همراه ما باشید

جذب مغانلو به پرسپولیس کمک می‌کند

جذب مغانلو به پرسپولیس کمک می‌کند

پیروزی نیوز - عملکرد خوب فنی پرسپولیس در نیم‌فصل اول و بازگشت تیم به شرایط ایده آل و البته جمع مدعیان قهرمانی، عملکرد خطوط مختلف تیم، شرایط نقل و انتقالات، وضعیت برخی پست‌ها و … مواردی بود که باعث تا سراغ فرزاد آشوبی هافبک سابق پرسپولیس برویم و چنددقیقه‌ای گپ بزنیم

 در زیر می‌توانید متن کامل این گفت‌وگو را بخوانید:

-به نظر شما عملکرد پرسپولیس در نیم‌فصل چطور بود؟
برای اینکه پاسخ این سوال را بدهم باید تمام جوانب را در نظر بگیرم. وقتی این کار را انجام می‌دهم مشخص می‌شود که پرسپولیس نیم‌فصل موفقی داشته. پرسپولیس قطعا باید برای نیم‌فصل دوم تقویت شود تا بتواند در لیگ و البته آسیا دوباره به موفقیت دست پیدا کند.
-ازنظر شما پرسپولیس در چه پست‌هایی نیاز به تقویت دارد؟
من فکر می‌کنم در هر ۳ منطقه زمین باید تقویت شود. باید بازیکنانی باکیفیت به تیم اضافه شوند تا درنهایت کیفیت پرسپولیس بالا برود. پرسپولیس اگر می‌خواهد در ۳ جام موفق باشد باید در همه نقاط زمین جز دروازه تقویت شود.
-یکی از پست‌هایی که پرسپولیس در آن نیاز به تقویت دارد دفاع وسط است، در این مورد چه نظری دارید؟
کاملا صحیح است. من فکر می‌کنم در حال حاضر چند بازیکن در فوتبال ایران باشند که بتوانند در این پست برای پرسپولیس بازی کنند. هرچند درنهایت باید دید که چه در سر کادر فنی می‌گذرد. هرچه هست پرسپولیس حتما باید حداقل یک مدافع وسط خوب و باکیفیت بخرد.
-از روزی که بشار رفته پرسپولیس دیگر بازیساز ندارد و با این شرایط همه تیم‌ها را شکست می‌دهد، به نظر شما جذب بازیسار نیاز هست یا بدون بازیسار هم می‌شود پیش رفت؟
بازهم این مساله به کادر فنی ربط دارد اما به‌شخصه فکر می‌کنم پرسپولیس به بازیکنی با خصوصیات بشار نیاز دارد. این‌چنین هافبک‌های بازیسازی وقتی یک بازی گره می‌خورد خیلی می‌توانند به پرسپولیس کمک کنند. به نظرم پرسپولیس به یک بازیساز نیاز دارد.
-بازیساز ایرانی در حد پرسپولیس در لیگ داریم؟
نمی‌خواهم در مورد شخص خاصی صحبت کنم اما اگر خوب در لیگ نگاه کنیم چنین بازیکنی وجود دارد.
– احمد نوراللهی به‌عنوان هافبک دفاعی بهترین گلزن پرسپولیس است، در این خصوص هم‌نظر می‌دهد؟
این مساله به خاطر مدل بازی و تاکتیک پرسپولیس است. وقتی تیم مهاجم نوک تخصصی در زمین ندارد بازیکنی مثل نوراللهی می‌تواند بدرخشد. نوع بازی وحید امیری هم طوری است که فضا را برای درخشش نوراللهی فراهم می‌کند.
–چرا باوجود عبدی، رمضانی و مهدی‌خانی، یحیی گل محمدی برای خط حمله با وحید امیری اعتماد می‌کند؟
متأسفانه آرمان رمضانی نتوانست خودش را در پرسپولیس جا بیندازد. یک بازیکن برای اینکه در پرسپولیس بدرخشد باید کیفیت بالایی داشته باشد. عبدی هم بااینکه بازیکن خوبی است اما می‌شود در برخی بازی‌ها به او به‌عنوان مهاجم اول اعتماد کرد اما نمی‌شود به‌عنوان مهاجم اول قطعی روی او حساب کرد. عبدی به خاطر تجربه پایین اش بیشتر باید نقص آلترناتیو داشته باشد تا به کیفیت موردنظر برسد. مهدی‌خانی هم بازیکنی است که به فضا نیاز دارد.
پرسپولیس تیمی است که به یک مهاجم تمام کننده در محوطه جریمه نیاز دارد. در حال حاضر هم انتخاب وحید امیری به‌عنوان مهاجم اول، انتخاب عادلانه‌ای است.
-در مورد جذب مهدی ترابی چه صحبتی دارید؟
ترابی می‌تواند بار خط حمله پرسپولیس را به دوش بکشد. ترابی هم خوب گل می‌زند، هم پاس خوب می‌دهد و هم خوب سانتر می‌کند اما باز هم معتقدم که پرسپولیس به یک مهاجم هدف نیاز دارد.
-به نظر شما جذب شهریار مغانلو به پرسپولیس کمک می‌کند؟
قطعا همین‌طور است. جذب مغانلو خیلی به پرسپولیس کمک کند و امیدوارم این اتفاق رخ بدهد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه