همراه ما باشید

امیدوارم آن شب به یادماندنی دوباره تکرار شود

امیدوارم آن شب به یادماندنی دوباره تکرار شود

پیروزی نیوز - هنوز معلوم نیست که دیدار هفته ششم پرسپولیس و ذوب‌آهن برگزار می‌شود یا نه.

دیدار با نساجی که به خاطر کاهش ریسک ابتلای بازیکنان به کرونا در پی سفر به مازندران، در هفته پنجم لغو شد. پرسپولیس دوست دارد که بازی با ذوب‌آهن برگزار شود تا بدون بازی به دوحه نرود، اما برگزاری این مسابقه منوط به اعلام تست مجدد کرونای بازیکنان ذوب‌آهن است.
به هرشکل شاگردان یحیی گل محمدی ۲۹ آذرماه باید تک بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا را مقابل فینالیست شرق آسیا برگزار کنند. هرچه به این بازی نزدیک‌تر می‌شویم، پیش‌بینی مسابقه سخت و سخت‌تر می‌شود، اتکای اصلی پرسپولیسی‌ها باانگیزه بالا و انسجام تیمی و غیرت بازیکنانی است که با تمام وجود می‌خواهند این بار کار ناتمام سال ۲۰۱۸ را با کاپ آسیایی به اتمام برسانند.
در همین رابطه گفت‌وگویی داشتیم با یکی از بهترین مهاجمان تاریخ پرسپولیس و تیم ملی ایران. می‌توانید صحبت‌های ناصر محمدخانی با روزنامه پرسپولیس را در زیر بخوانید:
-حالا دیگر نزدیک به یک هفته دیگر به فینال آسیایی مانده، دوست داشتم حس تان را در مورد این مسابقه بدانم.
نمی‌دانم این توقفی که پیش آمد به ضرر ما شد یا به سود ما. اگرچند روز بعد از آن مرحله، فینال بود به نفع ما بود و احتمال زیاد می‌دادم پرسپولیس قهرمان شود ولی این وقفه ایجاد شد و با بازی‌هایی که در لیگ دیدیم و با نفراتی که جدا شدند، کار سخت شد. تیم آنجا عالی کارکرد تا به فینال رسید ولی متاسفانه ۴-۳ نفر جدا و محروم شدند، این یعنی چیزی نزدیک به نصفِ تیم اصلی و ایجاد هماهنگی بین باقی بازیکنان سخت و زمانبر است. حالا یک مقدار کار سخت شده البته من که آرزویم هست تیم قهرمان شود. در لیگ قهرمانان اول شویم، اول افتخارش برای خود بازیکنان است و کادر فنی و بعد هم برای همه مردم و پیشکسوتان باشگاه. اعتبار قهرمانی آسیا برای همه هست چون پرسپولیس نماینده ایران در این رقابت‌ها خواهد بود. همه دوست داریم این تیم قهرمان شود، الان بهترین موقعیت برای رسیدن به این مهم است. قبلا یک بار آمدیم فینال و امیدوارم این بار بتوانیم قهرمان شویم. اگر باهوش بازی کنیم، مفت بازی نکنیم، اول با طمانینه حریف را محک بزنیم بهتر می‌شود نتیجه گرفت. پرسپولیس برای رسیدن به این مرحله خیلی سختی‌کشیده آن‌هم با توجه به مسایلی که به وجود آوردند و بازیکن ما را در آستانه بازی نیمه‌نهایی محروم کردند.
-از بعد از فینالیست شدن، یک روز هم نبوده که شاهد شکایت النصر نباشیم. آن‌ها دست‌بردار نیستند.
می‌گویند سنگ مفت، گنجشک مفت، خب لابی هم می‌کنند.
-وقتی همه رای ها به سود پرسپولیس بوده، آدم می‌ترسد که نکند قرار است آن‌ها با این لابی‌ها کاری از پیش ببرند.
خب آن‌ها در AFC آدم دارند. کفه ترازو در کنفدراسیون فوتبال آسیا به نفع آن‌هاست. ما نماینده نداریم، قدرت نداریم اما آن‌ها هم قدرت مالی دارند و هم نفوذ؛ راحت و سریع هم اعتراض شان را اعلام می‌کنند و سریع هم ترتیب اثر داده می‌شود. حالا مال ما ۶ ماه طول می‌کشد که به آن رسیدگی کنند و آخرش هم نتیجه نمی‌گیریم. این بار هم شکایت شان خیلی بی‌اساس است که با این همه لابی و آدم نتیجه نگرفتند. آن‌ها خیلی سریع آل کثیر را محروم کردند.
-به نظر همچنان دارند از داخل کشور ما آمارهایی می‌گیرند که به نتیجه گرفتن و شکایت دوباره امید دارند.
از ایران ‌هم راپورت ما را می‌دهند، آن‌هم به‌دروغ. پرسپولیس مانده دشمن خارجی را بچسبد یا داخلی را.
-من نمی‌گویم اگر استقلال در فینال آسیا بود پرسپولیسی‌ها دوست داشتند قهرمان شود، اما قطعا دست به چنین کارهایی هم نمی‌زدند که بازیکن بی‌گناه این‌طور محروم شود.
این در مرام پرسپولیسی‌ها نیست.
-شما خودتان سال‌ها در خط حمله پرسپولیس بازی کردید، الان‌ هم ضعف اصلی تیم در آن نقطه است.
دفاع مان بد نیست، هافبک ها هم، من قبلا هم گفتم، همه می‌دانند که مابعد از محرومیت آل کثیر به یک مهاجم خوب و تکنیکی که فیزیک خوب سرعت عمل بالایی داشته باشد، نیاز داشتیم. بازیکنی که آن جلو نظم و آرایش حریف را هر لحظه به هم زده و دفاع را به هم بریزد. باید چنین بازیکنی جذب می‌شد اما خب شرایط طوری پیش رفت که دیگر بازیکنی نمانده بود، کسی هم یار قرضی نمی‌داد. به هرحال از پرسپولیس آن‌طور که باید و شاید حمایت نشد که این مشکلش را برطرف کند. نگفتند پرسپولیس نماینده یک ملت است. به هر شکل فعلا بضاعت یحیی همین است و باید با همین‌ها بسازد و ترکیب بچیند.
-عبدی و رمضانی را چطور بازیکنانی دیدید؟
این‌ها جوان هستند، زیاد کار دارند. باید این‌قدر بازی کنند که تجربه به دست بیاورند. البته بازیکن جوان و آینده دار باید بداند به چه تیمی آمده و حتی اگر ۱۰- ۵ دقیقه هم فرصت بازی پیدا کردند، باید از آن نهایت استفاده را ببرند چون در تیم‌های بزرگ زیاد فرصت به یک بازیکن داده نمی‌شود، سریع خودت را باید نشان دهی چون تیم بزرگ، پرطرفدار است و بازیکن باید زود خودش را با تیم وفق دهد و جا بیافتد. در همان یک ربعی که فرصت بازی پیدا می‌کند نباید بی‌تفاوت باشد و موقعیت از دست بدهد. -حالا شاید همان‌طور که در مرحله قبلی آل کثیر یک‌دفعه گل کرد، یکی از مهاجمان مان در فینال بدرخشد.
آل کثیر واقعا خوب بود تلاش زیادی کرد و فیزیک خوبی داشت. با دوندگی بالایش دفاع حریف را خیلی اذیت کرد. به‌موقع به خط حمله اضافه می‌شد، اما حیف که او را از دست دادیم. امیدوارم هرکدام از مهاجمان بازی می‌کنند بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.
-خودتان ‌هم با پرسپولیس سابقه قهرمانی در جام در جام آسیا را دارید.
بله، در آن بازی محمدحسن انصاری‌فرد در حالی که ۸۰-۷۰ هزار نفر در ورزشگاه بودند، روی کاشته حمید درخشان گل قهرمانی را زد. رسیدن به آن قهرمانی برای ما خیلی ارزش داشت چون تا آن وقت قهرمانی در همه مسابقات را داشتیم جز آسیایی و آرزوی مان این بود که این کاپ را هم به دست بیاوریم. خیلی زحمت کشیدیم، تلاش کردیم تا آن شب به یادماندنی رقم خورد. داور که سوت پایان را زد و قهرمان شدیم یک‌شب عالی را تجربه کردیم. امیدوارم این بار این حس در لیگ قهرمانان آسیا تکرار شود.
-بازی کردن با ذوب‌آهن برای پرسپولیس خوب است؟
شنیدم که چند نفرشان کرونا گرفتند و آمادگی بازی ندارند، خوب است که آن‌ها مشکلی نداشته باشند و بتوانند رودرروی پرسپولیس قرار بگیرند. اصلا این چند بازی برای یحیی محک بود که ترکیب موردنظرش برای فینال آسیا را بچیند.
-با یحیی گل محمدی همبازی هم بودید؟
نه، وقتی آمد پرسپولیس، من دیگر مربی شده بودم. خیلی بچه خوب، باشخصیت، تحصیلکرده ای است. مربی بدون حاشیه ای که کم مصاحبه می‌کند. در این سال‌ها در کار مربیگری باتجربه شده و هر جا بوده خوب کارکرده. ان شاءا… که با پرسپولیس هم نتیجه می‌گیرد و یک قهرمانی دیگر در لیگ و قهرمانی لیگ قهرمانان را به دست می‌آورد

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه