همراه ما باشید

عبور از مرز ۲۵۰ بازی با طعم کلین شیت

عبور از مرز ۲۵۰ بازی با طعم کلین شیت

پیروزی نیوز -  در آخرین بازی نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال و در دیداری عقب افتاده از هفته نهم، تیم پرسپولیس در سیرجان موفق شد با ۵ گل تیم گل‌گهر را در شکست داده و قهرمان نیم فصل شود. حامد لک که در این بازی نمایش چشمگیری درون دروازه داشت و با سیوهای نجات بخش خود مهاجمان حریف را ناکام گذاشت به رکورد ۲۵۰ بازی در لیگ برتر دست یافت.

لک در ۱۱ سالی که در لیگ برتر توپ می‌زند ۸۵ کلین شیت از خود برجای گذاشته است. این دروازه بان با تجربه و سابقا ملی پوش در نقل‌وانتقالات تابستانی امسال توانست بعد از سالها انتظار سرانجام به آرزوی دیرینه اش که پوشیدن پیراهن سرخ پرسپولیس باشد دست یافته و تبدیل به مرد شماره تیم محبوبش شود. لک تا قبل از حضور در پرسپولیس، پیراهن تیم‌هایی چون صبا، تراکتور، سایپا، فولاد خوزستان، نساجی و ماشین‌سازی را در کارنامه داشت و توانست بود ۷۷ کلین شیت را در مجموع ۲۳۶ مسابقه لیگ برتری ثبت کند.

چهره شدن در صبا
حامد لک فوتبال را به صورت حرفه‌ای از تیم فوتبال صبا آغاز و در ۱۸سالگی برای نخستین بار با پیراهن این تیم در لیگ برتر دهم به میدان رفت.او در ۸ بازی با پیراهن صبا موفق به ثبت ۳ کلین شیت شد که آمار قابل توجهی برای یک دروازه‌بان بی‌تجربه و جوان است. لک در دومین فصل حضورش در صبا توانست جایگاه ثابتی در دروازه این تیم پیدا کند و ۲۷ بار در لیگ برتر به میدان برود که حاصل آن ۸ کلین شیت بود. در پایان فصل دوازدهم که با ۷ کلین در ۲۳ بازی همراه بود، این دروازه بان برای پشت سرگذاشتن خدمت سربلزی راهی تراکتور شد. لک در مجموع ۳ فصلی که پیراهن صبا را بر تن داشت ۱۸ کلین شیت در ۵۸ بازی از خود برجای گذاشت.

قهرمانی با تراکتور
حامد لک در ۲ فصلی که در تراکتور بود توانست به همراه این تیم به اولین قهرمان دوران ورزشی‌اش در مسابقات جام حذفی فصل ۹۲-۹۳ دست یابد و ۲ فصل متوالی فرصت حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد. او ۲۶ بار در لیگ برتر سیزدهم و ۲۵ بار در لیگ برتر چهاردهم درون دروازه بود و در مجموع ۱۴ بار توانست دروازه‌اش را بسته نگه دارد. لک در مجموع ۵۱ بار پیراهن تراکتور را در لیگ برتر بر تن داشت.

از بازگشت به صبا، تا درخشش در سایپا
این دروازه‌بان پس از پایان دوران سربازی‌اش به تیم فوتبال صبا بازگشت و در فصل پانزدهم در ۲۳ بازی با پیراهن این به میدان رفت و ۸ کلین شیت داشت.او پس از ثبت ۳ کلین شیت در ۱۵ بازی در میانه‌های فصل شانزدهم راهی سایپا شد و در نیم فصلی که در جمع نارنجی‌پوشان بود عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و توانست ۹ بار از دروازه این تیم در ۱۴ مسابقه‌ای که در زمین بود محافظت کند.

حضور در نساجی
لک بعد از درخشش در سایپا به جمع سرخپوشان اهوازی پیوست و در ۲۵ مسابقه‌ای که درون دروازه فولاد بود توانست ۸ بار کلین شیت کند و در پایان فصل هفدهم به تیم فوتبال نساجی پیوست و در ۲۴ مسابقه در لیگ برتر توانست ۱۰ کلین شیت از خود برجای بگذارد.

مهار پنالتی مقابل پرسپولیس
حامد لک در فصل نوزدهم به تیم فوتبال ماشین‌سازی پیوست و در ۲۶ بازی که در چهارچوب بود توانست ۹ کلین‌شیت را به ثبت برساند و با عملکرد خوب خود مقابل پرسپولیس مورد توجه گل‌محمدی قرار بگیرد. او یک بار در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی پنالتی شاگردان این مربی را مهار کرد و یک بار هم در لیگ برتر پنالتی علیپور را گرفت تا در ثانیه‌های پایانی پرسپولیسی‌ها را در حسرت برد بگذارد.لک در مقابل استقلال هم کلین‌شیت کرده بود.

از درخشش در آسیا تا یکه تازی در لیگ برتر
حامد لک که همین چند ماه پیش تولد ۳۱ سالگی‌اش را در پرسپولیس جشن گرفت بعد از درخششی که در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا داشت،اینبار با پیراهن شماره ۸۱ پرسپولیس در لیگ برتر توانست بدرخشد و با دریافت ۸ گل خورده و بسته نگه داشتن دروازه اش در ۷ مسابقه برترین گلر نیم فصل نخست لیگ لقب بگیرد. این آمار در شرایطی مقابل نام لک قرار می‌گیرد که او اولین فصل حضورش را در پرسپولیس سپری می‌کند اما این دروازه به خوبی توانست جای بیرانوند را پرکند و از تجربیاتی که در سالیان گذشته بدست اورده به خوبی استفاده کند و یک دروازه بان مطمئن برای یحیی و تیمش باشد. قابل توجه است که لک در فصل جاری توانست مقابل تیم‌های سپاهان، تراکتور، سایپا،ن فت ابادان، شهرخودرو،ن فت مسجد سلیمان، پیکان و شهرخودرو دروازه‌اش را بسته نگه دارد.به عبارتی این دروازه‌بان به غیر از بازی با استقلال در مصاف مستقیم با مدعیان بالانشین لیگ توانست دروازه اشرا بسته نگه دارد و امتیازات حساسی را به حساب سرخ‌ها واریز کند. ناگفته نماند که او در فصل جاری فقط در یک بازی به دلیل ۴ کارته شدن غایب بود و در دیگر دیدارها مرد شماره یک قفس توری سرخ‌ها بود. این دروازه‌بان در روز درخشان پرسپولیس در سیرجان یکی از بهترین‌های زمین بود و با ۳ واکنش خوب در نیمه اول تیمش را در بازی نگه داشت و نقش بسزایی در قهرمانی نیم فصل داشت.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه