همراه ما باشید

یک وعده غذای گرم!

یک وعده غذای گرم!

پیروزی نیوز - چندی قبل برخی رسانه‌ها خبر از درگیری وریا غفوری با محمود فکری در تمرین استقلال دادند. خبری که با تکذیب باشگاه استقلال و واکنش خود این بازیکن همراه بود.

اما روز جمعه در جریان دیدار استقلال و نساجی اتفاقاتی رخ داد که به شائبه اختلاف بین این ۲ بیشتر دامن زد. ماجرا از این قرار است که کاپیتان استقلال بعد از اینکه از سرمربی تیم خواست تعویضش کند هنگام خروج از زمین بطری آب معدنی را با لگد به سمت تابلوهای تبلیغاتی پرت کرد و به جای اینکه روی نیمکت بنشیند به سمت رختکن رفت. غفوری در تمرین روز گذشته استقلال هم غایب بود و از سوی سرمربی این تیم دلیل آن سرماخوردگی عنوان شد. فکری در کنفرانس بعد از بازی در توجیه رفتار زشت غفوری گفته بود چون کمتر به او توپ رسیده است عصبانی شده و از وی خواسته است که تعویضش کند!
جملات فکری این حرف را می رساند که غفوری از همبازیانش به خاطر پاس ندادن دلخور است، اما به نظر می رسد عصبانیت این بازیکن بیشتر متوجه شخص خود سرمربی و یا مدیریت باشگاه باشد.
بر فرض آنچه فکری می گوید درست باشد و مشکل چیزی دیگری باشد، اما باز هم این دلیل نمی شود یک بازیکن به جای سرمربی تصمیم بگیرد یا اینگونه تیمش را به حاشیه ببرد. جالب اینجاست در همین کش و قوس که سرمربی استقلال قصد داشت رفتارهای کاپیتان تیمش را ماست مالی کند یکی از خبرگزاری ها اسنادی را منتشر کرد که حاکی از شکایت باشگاه استقلال از کاپیتان خود به کمیته اخلاق است. و از طرفی گفته می شود غفوری برای دریافت مطالباتش به استقلال زمان داده و به مدیران این باشگاه اعلام کرده که در صورت عدم پرداخت طلبش قرارداد خود را به صورت یکطرفه فسخ خواهد کرد.
وریا غفوری تنها بازیکنی نیست که از شرایط مدیریتی باشگاه ناراضی است و برخی دیگر از نفرات این تیم هم در پایان دیدار با نساجی به‌صورت هماهنگ، صحبت‌هایی را علیه مدیریت این باشگاه انجام دادند و حتی محمود فکری را از هم انتقادات خود بی‌نصیب نگذاشتند.
وجه اشتراک صحبت های بازیکنان هم این بود که چرا به آن‌ها یک نوع غذا داده اند و یا چرا غذا به صورت پرسی سرو شده است و داریوش شجاعیان هم در عبارتی عجیب گفته بود هربار که به هتل می‌رفتیم ۲ نمونه غذا داشتیم و مگر می‌شود حالا یک نمونه غدا دهند و شاید یک بازیکن استقلال گوشت دوست نداشته باشد! در ادامه گفته های سایرین را از نظر خواهیم گذراند:
ارسلان مطهری: در هتل به ما گفتند به خاطر هزینه فقط یک نوع غذا به ما می‌دهند. غذا را پرس کردند و به ما دادند. درباره این چیزها صحبت کردن بچه‌گانه و مدرسه‌ای است
رشید مظاهری: باید کمی خودشان را جمع‌وجور کنند. ما را خسته کردند. یعنی چی که فقط یک پرس غذا بدهند و اصلا پیدای‌شان نشود!
محمد دانشگر: وضعیت ما مثل پادگان شده است. اگر تیمی به هتل برود، ۳ یا ۴ نوع غذا می‌گذارند اما برای ما یک مدل غذا بود چون بازیکنان زیاد غذا می‌خوردند.
صرف نظر از اینکه در این کشور برخی از مردم به نان شب محتاج هستند و در تامین نیازهای اولیه خود دچار مشکل هستند، ولی بازیکنان یک تیم فوتبال با وجود قراردادهای پر و پیمان مثل بچه لوسی که سر سفره از غذا ایراد می گیرد به اینکه چرا در غذای‌شان تنوع داده نشده معترض شده اند. جالب اینجاست که کاپیتان همین تیم قرارداد ۱۴ میلیاردی می بندد و در فضای مجازی خود را حامی مردم می داند. ادعای فوتبالیست مردمی بودن را باور کنیم یا این اختلاف عظیم طبقاتی را؟ غفوری تنها بازیکنی نیست که رقم قراردادش با استقلال دچار افزایش چشمگیری شده است و قبل از شروع فصل هم چند بازیکن جدید و سابق این باشگاه هم بخاطر قراردادهای سنگینی که بسته بودند حساسیت نهادهای نظارتی را در پی داشته است و قرار بود که رقم قرارداد این نفرات کاهش پیدا کند که هرگز به سرانجام نرسید و در حد حرف باقی ماند. گرچه دود این اتفاق به چشم خود باشگاه رفت و همین طور که شاهد هستیم بازیکنان بخاطر اینکه یک بار به آن‌ها یک پرس غذا داده اند چنان الم شنگه ای انداخته اند که آن سرش ناپیدا. اگر مشکلاتی هم هست، برای همه باشگاه‌ها هم وجود دارد و این‌طور نیست که فقط استقلالی ها به لحاظ مالی یا امکانات دچار کاستی باشند.
اما به راستی اگر پایه های یک تیم آن قدر متزلزل است که با یک پرس غذا به حاشیه برود و از آن مهم تر اینکه بازیکنانش مقابل سرمربی قرار گرفته و علنا دانش فنی اش را زیر سوال می برند آیا واقعیت شخصیت قهرمانی دارد؟
آن از وریا غفوری که دستور به تعویض می دهد و به بطری آب لگد می زند و این هم دروازه بان جدید الورود استقلال که هنوز جای پایش در این تیم محکم نشده از سرمربی ایراد می گیرد و گفته است تفکرات فکری فشار روی دروازه‌بان‌ها را زیاد کرده است. این اتفاقات اختلافات بین محمود فکری و برخی بازیکنان این تیم را که تا قبل از این مانند آتش زیر خاکستر بود عیان کرد و نشان داد بازیکنان هم عملکرد فنی فکری را قبول ندارند. اما خود این مربی معتقد است از بیرون برای تیمش حاشیه ایجاد می کنند. به مصاحبه های چند وقت این مربی دقت کنید; قوانین به ضرر استقلال است، داوران علیه استقلال سوت می زنند، صدا و سیما پرسپولیسی است و در برنامه فوتبال برتر حق استقلال ضایع می‌شود، مسوولان نظام به پرسپولیس کمک می کنند و به استقلال نه و …
گرچه فکری در این مدت سعی کرده به همه آدرس غلط دهد و مشکلاتش تیمش را پتهان کند اما کم و بیش این اختلافات علنی شده و طی این مدت از کوچک تا بزرگ جلوی این مربی ایستاده اند، تا جایی که در این مدت او با امثال غلامی، میلیچ و دیاباته و … برخورد کرده است. تنبیهات کم اثری که خیلی زود با بخشش همراه شده و نتیجه آن این بوده که روز به روز آمار بی انضباطی ها در استقلال افزایش گرفته و به جایی رسیده است که از اختیار سرمربی خارج شده است.استقلال در صورت ادامه این روند با بحران بیشتری مواجه خواهد شد و این حاشیه ها تهدیدی برای صدرنشینی استقلال. جالب اینجاست که خود فکری چندی پیش گفته بود یک اتاق فکر از بیرون به دنبال زمین تیم اوست که وقتی می برند از مدیریت انتقاد می کنند، مساوی کنند از تاکتیک ایراد گرفته و اگر ببازنند به کادر فنی انتقاد می کنند. اما حالا مشخص شد دشمنان اصلی استقلال در درون این تیم هستند و چیزی که به این تیم ضربه می زند اختلاف و چند دستگی هاست.اگر فکری آن انرژی را که برای جوسازی علیه پرسپولیس هدر داده و صرف کمک طلبیدن از مسوولین نظام و سازمان لیگ و امثال این می کند برای متحد کردن بازیکنانش گذاشته بود الان بازیکن به خودش اجازه نمی داد بخاطر چند پرس غذا تیمش را به حاشیه ببرد یا از تاکتیک های او ایراد بگیرد و مثل سایر تیم ها مشکلات به جای رسانه ای شدن در خود باشگاه حل می شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه