همراه ما باشید

دیر اومدی نخواه زود بری!

دیر اومدی نخواه زود بری!

پیروزی نیوز - درحالی که پیشکسوتان استقلال معتقدند ضعف کادر فنی و فقر تاکتیکی بازیکنان باعث عدم نتیجه‌گیری مقابل نفت آبادان بوده است، اما مسوولین این تیم همچنان به هواداران شان آدرس غلط داده و تلاش می‌کنند تقصیرها را گردن دشمن فرضی بیندازند.

اما این بار موفق نشدند با مظلوم‌نمایی و نسبت دادن چند واژه به رقیب احساسات هواداران خودی را جریحه‌دار کنند و محمود فکری و کادرش باوجود مصاحبه‌های سریالی در چند روز گذشته کماکان به دلیل عملکرد ضعیفی که در این فصل داشتند به‌شدت تحت فشار هستند. بنابراین جای تعجب ندارد چرا این همه رفتارهای عجیب از سرمربی استقلال سر می زند و او را یک روز در حال فحاشی به کادر فنی فولاد می‌بینیم و روز دیگر در حال اتهام زدن به مسوولین نظام و توهین به تیم رقیب. یا شخصیت واقعی محمود فکری همین چیزی بود که این روزها شاهد هستیم و این فرد تا به امروز نقش مربی اخلاق مدار را بازی می‌کرد یا حضور در استقلال شخصیت وی را عوض کرده است. تا مادامی‌که وی روی نیمکت نساجی بود پرسپولیس را سزاوار قهرمانی می‌دانست و حتی از اینکه به خاطر فشار هواداران استقلال جرات تبریک گفتن به گل محمدی را ندارد گلایه کرده بود، اما در عرض چند ماه پرسپولیس شد پیروزی و این تیم تمام قهرمانی هایش را با حمایت مسوولین نظام به دست آورده است!
باید گفت همان‌قدر که تبریک گفتن و نگفتن فکری برای کسی اهمیتی نداشت، اینکه این تیم را با چه اسمی صدا بزند هم تفاوتی برای پرسپولیسی‌ها ندارد. به‌قول‌معروف از کوزه همان برون تراود که در اوست و از هرکسی به اندازه ظرفیتش باید انتظار داشت. این جمله را هواداران استقلال دیروز بیشتر از همه فهمیدند وقتی با نگاه طلبکارانه و توام با منت فکری رو به رو شدند. انگار نه انگار که او نبود در آستانه شروع لیگ از هول پیشنهاد استقلال می‌گفت خانه اش را برای راضی کردن نساجی خواهد فروخت. حالا منت هم سر این تیم می‌گذارد که از مربیان قبلی بهتر نتیجه گرفته است و زمین و زمان را مقصر می‌داند و حتی از مسوولین استقلالی نظام درخواست کرده، همان‌طور که برخی از مسوولان نظام جمهوری اسلامی از تیم رقیب حمایت کرده‌اند به تیمش کمک کنند!
قبل از هر چیز بد نیست به سرمربی استقلال یادآوری کنیم که مسوولین نظام با وزیرانی که تاکنون به آن‌ها انگ حمایت از پرسپولیس می‌زدند فرق دارند و بهتر بود وی قبل از گفتن این صحبت‌ها اول آن را مزه مزه می‌کرد چون چیزی که گفته شد بار حقوقی سنگینی دارد و اتهام مستقیم به سران اول کشور است. مگر اینکه همان‌طور که خودش گفته ترسی از کسی ندارد و تفاوت مسوولین و کارگزاران نظام را می‌دانسته است که باید در مقابل اتهاماتی که به سران ۳ قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضائیه زده است پاسخگو باشد.
ضمن اینکه باید پرسید مسوولین نظام که غیرفوتبالی محسوب می شوند چه کمکی می‌توانند به یک تیم کنند؟بد نیست سرمربی استقلال خواسته‌هایش را واضح و شفاف بیان کند تا شک و شبهه‌ای در اذهان باقی نماند. قطعا منظور از کمک، فنی نیست، به لطف هیات مدیره متمولی که این تیم دارد نیاز به کمک مالی هم که ندارند، مگر اینکه او دنبال حمایت‌های پشت پرده و تسهیل کردن شرایط برای قهرمانی تیمش باشد که در این صورت می‌توان گفت سرمربی استقلال رسما خواسته است که مسیر قهرمانی را برای تیمش هموار کنند! جالب اینجاست همین ها چند سال است که به پرسپولیس انگ حکومتی می‌زنند، زیبا نیست؟!
اما به‌راستی چه کمکی از طرف دولت به پرسپولیس صورت گرفته است که به استقلال و سایر تیم‌ها نشده باشد؟حتی به جرات می‌توان ادعا کرد پرسپولیس حتی در این زمینه مظلوم هم واقع شده است. تا جایی که یکی از همین مجلس نشینان که عضو هیات مدیره استقلال است تلاش داشت از جایگاه خود برای تضعیف پرسپولیس استفاده کند و چه بازی هایی که در ماجرای ورزشگاه کاظمی و امام رضا(ع) سر این تیم در نیاورد.
یا همین چندی قبل که هواداران ۲ باشگاه در واکنش به مشکلات تیم خود مقابل مجلس حاضر شدند مسوولین با روی گشاده از پیشکسوتان رقیب استقبال کردند، اما در جلسه با پرسپولیس خبری از حضور نماینده وزیر نبود که این اتفاق باعث ناراحتی سرخ‌ها شد و سپهر حیدری از اینکه هیچ‌کس از وزارت نیامد تا حرف‌های آن‌ها را بشنود گلایه کرده بود که چرا بین ۲ تیم فرق قائل شده‌اند. این در حالی بود که محمد مهدی فروردین از مسوولان وزارت ورزش و جوانان خواسته بود که در این جلسه شرکت کنند و حتی با انتقاد قاضی زاده رو به رو شد. البته که برپایی این جلسه هم تاثیری در شرایط پرسپولیس نداشت و حتی کسی به خود زحمت نداد که به وزیر برای انتخاب مدیران ناکارآمدی که برای پرسپولیس انتخاب کرد سوال و جواب پس بگیرد، تا حداقل هواداران دل‌خوش به این باشند که کسی هم پیگیر مشکلات آن‌هاست. این در حالی است که به نظر می‌آمد موقعیت فعلی پرسپولیس در آسیا حتی برای مسوولین مهم باشد، ولی همان‌طور که گفته شد کسی پیگیر این نیست که چرا فینالیست آسیا را از ستاره خالی کردند. اما همین چند سال قبل وقتی استقلال چند بازیکن خود را از دست داد نماینده‌های مجلس در واکنش به اعتراض هواداران این تیم نامه‌ای خطاب به وزیر ورزش فرستادند و به سلطانی فر به خاطر اوضاع استقلال در صحن علنی مجلس تذکر دادند، حتی تا مرز استیضاح وی پیش رفتند.
در سال‌های اخیر وزیر یک پای محاکمه نماینده‌ها بوده است، آن‌هم باوجود اینکه به زعم مسوولین استقلال سلطانی فر به این تیم کمک زیادی داشته است. به طور مثال عباس ملکی عضو سابق هیات مدیره استقلال افشا کرد سال ۹۶ به خاطر بدهی و شکایت طلبکاران، استقلال در آستانه حذف از آسیا بود، اما سلطانی‌فر در سفر یک‌روزه به مالزی با رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا ملاقات کرد تا برای عدم‌ حذف استقلال از آسیا یک فصل فرصت بگیرد. حتی یک‌بار هم اعتبار ۵۰۰ هزار یوروی دولتی را از بانک مرکزی برای استقلال گرفت اما این اعتبار را به پرسپولیس نداد. نه تنها وزیر ورزش که سایر وزرا هم به استقلالی ها چه در این فصل و چه فصول قبل کمک کرده‌اند. پرونده پروپیچ آنطور که امیرحسین فتحی گفته بود با کمک وزارت خارجه و سفیر ایران در زاگرب بسته شد و این باشگاه توانست از خطر کسر امتیاز نجات پیدا کند. ولی خود شاهد بودید که پرسپولیس با چه مشقتی توانست طلب برانکو را جور کند و تا آستانه محرومیت هم پیش رفت .
به گفته یکی از پیشکسوتان استقلال شخص وزیر در ماجرای استراماچونی شخصا موضوع پرداخت مطالبات او را دنبال می‌کرده بود و حتی در روز جمعه و در حالی که بانک‌های کشور تعطیل بودند از رییس بانک مرکزی خواست با تضمین وی پول استراماچونی را به حسابش در ایتالیا پرداخت کند،
یا همین چند روز قبل رییس هیات مدیره استقلال مگر نگفت وزیر ورزش تا ۵ صبح پیگیر بازگشت استراماچونی بود و به مدت ۲۰ روز مدام وی را تحت فشار گذاشته بود که باید استراماچونی را به استقلال برگردانی؟ به‌راستی چطور مسوولین نظام به پرسپولیس کمک می‌کنند که هم خزانه این تیم خالی است و هم کمبود بازیکن دارد؟ ولی در استقلال افرادی هستند که نیازهای مالی این تیم را برطرف می‌کنند؟ تا جایی که این باشگاه سقف پرداختی به بازیکنانش ندارد و در این فصل رقم قرارداد بازیکنان بین ۸ تا ۱۰ میلیارد بوده است؟ولی پرسپولیس توان حفظ ستاره‌هایش را نداشت، چون از سازمان بازرسی دستور داده بودند که رقم قرارداد بازیکنان این تیم نباید افزایش پیدا کند. اما این دستور وقتی به استقلال رسید که وقتی کار از کار گذشته بود و قراردادها ثبت شد.
باهمه این حرف‌ها چطور استقلالی ها می‌توانند دم از تبعیض علیه خود بزنند؟ اگر عدالتی وجود داشت محمود فکری بعد از اتفاقات اهواز باید حداقل ۲ ماه محروم می‌شد یا این باشگاه به خاطر جذب غیرقانونی مرادی از دو پنجره نقل و انتقالات محروم می‌گردید.
ولی از جایی که استقلالی ها عادت کرده‌اند همیشه دست پیش را بگیرند حقایق را وارونه جلوه داده و در روزی که داوری به نفع شان با هوچی‌گری خود را نجیب معرفی کرده و می‌گویند به خاطر اشتباهات داور از کسب پیروزی بازماندند. لابد اینکه استقلال بدنساز خوبی ندارد و یک به یک بازیکنانش مصدوم می شوند یا دستیاران فکری باهم هماهنگ نیستند هم تقصیر نظام است!

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه