همراه ما باشید

زمستان دل انگیز پرسپولیس

زمستان دل انگیز پرسپولیس

پیروزی نیوز - در نیم فصل اول، آن‌قدر درباره مشکل گلزنی نزد سرخپوشان صحبت شد که شاید در نیم‌فصل دوم با ترافیک بازیکن در این منطقه روبرو شویم. البته باید دید عیسی آل‌کثیر در چه شرایطی به فوتبال بر می‌گردد.

پرسپولیس با تمام مشکلات مالی که دارد، عزم خود را برای جذب بازیکنان مدنظر خود، جزم کرده است. سرخ‌ها که نقل و انتقالات را با بازگرداندن ترابی، آغاز کردند و قبل از همه لیگ و غافلگیرانه وارد بازار شدند، قصد دارند کار خود را حداقل با جذب یک مدافع و یک مهاجم به پایان برسانند.
*پنجره را باز کنید
در فوتبال بازیکنان از در خارج و از پنجره وارد می‌شوند.
هوای پرسپولیس حداقل در میدان فوتبال خوب است، اما مشکلات، آن‌قدر زیاد است که پنجره‌هایش فعلا بسته است. البته پرسپولیسی‌ها اقدامات لازم را انجام داده و مطمئن هستند که مشکل خود با بودیمیر را حل خواهند کرد و این محرومیت را پشت‌سر می‌گذارند.
*بازگشت ترابی
اولین خرید پرسپولیس برای پنجره زمستانی، مهدی ترابی بود. انتقالی که با یکسری جنجال‌ها روبه رو شد. از یکسو هواداران ناراحت از اقدام او بودند و از سوی دیگر بعضی دلال‌ها وسط کار افتاده بودند تا از این نمد برای خود کلاه ۱۵۰ هزار دلاری بدوزند که با هوشیاری باشگاه و ورود رسانه‌ها به موضوع ناکام ماند و ترابی با هزینه به مراتب کمتر بازگشت. او با قرارداد یک‌سال و نیمه آمد و گفته شد که بند حق انتقال برای فسخ وجود ندارد.
البته گویا رقم قرارداد و آفرها به شکلی است که گویا مورد توجه بعضی بازیکنان تیم قرار گرفت و بحث‌هایی را پیش کشیده است.
*پرسپولیس، بازیکن خودش را می‌خرد
قرار است، خرید بعدی پرسپولیس، شهریار مغانلو باشد.
او سر لیست یحیی گل‌محمدی برای خط حمله است. مهاجم ۲۶ ساله فوتبال ایران که بعد از ۲ فصل درخشش در لیگ یک و لیگ ‌برتر، لژیونر شد ولی یا به خوبی، آماده این اتفاق نبود و یا انتخاب خوبی نداشت. او به سانتاکلارا در لیگ پرتغال رفت ولی جا نیفتاد و حالا قصد بازگشت به ایران و یک دورخیز دیگر برای لژیونر شدن دارد.
پرسپولیس اگر این بازیکن را جذب کند. مغانلو هم در واقع مثل ترابی به خانه بازگشته است. او بازیکن جوانان پرسپولیس بود. یکی از پدیدهایی که در آکادمی فوتبال پرسپولیس پرورش یافت و اگر همین حالا در رده‌های پایه بود اصلا مورد توجه کادر فنی قرار نمی‌گرفت و شاید هم با این همه فشار، حق با آن‌ها باشد.
مغانلو همدوره با بازیکنانی بود که گاها بهتر از او هم بودند ولی او هر چند تجربه خوبی از لژیونر شدن نداشت ولی مسیری را رفت که راه او به تیم پرسپولیس را هموار کرد.
مغانلو از پرسپولیس به ملوان رفته بود تا دوره سربازی را هم بگذراند. ۲ فصل قبل با ۱۵ گل، مشترک با رنجبر بهترین گلزن لیگ یک شد. از آن‌جا به پیکان رفت که او را از جوانان پرسپولیس زیر نظر داشت. در آن جا هم درخشید تا همه خود را با یک پدیده جدید روبه‌رو ببینند.
مذاکره با مغانلو، خیلی پیش از این شروع شده و توافق با خود او حاصل شده بود، تنها مساله، توافق خود او با باشگاه اروپایی است که مساله کوچکی هم نیست. با حل این ماجرا چه وقت به پرسپولیس می‌آید. البته بعضی مدعی هستند باشگاه‌هایی از داخل، سعی دارند با وسوسه آن باشگاه، شرایط را برای پرسپولیس دشوار کنند!
*یک مدافع هم می‌آید
یحیی گل محمدی به دنبال جذب یک مدافع نیز هست. مشخصا مدافعانی هم اسم‌شان مطرح شد که از شهر خودرو هم هستند. هرچندآن‌ها می‌گویند به پرسپولیس بازیکن نخواهند داد ولی شما این حرف‌ها را جدی نگیرید. رسم است که قیمت‌ها را این‌گونه بالا ببرند. منفعت این ناز کردن‌ها، گاهی به سود باشگاه مزبور است و گاهی هم نه!
مدافع میانی تراز اول در این فوتبال خیلی زیاد است و به همین دلیل بر سر آن‌ها حتی بیشتر از آقای گل‌ها دعواست.
*شاید انصاری هم برود
کادرفنی اعلام کرده است که لیست مازاد ندارد ولی از این حرف‌ها زیاد می‌شنویم. مساله اصلی این است که پرسپولیس ۲ جای خالی در فهرست بزرگسال و یک عالمه جای خالی در فهرست ۲۳ ساله‌ها دارد. پس برای جذب بازیکن جدید فعلا نیاز به فهرست مازاد ندارد.
البته در کنار حسین پور، صحبت از جدایی محمد انصاری هم می‌شود.
انصاری در ابتدای فصل رفتنی شده بود ولی جدایی شجاع، یحیی را منصرف کرد. در ارتباط با دلیل بازی نکردن او صادقانه صحبت نشده است. او مشکلی برای بازی کردن نداشت ولی یکسری مسایل باعث شد تا یحیی روی خوش نشان ندهد.
حالا شنیده می‌شود، انصاری هم نمی‌خواهد این شرایط ادامه پیدا کرده و خود را تحمیل کند

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه