همراه ما باشید

یک بازی و ۲ حریف

یک بازی و ۲ حریف

پیروزی نیوز -  در دیداری معوقه از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال، تیم‌های نساجی و پرسپولیس از ساعت ۱۵‌روز جمعه در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به مصاف هم می‌روند. این دیدار به دلیل حضور سرخپوشان در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاده بود.

جایگاه دو تیم
تیم میزبان از دیدارهای گذشته خود ۲‌برد، یک تساوی و ۳باخت کسب کرده است و در حال حاضر با کسب ۷امتیاز از ۶بازی در جایگاه سیزدهم جدول رده‌بندی لیگ جای دارد. شاگردان وحید فاضلی در بازی هفته قبل با یک گل در زمین خود بازی را به مس رفسنجان واگذار کردند. در آن سو تیم پرسپولیس با ۴بازی کمتر نسبت به دیگر تیم‌ها در رتبه دهم قرار دارد. سرخپوشان در آخرین جدال خود در لیگ برتر تیم فوتبال شهرخودرو را در آزادی با ۳گل مغلوب کرده بودند.

برتری مطلق سرخ‌ها مقابل مازندرانی‌ها
۲تیم در تاریخ لیگ برتر تاکنون ۴بار مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند که ۲برد سهم برای سرخپوشان و ۲تساوی میان ۲تیم بوده است. به عبارتی نساجی هنوز در لیگ برتر موفق به شکست پرسپولیس نشده است. البته تیم‌های پرسپولیس و نساجی در مجموع ۱۶بار در مسابقات مختلف (لیگ قدس، لیگ آزادگان، جام‌حذفی و لیگ بدتر) با یکدیگر مصاف داشته‌اند که طی آن یک پیروزی برای نساجی به دست آمده و در دیگر دیدارها، ۸برد برای پرسپولیس و ۶تساوی میان ۲تیم به ثبت رسیده است.

شکست‌های سنگین نساجی تا تساوی‌های پر گل
در تقابل‌های گذشته ۲تیم به جز یک بازی، دیگر نبردهای ۲تیم با گل همراه بوده است و نتایج پرگل و خاطره انگیزی رقم خورده است که از جمله آن‌ها باید به برد ۵بر یک و ۴بر صفر پرسپولیس در لیگ آزادگان و جام‌حذفی اشاره کرد. ۲تیم در تساوی‌های پرگل ۲بر۲ نیز در گذشته داشتند.

از گلزنی عابدیان تا گل به خودی مدافع نساجی
اولین دیدار رسمی پرسپولیس و نساجی از سری مسابقات لیگ قدس در روز یکم مردادماه سال ۱۳۶۸در قائمشهر برگزار شد که سرخ‌ها با تک گل رضا عابدیان برابر حریف به برتری رسیدند. نخستین جدال ۲تیم در لیگ برتر هم به فصل هجدهم برمی‌گردد که پرسپولیس در هفته ششم رقابت‌ها با گل‌های علی علیپور و گل به خودی حامد شیری، مدافع حریف به برتری ۲بر یک رسید. ناگفته نماند که پرسپولیس و نساجی در آخرین مصاف خود که در دور برگشت فصل قبل بود، امتیازات را در قائمشهر تقسیم کردند.ابتدا روح‌ا… باقری‌ها نساجی را پیش انداخت و علی علیپور از روی ضربه پنالتی بازی را به تساوی کشانده بود.

طلسم تساوی‌ها در قامشهر می‌شکند؟
همان‌طور که اشاره شد نساجی تنها یک‌بار موفق شده پرسپولیس را شکست دهد که این اتفاق در قائمشهر رقم خورد و این تیم توانست حریفش را با نتیجه ۲بر صفر در دور برگشت مسابقات اولین دوره لیگ آزادگان شکست دهد. درواقع نساجی نزدیک به ۲۸سال است در زمین خودی موفق به برتری مقابل پرسپولیس نشده است. طی ۷دیداری که ۲تیم در قائمشهربرگزار کرده‌اند پرسپولیس هم فقط ۲بار پیروز شده و دیگر بازی‌ها به تساوی انجامیده است. باید دید بالاخره سریال تساوی‌های این ۲تیم به پایان خواهد رسید و تیمی پیروز خواهد شد؟ ناگفته نماند آخرین باری که یکی از ۲تیم در قائمشهر پیروز شدند مربوط به نساجی و همان دیداری بود که در بالا اشاره شد.

پیوس; بهترین گلزن
فرشاد پیوس،گلزن سابق پرسپولیس با به ثمر رساندن ۵گل مقابل نساجی، برترین گلزن مصاف‌های ۲تیم است. پیوس به همراه روزبهانی سابقه هت‌تریک مقابل این تیم مازندرانی را دارد. در بین نفرات فعلی ۲تیم نیز وحید امیری و محمدمهدی نظری سابقه گلزنی در این مسابقه را دارند.

مردان مشترک
در تاریخ رقابت ۲تیم، نفرات مشترک سرشناسی دیده می‌شوند که در گذشته سابقه پوشیدن پیراهن هر ۲تیم را داشته‌اند. از جمله آن‌ها می توان به محسن بنگر، علی علیپور، رحمان رضایی، شهاب گردان، علیرضا حقیقی، محمد عباس‌زاده، ابراهیم تقی‌پور، میثم بائو، رضا نیک‌نظر، نیما قویدل اشاره کرد. در جمع نفرات فعلی علی شجاعی، میلاد کمندانی و مهرداد بایرامی سابقه بازی در هر ۲تیم را دارد. شجاعی در نقل‌وانتقالات پیش فصل از نساجی راهی پرسپولیس شده است. این بازیکن زمانی که پیراهن نساجی را بر تن داشت یک‌بار از زمین بازی اخراج شده بود، این اتفاق در جریان برتری ۲بر یک پرسپولیس در اولین جدال لیگ برتری ۲تیم رقم خورده بود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه