همراه ما باشید

ذوالفقارنسب: ماجرای بودیمیر هم دسته گل مدیریتی است

ذوالفقارنسب: ماجرای بودیمیر هم دسته گل مدیریتی است

پیروزی نیوز - پرسپولیس بعد از تساوی یک -یک مقابل نساجی و ذوب آهن، حالا باید به مصاف سپاهان برود. این مسابقه از چند حیث برای شاگردان یحیی گل محمدی اهمیت دارد. یکی اینکه بعد از شکست در فینال لیگ قهرمانان و ۲ تساوی در لیگ برتر، نیاز به برد است که تیم روی غلتک بیافتد.

علاوه بر اینکه برای بازگشت به صدر جدول، سرخپوشان باید ۳ امتیاز این مسابقه را بگیرند تا وضعیت بهتری در جدول پیدا کنند و از سوی دیگر نیز دیدار با سپاهان، جدالِ پیش از دربی است و برد در آن می‌تواند شرایط بسیار خوبی را پیش از این بازی برزگ به لحاظ روحی و روانی بر تیم حاکم کند.
در خصوص حال و روز تیم پیش از دیدار با سپاهان، با بیژن ذوالفقارنسب صحبت کردیم. از پیشکسوت فوتبال ایران درخصوص حاشیه های این روزهای پرسپولیس و انتخابات فدراسیون فوتبال پرسیدیم. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت را در زیر می خوانید:

-پرسپولیس بعد از بازگشت از دوحه، ۲ بازی در لیگ برتر انجام داد که هر ۲ هم با تساوی به پایان رسید. این روزها برخی انتقاد از عملکرد تیم را آغاز کرده اند.
مشکلی به اعتقاد من وجود ندارد، مساله اصلی عدم حضور تماشاگران هست. انگیزه ای که تماشاگران به تیم می دهند بسیار مهم است. تیم هم خستگی فیزیکی دارد هم ذهنی و روانی. من فکر می کنم این‌ها برطرف می شود.
-چه راهکاری برای برون رفت تیم از این شرایط دارید؟
با تمرینات متنوع کادرفنی و صحبت و حمایت باشگاه قطعا بازیکنان به شرایط مطلوب خودشان برمی‌گردند. من فکر می کنم این گذرا هست و طی یکی، دو هفته آینده حتما تیم به آن شرایط خوبش برمی گردد.
-پس به اعتقاد شما، پرسپولیس به کورس قهرمانی بازخواهد گشت؟
به اعتقاد من بله.
-اما در نیمه دوم بازی با ذوب آهن، تیم اصلا خوب کار نکرد.
این شرایط برای همه تیم ها اتفاق می افتد. طی یک فصل تیم همیشه در یک شرایط آرمانی و بسیار خوب نمی ماند. حالا خوب است پرسپولیس ۲ امتیاز گرفته، قطعا با برنامه ریزی و تمرین خوب شرایط بهتر می‌شود. برای بهبود شرایط روحی تیم هم آن‎ها بازی تدارکاتی ساده نیاز دارند که بتوانند به دفعات گل بزنند. مثلا با تیم جوانان و لیگ پایین تر بازی دوستانه مناسبی داشته باشند. این‌ها راهکارهایی است که برای شادابی تیم می شود لحاظ کرد.
-پس شما اصل مشکل این هفته ها را روحی روانی می دانید؟
به نظر من همین است.
-یحیی گل محمدی چند بار از مدیریت باشگاه بابت جدایی بشار رسن انتقاد کرد، برخی به او خرده می‌گیرند که تا امروز بازیکنان زیادی از تیم رفته اند و در این موضوع هم باید یحیی دست از انتقاد بکشد.
دردرجه اول رسن بسیار بازیکن خوب و اثرگذار و بدون دردسری بود ولی قراردادی که چند سال پیش باشگاه با او منعقد کرده بود ایراد داشت که هرموقع که می خواست می توانست برود. اگر اشتباه نکنم سال گذشته هم پیشنهاد خوبی داشت و به خاطر پرسپولیس نرفت. از یک طرف هم مطالباتی که باید به او برای ماندن می دادند سنگین بود و نظم مالی تیم را به هم می ریخت. گل محمدی هم باید یک مقدار بیشتر ساختار کلی باشگاه را درنظر بگیرد و این موضوع فقط تصمیم یک نفر نبوده و تصمیمات اشتباه زمان عقد قرارداد منجر به این موضوع شد. باشگاهی که او را جذب کرده، پول قابل توجهی به رسن دادند. بشار اخلاق خوبی هم داشت، می شد مانع رفتنش شد، ولی این مستلزم این بود که پول خوبی به او می دادند. به هرحال همین که رسن ماند و در لیگ قهرمانان آسیا به تیم کمک کرد، کار خوبی بود.
-حالا باشگاه درگیر پرونده بودیمیر شده.
این ها جزو دسته گل هایی است که کادر مدیریتی ایجاد کرده، برای بازیکن بی کیفیت هزینه بسیار بالایی کردند، بعد به راحتی رفت و حالا باید جریمه بدهند.
-سال هاست پولی که باید بابت زیرساخت های فوتبال مان هزینه شود را بابت جرایم به خارجی ها می‌دهیم.
متاسفانه این اتفاق ها در حال تکرار است، خصوصا در ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال. در این زمینه بسیار بدون مطالعه و برنامه بازیکن آورده اند. مربی هر بازیکنی را که گفته باشگاه گرفته بدون اینکه ظرفیت خودشان را در نظر بگیرند.
-انتخابات فدراسیون فوتبال هم در پیش است، رقابت کاندیدا را چطور می بینید؟
هنوز که گرم نشده من نمی دانم چه اتفاقاتی افتاده و ان شاءا… که شرایط خوب پیش برود.
-چقدر به مثبت بودن جریان انتخاباتی برای فوتبال امید دارید؟
با توجه با اتفاقاتی که در دو، سه سال اخیر افتاده، فکر می کنم برای این دوره تجارت بسیار زیادی حاصل شده است.
-روز گذشته علی نژاد معاون وزیر گفته بود اجازه حضور بازنشسته ها در انتخابات داده نمی شود.
به هرصورت تعدادی بازنشسته هم داریم که تجارب بسیار گرانقدری دارند. من فکر می کنم باید راه حل منطقی برای این موضوع پیدا کرد، البته اگر فیفا به مساله ورود کند، کاری نمی شود کرد.
-البته این موضوع بازنشسته ها مربوط به قوانین داخلی ماست، فیفا به آن کاری ندارد.
باید از افراد خبره و کاربلد در حوزه مشاوره استفاده کرد.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه