همراه ما باشید

عضو کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال گفت با توجه به اینکه در مسابقه ایران - چین، یک نفر به زمین مسابقه ترقه پرتاب کرده، احتمال محرومیت تماشاگران ایرانی در دیدار مقابل ازبکستان کم است.

نصیرزاده: احتمال برگزاری مسابقه با ازبکستان بدون حضور تماشاگران تقریباً ضعیف است

نصیرزاده: احتمال برگزاری مسابقه با ازبکستان بدون حضور تماشاگران تقریباً ضعیف است

پیروزی نیوز - نصیرزاده: احتمال برگزاری مسابقه با ازبکستان بدون حضور تماشاگران تقریباً ضعیف است

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ در دیدار روز گذشته (سه‌شنبه) تیم‌های ملی فوتبال ایران و چین در چارچوب مرحله انتخابی رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه پس از به ثمر رسیدن تک‌گل تیم ایران، ترقه‌ای به سر کوه مین کیات، کمک داور دوم و سنگاپوری این مسابقه برخورد کرد. پس از آن، این صحبت مطرح شد که با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال ایران دو بار تذکر انضباطی گرفته، احتمال دارد بازی ایران-ازبکستان بدون حضور تماشاگران برگزار شود.

 هوشنگ نصیرزاده عضو کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال در همین خصوص به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: به احتمال زیاد جریمه فدراسیون فوتبال نقدی خواهد بود، چون برگزاری یک مسابقه بدون حضور تماشاگر، تصمیمات بزرگی است که برگزارکنندگان می‌گیرند. آسیا بیشترین جمعیت را نسبت به قاره‌های دیگر دارد و یکی از امتیازات ما همین حضور تماشاگران است. کنفدراسیون فوتبال آسیا به نمایندگی از فیفا، در حال برگزاری این بازی‌هاست. این مسابقات مربوط به فیفا است و ربطی به کنفدراسیون فوتبال آسیا ندارد.

 وی افزود: فیفا بر اساس یک پروتکل همکاری، مسابقات مقدماتی جام جهانی را به کنفدراسیون‌ها سپرده اما خودش در مسائل انضباطی دخالت می‌کند. به همین خاطر ظن ما به این است که دوباره جریمه نقدی شویم. این جریمه هم به صورت نقدی از ما گرفته نمی‌شود، بلکه از مبلغی که فیفا سالیانه به فدراسیون‌ فوتبال کشورهای مختلف کمک می‌کند، کسر می‌شود. فکر می‌کنم ممکن است با جریمه نقدی روبه‌رو شویم و احتمال برگزاری مسابقه با ازبکستان بدون حضور تماشاگران تقریباً ضعیف است. 

 عضو کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در آیین‌نامه همه چیز از جمله بازی بدون تماشاگر، پشت درهای بسته و بازی در زمین بی‌طرف پیش‌بینی شده، اما چون این مسابقه در سطح بین‌المللی و بالایی برگزار می‌شود، برگزاری بازی بدون تماشاگر بیشتر به هجوم دسته جمعی تماشاگران به داخل زمین است، یعنی اراده جمعی. زمانی که یک نفر ترقه‌ای پرتاب می‌کند، اراده فردی است و فیفا جمع را جریمه نمی‌کند. اگر همه وارد زمین و باعث قطع بازی شوند، احتمال این بود، اما چون تصمیم فردی بوده است، نه. در قدم نخست از ما توضیح می‌خواهند، فدراسیون فوتبال توضیح می‌دهد که این بحث ناشی از اشتباه یک تماشاگر باشد که ممکن است بازداشت شده باشد، به طور قطع چون اراده جمعی نبوده، با مشکل محرومیت تماشاگر مواجه نخواهیم شد.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه