پرسپولیس تابع تصمیمات هستند و گفت: پرسپولیس الان در این شرایط برای ما حکم تیم ملی ایران را دارد و باید به این تیم در تصمیم‌گیری‌ها نگاه ملی شود. در این خصوص ما تابع تصمیم سازمان لیگ و فدراسیون هستیم و هر تصمیمی که گرفته شود به آن احترام می‌گذاریم و امیدوارم پرسپولیس بتواند در آسیا قهرمان شود و دل هواداران را شاد کند. همه باید کمک کنیم تا این تیم با شرایطی خوب راهی فینال آسیا شود.
ولی با این رفتارهای ناجوانمردانه ای که در چند روز اخیر علیه پرسپولیس در جریان بوده، فقط به نماینده ایران فشار روانی مضاعفی وارد آمده است.کاش این رفتارها از باشگاه اخلاق مدار ذوب‌آهن که ریشه و قدمت تاریخی دارد سر نمی زد. چون همه این تیم را جوانمردی می‌شناسند و پرسپولیس همواره کمترین تنش را با این باشگاه داشته و حتی فصل قبل هم آن‌ها تصمیم داشتند بعد از قهرمانی برای این تیم تونل افتخار بزنند. صرف‌نظر از تنش‌های به وجود آمده، اتفاقی که برای تیم ذوب‌آهن موجب ناراحتی پرسپولیسی‌ها شد، چون بازی کردن در این شرایط بسیار دشوار است. پرسپولیس قبلا چنین شرایطی را تجربه کرده است. در زمانی که این تیم از نقل و انتقالات محروم بود، نه فقط برای یک بازی که یک نیم‌فصل با ۱۴ بازیکن سر کرد و حتی با همین وضعیت در لیگ قهرمانان آسیا به زمین رفت.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه