همراه ما باشید

کار به پنالتی بکشد، پرسپولیس قهرمان آسیا می شود

کار به پنالتی بکشد، پرسپولیس قهرمان آسیا می شود

پیروزی نیوز -  ایستگاه آخر لیگ قهرمانان، روز شنبه خواهد بود. جایی که پرسپولیس و اولسان کره جنوبی برای رسیدن به کاپ قهرمانی در دوحه مقابل هم قرار خواهند گرفت.

با توجه به محرومیت و جدایی چند بازیکن، دست گل محمدی برای این فینالِ حیاتی بسته است، اما آن چیزی که امیدها را زنده نگه داشته، حس خواهندگی و جنگندگی میان همه پرسپولیسی هاست. آن‌ها می خواهند این بار قهرمان آسیا شوند و با این افتخار، به استقبال پنجمین قهرمانی متوالی شان در لیگ بروند.

در همین رابطه پای صحبت های کارشناسی رضا ترابیان، هم تیمی و رفیق یحیی گل محمدی نشستیم. مردی که هم در تیم ملی بازی کرده، هم در پرسپولیس و هم در بلژیک. با او می شود از فینال آسیا، افکار یحیی و وضعیت علیرضا بیرانوند در آنتورپ صحبت کرد. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با رضا ترابیان را در زیر می خوانید:

-فینال آسیا در پیش است. هر چه به بازی نزدیک تر می شویم، بیم و امیدها بیشتر می شود.

من فکر می کنم یک مقدار برای پرسپولیس کار سخت شد. دلیلش هم این است که تیم های شرق آسیا خیلی سرعتی هستند و منسجم تر از تیم‌های غرب آسیا بازی می کنند و در مقابل دست یحیی هم در خط حمله خالی شده و مشکل گلزنی داریم. اگر همان موقع که فینالیست شده بودند همانجا کار تمام می شد و فینال هم همان وقت به انجام می رسید، برای ما بهتر بود. تیم آن وقت نه بازیکن از دست داده بود و هم اینکه در شرایط مسابقه قرار داشت و از نظر روحی و روانی در بهترین وضعیت ممکن بود اما بازی ها با وقفه مواجه شد و چند نفر از جمع تیم هم جدا شدند. ضمن اینکه عیسی آل کثیر را به خاطر محرومیت نداریم و وحید امیری و احسان پهلوان هم دواخطاره هستند و این مزید بر علت شده که دست یحیی خالی باشد. خدا کمک شان کند تا یک بازی فوق العاده در فینال انجام دهند، هر چند کار سختی است.

-پرسپولیس باید مقابل اولسان چطور بازی کند؟

یحیی خیلی باهوش است و خیلی باتجربه شده و تیمش را خوب می شناسد. به احتمال زیاد بسته بازی می کند و چشم می دوزد به ضد حمله. من فکر می کنم این سبک بازی را با توجه به مهره هایی که در اختیار دارد، انتخاب می کند که بتواند نتیجه بگیرد. آن ها سریع و آماده اند و در شرایط خوبی به فینال رسیده اند. محروم ندارند. در مقابل پرسپولیس ۱۷-۱۶ روز بازی نکرده و دائم در تمرین و قرنطینه بوده. با این‌حال بچه ها مصمم هستند و شرایط را خیلی خوب درک می کنند. می دانند این یک فرصت خوب برای طلسم شکنی است و کسی نباید کوچک‌ترین اشتباهی در این بازی داشته باشد. همه پشت هم هستند و با تمام وجود بازی می کنند. خدا کمک کند که بازی را دربیاورند.

-می توانید نتیجه را پیش بینی کنید؟

برایم پیش بینی کردن سخت است ولی فکر می کنم اگر گلی دریافت نکنند و بازی به پنالتی برسد شانس خوبی برای قهرمانی پرسپولیس وجود خواهد داشت.

-روی پنالتی گرفتن لک حساب کرده اید؟

بله، روی لک حساب می کنم چون شرایطش خیلی خوب است و تا اینجای کار باروحیه و عالی کار کرده ضمن اینکه پرسپولیس پنالتی زنان خوبی هم دارد. هم باتجربه و هم جوان.

-برگ برنده سرخپوشان را در فینال آسیا چه چیزی می دانید؟

همین مصمم بودن و پشت هم ایستادن و یکدلی. یحیی تیمی درست کرده که همه با جان و دل بازی می کنند و همه خیلی امیدوارند. هرچند که دستش خالی است اما جوان های خوبی داریم مثل مهدی عبدی و آرمان رمضانی که به لحاظ فیزیکی و قدرت سرزنی خیلی خوب است. پرش های خوبی دارد. شاید اصلا با همین ۲ نفر در فینال راحت به گل هم برسیم. حُسن تیم یحیی این است که سخت گل می خورد، خوب پرس کرده و بسته بازی می کند. تا قبل از آغاز لیگ، راحت هم گل می زدند در این لیگ یک مقدار با رفتن بعضی از بچه ها و نبودن آل کثیر یک مقدار مشکلاتی در خط حمله درست شد. وحید امیری هم باتجربه بود می توانست در فینال خیلی کمک کند، اما متاسفانه نمی تواند بازی کند.

-بازی های تیم کره ای را دیده اید، آن‌ها را چقدر می شناسید؟

بازی هایش را ندیدم ولی سبک فوتبال آن طرف شبیه به هم است، خیلی سریع هستند. اگر بسته بازی کنیم و بچه ها فضا ندهند فکر نمی کنم با دفاع، خط هافبک خوب و دروازه بان خیلی خوبی که آن عقب داریم، خیلی به آن ها برای گلزنی فضا بدهیم. مطمئنم یحیی عقب را خوب می بندد و تیم گل نمی خورد بعد با برنامه برای حمله می رود. اگر همین روند را حفظ کنند و گل نخوریم بازی به پنالتی کشیده می شود و چون تیم باتجربه و دروازه بان خوبی داریم، می توانیم به پنالتی ها امیدوار باشیم. البته در طول بازی هم می شود به ضد حملات چشم دوخت. بازیکنانی داریم که بتوانند روند بازی را عوض کنند. جدایی های بدموقع و دواخطاره ها متاسفانه کار ما را سخت کرده، وگرنه امسال می توانستیم به راحتی قهرمان آسیا شویم. با این سبکی که بچه ها در دور گذشته بازی کردند، هر تیمی به فینال می رسید قطعا آن را شکست می دادند، البته حالا هم جای ناامیدی نیست، بچه ها یکدل هستند و با بسته بازی کردن می توانیم شانس خود را افزایش دهیم. به نظر من، این سبک معقولی برای فینالی است که پرسپولیس دست هایش بسته است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه