همراه ما باشید

علی کریمی اول خدا را دارد و بعد پیشکسوتان را     

علی کریمی اول خدا را دارد و بعد پیشکسوتان را     

پیروزی نیوز - پرسپولیس فردا باید به مصاف پیکان برود، آنهم در حالیکه محمد نوری را به خاطر ابتلا به کرونا در اختیار ندارد. 

سرخپوشان باید سه امتیاز را بگیرند تا به صدر جدول برگردند، این تیم البته نمی تواند حریف آسانی برای شاگردان یحیی گل محمدی باشد. مرتضی کرمانی مقدم هم می گوید پیکان تیم خطرناکی است و باید حتما خیلی احتیاط کرد.

آن هم بعد از چند بازی متوالی که پرسپولیس توانسته نسبت به هفته های ابتداییِ بعد از بازگشت از لیگ قهرمانان، نتیجه بگیرد. پیشکسوت فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس که خودش به تازگی عمل جراحی داشته و دوره نقاهت را پشت سر می گذارد، پیش از آنکه صحبت به لیگ برتر و انتخابات فدراسیون فوتبال برسد، از مرحوم مهرداد میناوند و زنده یاد علی انصاریان می گوید. گفت و گوی روزنامه پرسپولیس با مرتضی کرمانی مقدم را در زیر می خوانید:

-خدا بد ندهد.

مشکل قلبی داشتم، بیمارستان بودم و جراحی کردم. نمی توانستم جایی بروم، به مراسم ختم مهرداد و علی نرفتم. واقعا اصلا باور نمی کردم. با این عمل قلبم ر گ هایش نو شده ولی قلبم شکست، افسوس خوردم. می گفتند مهرداد مریضی داشت، ولی علی انصاریان اینقدر سالم بود، چرا باید آنها را از دست می دادیم؟ یک روزی همه ما می رویم، اما الان واقعا وقتش نبود. خیلی مظلومانه هر دوی شان رفتند. اصلا خود مهرداد، او هم تازه اول زندگی متاهلی اش بود. علی هم باید ازدواج می کرد، وقت زندگی کردن شان بود. قلب همه مردم به درد آمد. با خانمم دو روز در خانه اشک ریختیم. باورم نمی شد. هیچ کسی باورش نمی شد. روحشان شاد، باقی عزیزان مراقب سلامتی شان باشند. این مریضی ای هست که پیر و جوان نمی فهمد، یکدفعه آدم را درگیر می کند.

-تلخی های ناتمامی برای پرسپولیس ماند… بازی های اخیر را دیده اید؟

تیم خیلی عالی بود. هر چه رو به جلو می رویم، تیم بهتر می شود، هماهنگ تر عمل می کند. مخصوصا بازی آخر که آنها فوق العاده بودند، از هر لحاظ، پرسپولیس هم در بخش مالکیت توپ سر بود هم موقعیت زیادی ایجاد کرد. دلم برای یحیی می سوزد، خودم مربی هستم، بغل خط می ایستم وقتی بچه ها از موقعیت استفاده نمی کنند، استرس زیادی می کشم. پرسپولیس لیاقت برد دارد، ولی باید در ضربات آخر بیشتر دقت کنند.

-پرسپولیس پیکان را ببرد به صدر جدول برمی گردد. این بازی را چطور می بینید؟

بازی با پیکان، بازی سختی است. تیم جوان است، تیم های تارتار هم همیشه موفق عمل می کنند. من فکر می کنم این بازی سخت تر از بقیه بازی ها باشد. اگر پرسپولیس بتواند گل اول را بزند و جلو بیافتد راحت تر بازی می کند. تیم تارتار نظم دفاعی دارد و اگر گل بزند می تواند با آن نظم خوب دفاعی اش از گل محافظت کند. به نظرم پرسپولیس باید تلاش کند در همان نیمه اول به این تیم گل بزند، این طوری راحت تر بازی را پیش می برد. از تیم تارتار باید ترسید.

-چقدر می شود به قهرمانی پنجم امید داشت؟

شما مطمئن باشید تیم در هر بازی برای برد به زمین می رود و باید به صدر جدول برگردد. اهم یحیی و هم بازیکنان می دانند در چه موقعیتی هستند اما باز تاکید می کنم که تیم تارتار را نباید دست کم گرفت.  اگر از این تیم گل بخوریم کارمان خیلی سخت می شود چون آنها اصول دفاعی را خوب بلدند. خوب دفاع می کنند، اول باید مراقب باشیم گل نخوریم و بعد با آرامش بازی کنیم که به گل برسیم.

-بازگشت ترابی چقدر می تواند به تیم کمک کند؟

خداراشکر که برگشت. الان خیلی ها ناراحتند که او تیم را ول کرد و رفت. من فکر می کنم در فوتبال حرفه ای هر لحظه باید منتظر این اتفاقات باشیم. حالا ترابی به قطر رفت و آنجا موفق نبوده خیلی ها ممکن است این مشکل برای شان پیش بیاید. زمانی هم که من قطر بودم، مجید نامجومطلق به قطر آمد، دو ماه بود و برگشت چون نتوانست آنجا خوب کار کند. باید راحت با این مسئله برخورد کنیم. ترابی بهترین خرید نیم فصل محسوب می شود. نباید از دستش ناراحت باشیم. البته پرسپولیس بازیکن خلاق کم ندارد که اگر نداشت اینهمه موقعیت خلق نمی شد. تیم ما نفرات خلاقی دارد که به راحتی می توانند بازی را دربیاورند. مهدی ترابی هم می تواند با توجه به اینکه دونده و رو به جلو و گلزن هست به تیم کمک کند.

-صلاحیت نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال اعلام شد و چند تن از گزینه ها رد صلاحیت شدند. انتخابات را چطور پیش بینی می کنید؟

من چون هیچ کدام از آنها را قبول  ندارم، نمی توانم در موردشان صحبت کنم. فقط کریمی را قبول دارم و دوست دارم او رئیس فدراسیون شود چون خودش فوتبالیست بود، بازیکن ملی و این فضا و مشکلاتش را کاملا لمس کرده و درد فوتبال را می فهمد. زیر و رو نمی کشد، صاف و ساده است و می تواند خیلی کمک کند. رای من صددرصد علی کریمی است و امیدوارم خود او رئیس بشود. اگر نشود مثل سال های گذشته، که خیلی اذیت شدیم و فوتبال مان به مشکل خورده باز همان مشکلات تکرار خواهد شد. کریمی و مهدوی کیا بیایند به نفع فوتبال ما است.

-برخی مدعی هستند که مجمع به علی کریمی رای نمی دهد.

معلوم است دیگر، وقتی علی کریمی بیاید، خیلی ها دیگر جایی در فوتبال ندارند و باید بروند. برای همین تلاش می کنند که او رئیس نشود. همین هایی می آیند که قبلی ها هم باشند ولی علی کریمی خدا را دارد و پیشکسوتان را.

-نداشتن تجربه مدیریتی را پوئن منفی برای علی کریمی عنوان کرده اند.

تجربه ندارد؟ آن دفعه قبل هم برای تان یک مثال زدم که ما علف را جلوی سگ می اندازیم و گوشت را جلوی گوسفند. مگر بقیه که آمدند، تجربه فوتبالی داشتند؟ اصلا نمی دانستند فوتبال چیست و چند سال هم می ماندند. رئیس فدراسیون فوتبال باید فوتبالی باشد. تجربه مدیریتی را هم با حضور یک مدیر قوی کنارش جبران میکند.

-از کیومرث هاشمی به عنوان گزینه وزارت ورزش یاد می شود.

من نمی دانم چه کسی گزینه کی هست، ولی امیدوارم اتفاقی که من و همه فوتبالی ها دوست داریم در انتخابات رقم بخورد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه