همراه ما باشید

مناظره تا فاصله ۷ روز تا انتخابات,به نفع فوتبال نیست

مناظره تا فاصله ۷ روز تا انتخابات,به نفع فوتبال نیست

پیروزی نیوز - انگار مسلک فوتبالی‌ها یکی شده و درست چند روز بعد از فیلمی که در آن علی دایی پاسخ منفی به مصاحبه خبرنگار صداوسیما می‌داد، این بار علی کریمی هم عطای حضور در برنامه مناظره انتخابات فدراسیون فوتبال را زد و به صداوسیما «نه» مکتوب داد.

انتخابات فدراسیون فوتبال کمتر از یک هفته دیگر برگزار می‌شود و شبکه ۳ سیما از چهار کاندیدای ریاست این فدراسیون (علی کریمی، شهاب‌الدین عزیزی خادم، کیومرث هاشمی و مصطفی آجورلو) دعوت کرده بود که برای ارائه برنامه‌هایشان به تلویزیون بروند اما کریمی در این برنامه حاضر نشد و برنامه شبکه ۳ که قرار است امشب از رسانه ملی پخش شود، تنها با حضور ۳ نامزد دیگر ضبط شد.
کریمی در نامه انصراف خود به مدیر گروه ورزش شبکه ۳ سیما نوشته «احتراما به آگاهی می‌رسانم اینجانب علی کریمی نامزد تصدی سمت ریاست فدراسیون فوتبال سال‌هاست نقاط ضعف فوتبال ایران و راه‌های برون‌رفت از بحران فعلی فوتبال کشور را در قالب مصاحبه‌های مختلف بیان کرده‌ام و اکنون حضور در یک برنامه ضبط‌شده تلویزیونی و مناظره با سایر کاندیداهای محترم را به صلاح فوتبال کشور ندانسته و آن را بیشتر نمایشی می‌بینم. صداوسیما سال‌ها فرصت داشته تا با بررسی وضعیت فوتبال کشور و دعوت از اهالی فوتبال و کارشناسان، نقش خود را به‌عنوان رسانه در جهت بهبود شرایط فوتبال ایفا کند اما به نظر می‌رسد اکنون در فاصله ۷ روز تا انتخابات، ساختن این برنامه چندان به نفع فوتبال نخواهد بود. لذا ضمن تشکر از دعوت شما برای حضور در برنامه فوتبال برتر، ترجیح می‌دهم برنامه‌های خود را برای اداره فدراسیون فوتبال در فضای دیگر به اطلاع مردم عزیز و اعضای محترم مجمع برسانم».

رد دعوت برنامه‌های ورزشی
کریمی در حالی از حضور در این برنامه انصراف داده که طی چند روز اخیر هم از سوی برنامه‌هایی ازجمله ورزشگاه شبکه پنج، ورزش و مردم شبکه یک، شب‌های فوتبالی شبکه ورزش و فوتبال برتر شبکه ۳ سیما دعوت‌هایی داشته است اما شرط کریمی برای حضور در این برنامه‌ها مصاحبه زنده عنوان‌شده بود. اتفاقی که به نظر می‌رسد درباره دعوت اخیر شبکه ۳ هم مدنظر او بوده اما با اعلام صداوسیما مبنی بر غیرزنده بودن برنامه،‌ کریمی همان سیاستی را پیش گرفت که از اول هم داشت. نامزد محبوب این روزهای انتخابات فدراسیون فوتبال پیش‌تر اعلام کرده بود که مایل است تمام اخبار و فعالیت‌های انتخاباتی‌اش را از صفحه شخصی خود در اینستاگرام که دنبال کننده‌های میلیونی هم دارد اعلام کند.
هرچند که به نظر می‌رسد او علاوه بر بی‌رغبتی در برنامه‌های غیرزنده صداوسیما، میلی هم به حضور در جمع سایر کاندیداهای فدراسیون فوتبال هم ندارد. کریمی پیش از اعلام انصراف از حضور در مناظره شبکه ۳، در نشست هم‌اندیشی نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال که پنجشنبه هفته گذشته و به میزبانی باشگاه بادران برگزار شد هم شرکت نکرد. البته در این نشست کیومرث هاشمی هم حضور نداشت اما دلیل غیبت او سفرهای استانی و خودش اعلام کرده بود «اگر در تهران حضور داشتم حتما در این نشست حاضر می‌شدم و برنامه‌های در نظر گرفته برای اداره فدراسیون فوتبال طی ۴ سال آینده را اعلام می‌کردم.»

انتقاد عجیب از کریمی

حکایت نه گفتن علی کریمی به صداوسیما را شاید بتوان اتفاق خوبی دید، از آن زاویه که سال‌هاست مطالبات فوتبال از حق پخش از سوی رسانه ملی پرداخت نمی‌شود و به چالشی عجیب بدل شده است. این اتفاق را می‌توان از این زاویه دید که درنهایت با انتخاب احتمالی علی کریمی به‌عنوان ریاست فدراسیون فوتبال، شاید یکی از مهم‌ترین اهداف او کسب حق قانونی پخش فوتبال از رسانه ملی باشد. البته علی کریمی در کنار موافقانش، مخالفانی هم دارد و برخی از آن‌ها انتقاد عجیبی را از ستاره پیشین تیم ملی برای عدم حضورش در این مناظره مطرح کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند «تا مرد سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد» و عدم حضور کریمی در این مناظره را به دلیل برخی ضعف‌ها در ارائه برنامه‌ها ربط داده‌اند اما ضعیف‌ترین حافظه‌ها هم به خاطر دارند که کریمی جزو اولین منتقدان عملکرد فدراسیون فوتبال طی سال‌های اخیر بوده و حتی اعتراضاتش در برنامه‌های زنده به محرومیتش از مصاحبه‌های زنده اعم از تلویزیونی یا تلفنی ختم شد.

***

کیومرث هاشمی: در کنار حاشیه‌هایی که پیرامون کریمی وجود دارد، سه نامزد دیگر انتخابات فدراسیون فوتبال هم به‌شدت پیگیر مذاکرات و جمع‌کردن آرا هستند. کیومرث هاشمی هنوز برنامه مشخصی ارائه نکرده است و به دنبال سفرهای استانی است. البته او تا پیش از حضور در ویژه‌برنامه مناظره‌ای رسانه ملی به هیچ‌یک از برنامه‌ها پاسخ مثبت نداده بود و گفت‌‌وگوی چندانی هم با رسانه‌ها نداشت. رویه‌ای که به نظر می‌رسد مهم‌ترین سیاست هاشمی برای پیشبرد اهدافش باشد و ترجیح می‌دهد در سکوت کارش را دنبال ‌کند.

مصطفی آجورلو: برخلاف دیگران، مصطفی آجورلو یکی از فعال‌ترین کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال است و اولین کسی هم بود که برنامه‌هایش را اعلام کرد. آجورلو در رسانه‌ها و برنامه‌های مختلف رادیو و تلویزیون حضور فعالی دارد چرا که امید زیادی به موفقیت در انتخابات دارد. او امیدوار است در صورت کشیده شدن انتخابات به دور دوم یکی از دو نفر نهایی باشد که نامش از برگه‌های انتخاباتی خارج می‌شود.

شهاب‌الدین عزیزی خادم: عضو سابق هیات ‌رییسه فدراسیون فوتبال بالاخره برنامه‌هایش را دسترس قرار داد. در بخشی از مقدمه این برنامه آمده «در مسیر پیش‌رو معتقدم این افراد نیستند که جایگاه فوتبال را ارتقا یا تنزل می‌دهند که همانا برنامه داشتن و عمل به آن برنامه‌هاست که فردا را می‌سازد. در صورت به‌دست آوردن اعتماد مجمع عمومی فدراسیون فوتبال، نه‌تنها در اجرا کردن بندبند این برنامه دریغ نخواهم کرد که تمام سعی خود را به کار می‌گیرم تا موفقیت فوتبال برای تمام هواخواهان ملی و باشگاهی، مایه فخر و مباهات باشد.»

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه