همراه ما باشید

عربشاهی: صحبت از رسول پناه بعد از شکست، فرافکنی است

عربشاهی: صحبت از رسول پناه بعد از شکست، فرافکنی است

پیروزی نیوز - ضیاء عربشاهی از واکنش گل محمدی بعد از شکست ها و تساوی ها ناراحت است و اعتقاد دارد ۵-۴ بازیکنی که برای این فصل جذب شدند در حد تیم های پایین جدولی و لیگ دسته اول هستند.

پرسپولیس در جدال با آلومینیوم اراک اولین شکست فصلش را تجربه کرد و مشخص شد این تصور که از دربی به این طرف مشکلات فنی تیم برطرف شده، اشتباه بوده است.
بدتر از بازی نچسب سرخپوشان، بهانه هایی است که کادرفنی پرسپولیس بعد از شکست به آن‌ها استناد می‌کند. تکرار نام رسول پناه و اقداماتش، بعد از هر بازی انتقاد برانگیز بیشتر از شکست و امتیاز از دست دادن باعث ناراحتی می شود.

◊◊◊ اخبار پرسپولیس را از کانال تلگرامی روزنامه پرسپولیس پیگیری کنید ◊◊◊

بعد از شکست مقابل آلومینیوم با ضیاء عربشاهی پیشکسوت سرخپوشان صحبت کردیم. گفت و گوی روزنامه پرسپولیس با بازیکن سابق فوتبال ایران را در زیر می خوانید:

–درست در وقتی که فکر می کردیم تیم راه افتاده، پرسپولیس اولین شکست فصل را تجربه کرد، آن هم مقابل آلومینیوم که جزو مدعیان هم نیست.

چرا نباید ببازد؟ با این بازی بد باید هم می باخت. مربی دائم دارد فرار رو به جلو می کند. حرف هایی که بعد از تساوی و باخت در مورد رسول پناه می گوید فرافکنی است. یعنی دلیل باخت و تساوی های اخیر رسول پناه بوده؟ مربی ای که قرارداد حرفه ای دارد و این همه پول گرفته نباید این حرف ها را بگوید. آن هم در شرایطی که لیستی ۹-۸ نفره به باشگاه داده و باشگاه هم همه نفراتی که مد نظر سرمربی بوده را جذب کرده است. با مساوی هایی که تیم گرفته بود و این باخت اخیر، هواداران عزیز ناراحت و رنجیده خاطر شده اند، نباید این‌ها را تقصیر رسول پناه انداخت. تیم شما در این چند هفته خوب بازی نکرده، ۴ تا مساوی پشت سر هم گرفته، بعد یک بازی را برده و حالا هم باخته. دربی را برنده بودیم، آن هم تنها بازی ای بود که بچه ها خوب بازی کردند اما باز هم سرمربی نتوانست تدبیر درستی داشته باشد که با همان نتیجه ببریم و باز هم با مساوی تمام شد.

–مشکل سرمربی است؟

ببینید این ها همان بازیکنانی هستند که سرمربی خواسته، اما از بین آن‌ها ۵-۴ نفر واقعا در حد تیم های پایین جدولند و یا لیگ دسته اول و این اصلا خوب نیست. آرمان رمضانی مگر در سایپا چقدر می گرفت؟ چرا باید در پرسپولیس بالای ۳ میلیارد بگیرد؟ آلومینیوم به این خوشگلی بازی کرد، برنامه داشت و برد. می گویند پرسپولیس ۲ دفاع وسطش را نداشت. یعنی حتما باید ۱۱ بازیکن تیم ملی در تیمت باشند که ببری؟ خب آن تیم را دست کسی که حرفه اش فوتبال نیست هم بدهی، می برد.

–معتقدید پرسپولیس مشکل تاکتیکی دارد؟

یک سوال از گل محمدی دارم، چرا در ارنجی که فرستاد به زمین، از سرلک در دفاع وسط استفاده نکرد؟ مگر برانکو کمال و نوراللهی را هافبک دفاعی نمی گذاشت؟ وقتی پهلوان وآقایی این‌قدر خوب با هم کار می کنند چرا او را بیرون کشید؟ می توانست از هافبک دفاعی کم کند و پهلوان را مهاجم بگذارد، آن هم در تیمی که عقب است. باید از ۳ مهاجم استفاده می کرد، نه یکی که خوب بازی می کند را بیرون بکشد. آقای گل محمدی سوال چرا عبدی و امیری را که هر لحظه بوی گل می دادند، را تعویض کردی و بعد بازیکنانی که نصف آن ها هم نبودند به زمین آوردی؟ این مثل این است که یک آدم سرمایه دار، پول دارد اما بلد نیست تجارت کند. بعد حرف هایی هم که بعد از بازی زده می شود، فرافکنی است.

–پرسپولیس در ۱۵ دقیقه پایانی طوری بازی می کرد که اگر نتیجه را نمی دانستی، فکر می کردی ۳ بر صفر پیش است و دارد دفاع می کند.
تیم اصلا هیچ برنامه خاصی نداشت. پرسپولیس برای زدن گل برنامه ندارد. درست در همان ۱۰ دقیقه آخر تیم خطیبی قشنگ برای بازی برنامه داشت. دیدید که حسینی و سینگ چطور برای آلومینیوم بازی می کردند. چقدر خوب بازیکنان شان در کار هجومی اضافه می شدند. چقدر خوب در کارهای ایستگاهی برنامه داشتند.

–حقیقتا آدم در این بازی احساس می کرد این آلومینیوم بوده که فینالیست آسیا شده، نه پرسپولیس.

ببینید فوتبالیست های ما همه در یک رِنج هستند، با کیفیت هایی مشابه هم. ۱۰۰تای اول با دوم فرقی نمی‌کنند، تنها فرق شان از نظر روحی و روانی است. سینگ و حسینی در آلومینیوم هستند و مهدی‌خانی و رمضان که نصف آن‌ها نبودند در پرسپولیس.

–حرف هایی که در ابتدا گفتید به معنای حمایت تان از رسول پناه است؟

من به رسول پناه کاری ندارم تا زمانی که آنجا بود خوب کار کرد. فقط با آن ویدئو که پخش شد، خودش را خراب کرد و البته آن هم هدف دار بود. دو، سه تا از بچه های خبرنگار این کار را کرد، بخواهید اسم شان را هم می گویم. گل محمدی لیستش را به رسول پناه داد و او هم همه را آورد. خب این لیست مشکل داشت. چند نفرشان خوب بودند، اما چندتای شان در حد لیگ یک هستند. الان در فوتبال ما مد شده، شکست ها را یا گردن مدیرعامل و هیات مدیره می اندازند یا داور. وقتی تیم برنامه ای ندارد برای گل زدن. ما بازیکنی به عنوان پلی میکر در ترکیب نداریم.

–باید در این وضعیت چه کرد؟

اگر تیم می خواهد موفق باشد و از کورس عقب نماند، به نظرم باید پهلوان را به عنوان یک بازیکن خلاق بگذارد کنار مهدی عبدی.

–و مهرداد میناوند. حالش متاسفانه تغییری نکرده.

من برای مهرداد استوری هم گذاشتم، بچه خیلی خوب، باغیرت و دوست داشتنی بود. من هم خودم خیلی دوستش دارم، قبل از این اتفاق با هم در تماس بودیم. در همه گروه هایی که عضوم و تعدادشان هم زیاد است، از همه خواسته ام برای سلامتی مهرداد دعا کنند. من اطمینان دارم که مردم عزیز برای شفای میناوند، انصاریان و حشمت مهاجرانی دعا خواهند کرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه