همراه ما باشید

تیمی که در بین چهار نماینده ایران کمترین امتیاز را کسب کرده‏ و شانس صعود کمتری دارد به لحاظ آمار بهترین تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا است.

آمار پرسپولیس در آسیا هم فوق‌العاده است/ بهترین نماینده ایران، دوم گروه

آمار پرسپولیس در آسیا هم فوق‌العاده است/ بهترین نماینده ایران، دوم گروه

پیروزی نیوز - آمار پرسپولیس در آسیا هم فوق‌العاده است/ بهترین نماینده ایران، دوم گروه

به گزارش پیروزی دیلی،برای انتخاب اینکه از نگاه آمار چه تیمی بهترین بوده، سه فاکتور تعداد شوت، تعداد پاس و مالکیت توپ مورد بررسی قرار گرفته که تیم برانکو بین نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان در هر سه آیتم صدرنشین بوده است. اما جدا از برتری آماری مقابل استقلال، ذوب‌آهن و استقلال خوزستان پرسپولیس در گروه خودش هم آمار خوبی بر جای گذاشته است.
تیمی که حالا در رده سوم گروه چهارم قرار دارد و برای صعود چشم به اما و اگرها دوخته است در لیگ قهرمانان برخلاف کسب نتیجه، در آمارها قوی عمل کرده و از هر حیثی دومین تیم برتر جدول است. پرسپولیس در شوت‌های زده شده بعد از الوحده قرار دارد و در میانگین پاس، مالکیت توپ و در شوت‌های زده شده به سمت دروازه‌اش هم بعد از الهلال دومین تیم برتر گروه است. پرسپولیس در هر مسابقه به طور میانگین 14 شوت می‌زند و دوازده مرتبه هم به حریف اجازه می‌دهد که به سمت دروازه‌اش شوت بزند. وقتی همه آمارهای گروه را مرور می‌کنیم مشخص می‌شود پرسپولیس دومین تیم باکیفیت گروه است و حق دارد که به مرحله بعد صعود کند. پرسپولیس در پنج دیدار آسیایی‌اش، 70 شوت زده و میزان مالکیت توپش به طور میانگین 9/52 درصد بوده است. سرخ‌ها به طور میانگین در هر بازی 436 پاس ارسال کرده‌اند و ضمن برتری مقابل دیگر نماینده‌های ایران، الریان و الوحده تنها از الهلال در آیتم میانگین مالکیت توپ و تعداد پاس ضعیف‌تر عمل کرده‌اند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه