همراه ما باشید

وقتی می بازی همه مقصرند جز خودت!

وقتی می بازی همه مقصرند جز خودت!

پیروزی نیوز -  سرمربی استقلال یک روز داوران را متهم به دشمنی با تیمش می‌کند و دست به دامان وزیر می‌شود. روزی دیگر از دست‌هایی می‌گوید که در پشت پرده برای زمین زدنش سناریو چیده‌اند و حتی هواداران تیمش را به تفرقه و چنددستگی محکوم کرد. از دید وی همه می‌خواهند به تیمش ضربه بزنند و مسوول مشکلات این تیم هستند، غیر از خودش.

وقتی این مربی با وجود یک لشگر عریض و طویل روی نیمکتش متوجه بهبود بازیکن مصدوم خود نمی‌شود و تیمش چندین بار ۱۰ نفره بازی کرده و از چنین جزییاتی غافل است جای حرف نمی‌ماند.
نکته اینجاست هنوز لیگ به نیم‌فصل نرسیده محمود فکری از دست‌های پشت پرده‌ای سخن می‌گوید که نمی‌خواهند تیمش قهرمان شود! و از الان به دنبال بهانه‌تراشی است تا در صورت ناکامی احتمالی توجیه مناسبی برای هواداران داشته باشد. خوشبختی بزرگ سرمربی استقلال این بوده که تماشاگران از حضور در استادیوم‌ها محروم هستند تا شنونده برخی شعارهای رایج نباشد، چه‌بسا اکنون حیا کن و رها کن شنیده بود و مثل منصوریان عمرش به هفته نهم قد نمی‌داد.
نکته دیگری که وجود دارد این است که برد نوبرانه استقلال مقابل گل گهر و صدرنشینی هم نتوانست از حجم انتقادات در فضای مجازی کم کند و پیشکسوتان و هواداران این تیم کماکان معتقدند تیم شان زیبا و فنی بازی نمی‌کند. البته پیروزی اخیر خود فکری را حسابی به وجد آورده است. این مربی با تمجید از بازی تیمش مقابل گل گهر ابراز امیدواری کرده بازیکنانش همین شکل بازی را ادامه دهند. جالب اینجاست که حریف استقلال در همه آمارها ازجمله مالکیت توپ، شوت به دروازه، تعداد پاس و موقعیت گل برتر از این تیم بود، اما به دلیل اشتباهات فردی بازی را واگذار کرد. و تنها برتری استقلال در خط دروازه بود، جایی که رشید مظاهری یک‌تنه مقابل حملات پرتعداد شاگردان قلعه‌نویی ایستادگی کرد و بهترین بازیکن زمین لقب گرفت. البته از جایی که ممکن نیست در همه بازی‌ها،گلر حریف اشتباه کند، خبری از پنالتی ها بادآورده هم نخواهد بود و فکری فقط می‌تواند به شیوه دفاعی‌اش ادامه دهد. البته او هنوز به صخره سخت نخورده است و باید دید برابر پرسپولیس، تراکتور و سپاهان چه خواهد کرد و آیا در صورت ناکامی در ادامه راه باز هم پای دشمنان فرضی را وسط می‌کشد یا همچنان به‌مانند سابق از پذیرفتن اشتباهاتش طفره رفته و بردها را حاصل دسترنج خود می‌داند و ناکامی‌ها را گردن دیگران می‌اندازد؟
از ابتدای فصل تا به حال هر روزی که تیمش برده است از بازیکن و هیات مدیره گرفته تا اسپانسر باشگاه و بقال سرکوچه تشکر کرده و به خودشان تبریک گفته است، ولی امان از روزی که استقلال امتیاز از دست دهد، آنگاه زمین و زمان را به هم خواهد دوخت و بلبشویی راه خواهد انداخت که آن سرش ناپیدا.
متاسفانه برخی مربیان ما به این قبیل رفتارها عادت کرده‌اند و هر وقت در موضع ضعف قرار می‌گیرند با حمله به داوری، فدراسیون، وزیر ورزش و… خود را تبرئه کرده و با متشنج کردن جو برای خود زمان می‌خرند. از دید آن‌ها داوران مقصر تمام اشتباهات داخل زمین هستند و خودشان کامل و بی‌نقص عمل کرده‌اند. و از دیدشان عموما برد نتیجه تلاش و تاکتیک تیم بوده و باخت یا مساوی نتیجه توجه وزیر و فدراسیون به پرسپولیس.
جالب اینجاست در هفته‌های ابتدایی وقتی از فکری درباره اشتباهات داوری سوال می‌شد از هرگونه اظهارنظری خودداری و آن‌ها را به کارشناسان داوری ارجاع می‌داد، اما بعدازاینکه کارشناسان در نقد داوری‌های استقلال برخلاف میل سرمربی این تیم نظر داده و تصمیمات داوران را تایید کردند به یکباره مزد‌بگیر تیم‌های دیگر شدند و … خودتان صحبت‌های فکری را در کنفرانس‌های این فصل بخوانید تا بیشتر پی به رفتارهای متناقض این مربی ببرید.
مسایل داوری را به عهده کارشناسان می‌گذاریم
محمود فکری بعد از برد استقلال در هفته آغازین لیگ برتر مقابل مس رفسنجان به بازیکنانش خسته نباشید گفت از آنها تشکر کرد و بعد از آن به بسته بودن پنجره تیمش و مشکلاتی که داشت پرداخت. بعد از شکست مقابل فولاد که با حاشیه‌های فراوانی همراه بود فکری که در جریان بازی به سرمربی حریف فحاشی کرده و نسبت به داوری معترض بود در کنفرانس خبری اعلان کرد مسایل داوری را به عهده کارشناسان می‌گذارد و با اعلام بی‌خبری از بیانیه باشگاه علیه داور افزود: فکر می‌کنم درباره بازی و مسایل فنی صحبت کنیم بهتر است. البته کارشناسان همه تصمیمات داور که مهم‌ترین آن پنالتی برای ۲ تیم بود را تایید کرده بودند.
آن‌هایی که باعث شدند آن الفاظ را به کار ببرم نمی‌بخشم!
محمود فکری با وجود اتفاقات حاشیه‌ای در بازی با فولاد توانست مقابل ماشین‌سازی روی نیمکت بنشیند، بعد از پیروزی در این بازی گفته بود: آن‌هایی که باعث شدند آن الفاظ را به کار ببرم و آبروی من برود را نمی‌بخشم و به خدا واگذارشان می‌کنم! او باز هم برد را حاصل تلاش بازیکنان دانست و گفت در هر ۲ نیمه صحنه مشکوک به پنالتی داشتیم که کارشناسان باید نظر بدهند که آن‌ها نیز تصمیم داور را تایید کردند و گفته بودند هر ۲ صحنه پنالتی نبوده است. این مربی که در بازی خارج از خانه مقابل پیکان محروم بود و بعد از تساوی تیمش این مرفاوی بود که در کنفرانس خبری صحبت کرد.
می‌خواهند یک تیم خاص را قهرمان کنند
بعد از تساوی یک‌بریک استقلال در هفته پنجم، سرمربی این تیم در نشست مطبوعاتی بعد از بازی به‌شدت نسبت به تیم داوری انتقاد کرد و گفت همان روند بازی‌های قبلی، مجدداً ادامه پیدا کرده است و داوران شمشیر را از رو بسته‌اند.
او در ادامه افزود : شب بازی می‌گویند یک بازیکن‌تان محروم است، روز بازی هم یک بازیکن دیگر. تمام تمرکز ما و بازیکنان را به‌هم می‌زنند و مشخص است نمی‌خواهند استقلال نتیجه بگیرد. با وجود اعتراض فکری طبق نظر کارشناسان نه‌تنها تیمش از داوری ضرر نکرده که معلوم شد در مقابل نفت آبادان می‌بایست بازنده می‌شدند، چرا که کمک به‌اشتباه گل سالم حریف را آفساید اعلام کرده بود.
داور اشتباه خاصی نداشت
محمود فکری پس از پیروزی ۲ بر صفر مقابل تیم ۱۰ نفره شهر خودرو باز هم از تک‌تک بازیکنان تیمش تشکر کرد و گفت به مجموعه باشگاه تبریک می‌گویم که زحمات زیادی می‌کشند که تیم را سروشکل دهند. حتی از تیم حریف تمجید کرد و گفت ما خوش شانس بودیم که تیر دروازه اجازه نداد آن‌ها به گل برسند. و برعکس بازی قبلی که به داوری اعتراض می‌کرد به تیم داوری خسته نباشید گفت و ابراز کرد کوپال ناظمی اشتباه خاص و آنچنانی نداشت که دو طرف ضرر کنند.
آقای وزیر خواهش می‌کنم ورود کنید
استقلال در بازی مقابل ذوب چیزی نمانده بود روی اشتباهات خط دفاعی‌اش سریع‌ترین گل لیگ را به ثبت برساند، اما مظاهری ناجی تیمش شد تا یک امتیاز از حریف کرونا زده خود بگیرد. محمود فکری پس از این تساوی در فولادشهر در نشست خبری باز هم داور را مقصر نتیجه نگرفتن تیمش خطاب کرد و
بیان کرد: ما بازی خیلی خوبی ارائه کردیم ولی عملکرد داوری نیمکت ما را عصبانی کرد. الان چندین بازی است که از ما امتیاز گرفتند. او سپس به کارشناسان داوری اشاره کرد و اضافه کرد: متاسفانه یکسری کارشناسان با تیم‌های مختلف قرارداد دارند و به‌اصطلاح مشاورشان هستند و جهت‌دار نظر می‌دهند. و در ادامه با خطاب قرار دادن وزیر ورزش از مسعود سلطانی فر خواست به این داستان ورود کند. این اعتراضات در حالی صورت گرفت که کارشناسان متفق‌القول بر این عقیده بودند که در ۳۰ دقیقه ابتدایی باید به سود ذوب‌آهن پنالتی اعلام می‌شد تا باز هم استقلال در یک بازی از داوری منتفع شده باشد و جالب اینکه مربی این تیم در کمال تعجب دوباره واقعیت را به سود تیمش وارونه کرد!
تشکر از دپارتمان و خسته نباشید به داور!
در بازی اخیر که استقلال در سیرجان مقابل شاگردان قلعه‌نویی به برتری ۲ بر یک رسید باز هم شاهد اشتباه داوری به سود این تیم بودیم و طبق نظر کارشناسان روی پنالتی دوم آبی‌ها تیم داوری دچار اشتباه شد و دروازه‌بان گل گهر خطایی انجام نداده بود. البته وریا غفوری این ضربه را از دست داد. اما واکنش محمود فکری در پایان بازی برابر گل‌گهر که با صدرنشینی تیمش همراه بود جالب‌توجه بود و باز هم این مربی به تعریف و تمجید از شاگردانش پرداخت و از آن‌ها بابت نمایشی که داشتند تشکر کرد و گفت بازی پرتنش و سختی بود. جا دارد تشکر کنم از دپارتمان داوری که داوران باتجربه‌ای برای این بازی انتخاب کردند و خسته نباشید بگویم به تیم داوری که این بازی پرتنش را سوت زدند.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه