همراه ما باشید

پرسپولیس به دنبال اولین قهرمانی آسیا

پرسپولیس به دنبال اولین قهرمانی آسیا

پیروزی نیوز - سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در آستانه دیدار پرسپولس با اولسان هیوندای کره جنوبی به تقابل اول نمایندگان دو کشور در فینال لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

به گزارش پرسپولیس نیوز، سایت AFC نوشت: این دومین تقابل تیم های ایران و کره جنوبی در فینال لیگ قهرمانان آسیا است. از اولین تقابل ایرانی ها و کره ها یک دهه می گذرد. در سال ۲۰۱۰ ذوب آهن و سئونگنام ایلهوا در یک دیداری به یادماندنی به مصاف هم رفتند.

ذوب آهن در آن زمان سابقه کمتری نسبت به رقیب کره ای خود داشت. تیم اصفهانی تنها یک دوره حضور در لیگ قهرمانان آسیا را در کارنامه اش می دید. آنها پس از صدرنشینی در گروه دوم پیروزی نزدیکی مقابل مس کرمان و پوهانگ استیلرز را کسب کردند. بعد از آن در یک بازی جذاب الهلال عربستان را کنار زدند. در آن زمان دیدار فینال در ورزشگاه ملی توکیو با حضور ۲۷ هزار تماشاگر برگزار شد و به عنوان دومین فینال لیگ قهرمانان آسیا به صورت تک بازی بود.

نیم ساعت از بازی فینال گذشته بود که نماینده کره با گل اوگنووسکی پیش افتاد. سئونگنام بعد از ۸ دقیقه فاصله را دوبرابر کرد. ولی ذوب آهن ناامید نشد و موفق شد بوسیله خلعتبری فاصله را کم کند اما در نهایت تیک کره ای در دقیقه ۸۳ بازی کیم چئول‌هو گل سوم را به ثمر رساند تا تیر خلاص را بزند و قهرمان آسیا شود.

پس از این بازی نمایندگان کره جنوبی ۴ بار در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدند و اولسان در سال ۲۰۱۲ و چونبوک موتورز ۲۰۱۶ قهرمان شدند، اما در مقابل تنها نماینده ایران در این سال ها که به بهترین مرحله رسیده، پرسپولیس در سال ۲۰۱۸ بود. تیم بزرگ تهرانی شنبه آینده وارد زمین بازی می شوند تا در فینال عملکرد بهتری را نسبت به ذوب آهن داشته باشند و به اولین تیم ایرانی تبدیل شوند که در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شوند. اولسان هم امیدوار است تا دومین تقابل ایرانی-کره ای را دوباره به نفع خود تمام کند و دومین قهرمانی اش را تجربه کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه