همراه ما باشید

فنونی‌زاده: همه مشکلات را دریبل زدیم به جز VAR

فنونی‌زاده: همه مشکلات را دریبل زدیم به جز VAR

پیروزی نیوز - پیشکسوت پرسپولیس معتقد است این تیم برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا توانست مشکلات زیادی را که سد راهش قرار گرفته بود، پشت سر بگذارد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، دیروز(دوشنبه) پرسپولیس ایران با نتیجه ۲ بر یک مقابل اولسان هیوندای کره‌جنوبی شکست خورد تا نماینده کره برای دومین بار در تاریخ خود قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود؛ پیروزی که با دو پنالتی برای نماینده کره‌جنوبی رقم خورد و حاصل اشتباه‌های فردی بازیکنان پرسپولیس بود.

مرتضی فنونی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص عملکرد شاگردان یحیی گل‌محمدی در فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما همه مشکلات را دریبل زدیم به جز  VAR. پرسپولیس تا رسیدن به فینال با همه مشکلات مثل کمبود بازیکن، محرومیت ستاره‌هایش و رفتن مهره‌های تاثیرگذارش کنار آمده بود و توانسته بود باغیرت به فینال آسیا برسد اما اشتباه‌های فردی و VAR مانع از به دست آوردن تنها جامی شد که جایش در ویترین افتخارات پرسپولیس خالی است.

وی ادامه داد: اولسان یکی از ضعیف‌ترین تیم‌هایی بود که پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا با آن روبرو شده بود. شیری یکی از بهترین بازیکنان دیروز بود و متاسفانه تنها اشتباهش موقعیت ۱۰ درصد گل را به ۹۹ درصد تغییر داد. نباید فشار را روی او افزایش داد. همچنین گل‌محمدی نیز می‌توانست تعویض‌هایش را زودتر انجام دهد و شجاعی را حدود دقیقه ۶۰ به جای عالیشاهی به زمین بفرستد که برای تیم خیلی دوید و تلاش کرده بود. یحیی حتی می‌توانست در ترکیب اولیه همانند بازی‌های مرحله گروهی، شیری را روی نیمکت بگذارد و از نعمتی در دفاع چپ استفاده کند و کامیابی نیا و سرلک هافبک‌های دفاعی باشند و بشار به جای هافبک مرکزی، در بال راست بازی کند.

فنونی‌زاده اضافه کرد: بعد از شروع مجدد لیگ قهرمانان بازیکنانی به پرسپولیس اضافه شدند که تجربه آسیایی نداشتند. بی‌ادعا بودن آن‌ها باعث شد تا خیلی خوب از سد رقبا بگذرند و اگر بازیکنی مثل آل‌کثیر بیشتر تجربه آسیایی داشت، هیچوقت بستر محرومیتش را فراهم نمی‌کرد. بازیکن خوبی این فصل به تیم اضافه شدند و حالا تجربه کافی برای لیگ قهرمانان فصل آینده را دارند.

پیشکسوت پرسپولیس درباره آینده این تیم گفت: حالا یحیی دورانی را سپری می‌کند که برانکو هم تجربه کرده بود. ستاره‌های تیم رفته‌اند و تیم کمبود مهره دارد اما انسجام و همدلی مهم‌ترین نکته ای است که گل‌محمدی باید به تیمش گوشزد کند. پرسپولیس این پتانسیل را دارد که قهرمان لیگ برتر شود و فرقش با فینال آسیا این است که بازیکنانی چون وحید امیری و احسان پهلوان را در ادامه لیگ در اختیار خواهیم داشت. من به یحیی و تیمش امیدوارم و با پنجمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر، خاطره تلخ نایب قهرمانی در آسیا فراموش خواهد شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه