همراه ما باشید

آقای حاشیه ؛ پشت پرده چه می گذره؟

آقای حاشیه ؛ پشت پرده چه می گذره؟

پیروزی نیوز - در ح فدراسیون فوتبال قطر دیدار نهایی جام حذفی این کشور را با حضور هواداران برگزار کرد، مسابقات لیگ داخلی کشورمان همچنان بدون حضور خبرنگار و تعداد اندکی عکاس برگزار می شود .

 جالب اینجاست در همین ماه های اخیر برخی رشته ها مانند کشتی و … با برنامه ای ویژه از سوی روابط عمومی ها و سازمان لیگ رشته های مربوطه ، خبرنگاران به صورت برنامه ریزی شده از نزدیک موفق به پوشش خبری مسابقات فوق شدند. اما این داستان در فوتبال به صورتی دیگر پیش رفته است و خبرنگاران بیشتر از طریق فضای مجازی به پوشش مصاحبه ها و اتفاقات مسابقات لیگ پرداخته اند. البته تا زمانی که همه چیز برای تمامی رسانه ها به صورت یکسان پیش رفت کسی اعتراضی نداشت هر چند که برخی دیدار ها مانند دربی حذفی و یا دیدار پایانی لیگ فصل قبل تعدادی هوادار و افراد متفرقه به استادیوم رفتند و باز تابلو ورود ممنوع مقابل اکثریت خبرنگاران قرار گرفت. همه این داستان ها را قبول کردیم و پشت سر گذاشتیم تا نوبت به حساس ترین دیدار نیم فصل نخست و دربی ۹۴ رسید.

طبق شنیده ها قرار شد ۱۰ خبرنگار و ۱۵ عکاس این بازی حساس را بعد از مدتها پوشش دهند. نکته جالب اینجا بود که شنیده شد در حساس ترین دیدار فصل که پرسپولیس به مصاف حریف سنتی خود می رود ، روزنامه هواداری پرسپولیس بنا به صلاحدید مدیر روابط عمومی سازمان لیگ نماینده ای ندارد و رسانه ای دولتی به زعم آنها در اولویت حضور و پوشش خبری قرار دارد!
به قدری این خبر غیر قابل باور بود که تصور کردیم اشتباهی صورت گرفته ولی مشخص شد اینگونه نبوده و بعد از سال ها رسانه هواداری پرسپولیس قادر به پوشش خبری و تصویری دربی ۹۴ در روزنامه و فضای مجازی نخواهد بود. سوالات و حرف های زیادی در مورد چگونگی این تصمیم و اتفاقات پشت پرده هست که بعد از دربی بیشتر به آن خواهیم پرداخت. ولی جالبترین قسمت پیگیری ها این بود که اعلام شد به باشگاه سهمیه داده شده و در رنگی ترین مسابقه فصل روزنامه هواداری رسمی با قدمتی بیش ۲۴ سال انتشار منظم جایی در سهمیه رسانه ای ندارد آنهم به تصمیم مسئولی که  از ابتدای فعالیتش در فوتبال و در فدراسیون دکتر دادکان شناختیمش و از علاقه اش به این فعالیت آگاه بودیم! بماند تا بعد از دربی…

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه