همراه ما باشید

تیم ملی فوتبال ایران با کسب دو امتیاز از 3 بازی پایانی می تواند صعود خود به جام جهانی روسیه را قطعی کند.

ایران با دو امتیاز دیگر به جام جهانی می رسد

ایران با دو امتیاز دیگر به جام جهانی می رسد

پیروزی نیوز - ایران با دو امتیاز دیگر به جام جهانی می رسد

به گزارش پیروزی‌دیلی، شاگردان کارلوس کی روش عصر امروز در هفتمین بازی خود در رقابت های مقدماتی جام جهانی چین را از پیش رو برداشتند و با ثبت رکوردهای تاریخی هفدهمین امتیاز را در گروه اول رقابت های مقدماتی به حساب خود ریختند. حالا فاصله ایران با تیم دوم جدول گروه A که کره جنوبی است 4 امتیاز است و این یعنی اینکه تیم ایران به جام جهانی نزدیک و نزدیک تر از همیشه قرار دارد.


با توجه به پیروزی هایی که امروز کره جنوبی مقابل سوریه و ازبکستان مقابل قطر به دست آوردند، تقریبا می شود گفت از بین تیم های ایران، کره جنوبی و ازبکستان دو تیم مستقیما به جام جهانی 2018 روسیه می رسند. در جدول رده بندی گروه اول مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا اکنون ایران با 17 امتیاز در صدرقرار دارد، کره جنوبی با 13 و ازبکستان با 12 امتیاز دوم و سوم هستند و سوریه با 8 امتیاز، چین با 5 امتیاز و قطر با 4 امتیاز رده های بعدی را به خود اختصاص داده اند.


در چنین شرایطی تیم ایران برای اینکه صعودش به جام جهانی 2018 روسیه روی کاغذ هم قطعی شود، به یک پیروزی از بازی هشتم خود احتیاج دارد. با توجه به اینکه فقط 3 مسابقه دیگر برای تعیین تکلیف تیم های صعود کننده باقی مانده و بازی بعدی ایران با ازبکستان در ورزشگاه آزادی است، در صورت پیروزی ایران، صعود شاگردان کارلوس کی روش قطعی می شود. اگر ایران بازی حساس خردادماه را به سود خود پایان دهد، 20 امتیازی شده و ازبکستان 12 امتیازی باقی می ماند و این یعنی ایران تحت هیچ شرایطی از رتبه دوم پایین نمی آید.


از سوی دیگر اگر ایران مقابل ازبکستان به برتری هم نرسد، شانس زیادی برای صعود دارد. به عبارت بهتر تیم ایران اگر از 3 بازی آینده مقابل ازبکستان، کره جنوبی و سوریه که اولی و سومی در تهران برگزار می شود، فقط دو امتیاز به دست آو  رد، صعودش به جام جهانی را قطعی می کند. دو امتیاز دیگر ایران را 19 امتیازی کرده و با این تعداد امتیاز نیز از رتبه دوم پایین تر نمی آید. بدین صورت که دو تساوی ایران حتی اگر با برد ازبکستان و کره جنوبی (در دو مسابقه دیگر خود غیر از ایران) مواجه شود، کره را به صدر می برد اما ازبکستان را در رده سوم نگه می دارد. چون در این صورت ایران و ازبکستان هم امتیاز می شوند و آنوقت کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی های رودرو را ملاک قرار می دهد که ایران یک بازی را برده و دیگری را مساوی کرده است و برتری با تیم کی روش است.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه