همراه ما باشید

 وضعیت پرسپولیس در گروه مرگ رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گره خورده و این تیم برای صعود باید به مسابقات روز آخر چشم داشته باشد.

قوانین؛ علیه پرسپولیس!

قوانین؛ علیه پرسپولیس!

پیروزی نیوز - قوانین؛ علیه پرسپولیس!

به گزارش پیروزی دیلی، پرسپولیس در روز پایانی باید الوحده امارات را در تهران ببرد و امیدوار باشد که الهلال به الریان نبازد. در صورت پیروزی یا مساوی الهلال، پرسپولیس می‌تواند همراه با این تیم عربستانی به دور بعد صعود کند اما اگر الریان برنده آن مسابقه باشد پرسپولیس تحت هر شرایطی اوت خواهد شد. غم‌انگیز است که در صورت پیروزی پرسپولیس و باخت الهلال، این‌دو تیم با یکدیگر هم‌امتیاز می‌شوند اما سرخ‌ها به خاطر عملکرد ضعیف‌تر در بازی مستقیم حذف خواهند شد. پرسپولیس روی کاغذ میزبان بازی رفت با الهلال بود که یک - یک شد اما چون بازی برگشت گلی نداشت الان در شرایط مساوی الهلال صعود خواهد کرد. اگر قانون AFC توجه به تفاضل گل بود، پرسپولیس می‌توانست امیدوار باشد که با یک پیروزی دوگله برابر الوحده تحت هر شرایطی به دور بعد صعود کند اما چون کنفدراسیون فوتبال آسیا در این دوره از رقابت‌ها اولویت را به بررسی نتایج رودررو داده، شانس صعود سرخ‌ها به دور بعد به شدت کاهش یافته است. اگر اتفاقی که منتظرش نیستیم رخ بدهد و پرسپولیس به خاطر باخت الهلال اوت شود، این اوج بدشانسی سرخپوشان خواهد بود که در فاصله یک سال، به خاطر اجرای دو قانون متناقض دو بار نقره‌داغ می‌شوند!

پرسپولیس در لیگ پانزدهم از هرنظر شایسته قهرمانی بود. این تیم خودش را از قعر جدول به صدر رساند اما در نهایت با وجود هم‌امتیاز بودن با استقلال‌خوزستان جام قهرمانی را از دست داد. در مسابقات لیگ برتر ایران قوانین طوری است که در صورت مساوی بودن امتیازات به تفاضل گل توجه می‌شود و همین مساله قهرمانی را از قرمزها گرفت. پارسال پرسپولیس در بازی‌های مستقیم عملکرد بهتری نسبت به استقلال‌خوزستان داشت. این تیم بازی رفت را 2 بر یک باخته و بازی برگشت را 2 بر صفر برده بود، با این حال این برتری به کارش نیامد. حالا اما در آسیا کار برعکس شده و توجه به بازی مستقیم ممکن است منجر به حذف شاگردان برانکو شود!

 

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه