همراه ما باشید

مدافع ملی‌پوش پرسپولیس گفت: فصل پیش بازیکنان بزرگی داشتیم اما بدشانسی آوردیم که قهرمان نشدیم و باید مراقب باشیم اتفاقات سال گذشته تکرار نشود.

انصاری: در مورد تمدید قرارداد در آینده حرف می‌زنم/کنار سید‌جلال خیلی چیزها یاد گرفتم

انصاری: در مورد تمدید قرارداد در آینده حرف می‌زنم/کنار سید‌جلال خیلی چیزها یاد گرفتم

پیروزی نیوز - انصاری: در مورد تمدید قرارداد در آینده حرف می‌زنم/کنار سید‌جلال خیلی چیزها یاد گرفتم


به گزارش سایت پیروزی دیلی، خط دفاعی پرسپولیس در فصل جاری بهترین عملکرد را داشته و در 18 بازی فقط 5 بار دروازه این تیم باز شده است. در این بین زوج محمد انصاری و سید‌جلال حسینی کاملا موفق عمل کرده در شرایطی که این دو بازیکن پیش از این در هیچ تیمی کنار یکدیگر بازی نکرده بودند. محمد انصاری در مورد بازی در کنار سید‌جلال و خیلی از مسائل صحبت کرد که در زیر می‌خوانید.

**شرایط پرسپولیس روز به روز بهتر می‌شود و توقع هواداران از این تیم بیشتر، این‌طور نیست؟
تمام کادر و مجموعه تیم ما در تلاش هستند تا روند نتیجه‌گیری تیم ادامه پیدا کند و انشالله در پایان فصل بتوانیم مزد زحمات‌مان را گرفته و با قهرمانی مردم را خوشحال کنیم.

**حتما فصل پیش برای شما تجربه خوبی شد تا هر بازی را به عنوان یک فینال ببینید؟
متاسفانه فصل پیش به خاطر تفاضل گل نتوانستیم قهرمان شویم اما این فصل نهایت تلاش‌مان را خواهیم کرد تا اتفاق سال گذشته تکرار نشود. الان هم همه چیز را تمام شده نمی‌بینیم و تا پایان فصل راه زیادی باقی مانده است.

**به نظر می‌آید بازیکنان این فصل پرسپولیس به مراتب با تجربه‌تر هستند؟
نه تیم پارسال ما هم با تجربه بود و بازیکنان بزرگی در جمع‌مان بودند. شاید فقط بدشانسی آوردیم که به آن شکل قهرمانی از دست رفت و امیدوارم این فصل آن بدشانسی‌ها برای تیم پیش نیاید.

**محمد انصاری نسبت به فصل پیش چقدر با تجربه‌تر شده است؟
سعی من این بوده و هست که هر چه جلوتر می‌روم به تجربیات اضافه کرده و از نظر فنی پیشرفت کنم. باید تلاش کنم این پیشرفت هیچ وقت متوقف نشود و تا پایان فوتبالم ادامه داشته باشد.

**فصل گذشته دفاع چپ بودی و این فصل دفاع میانی، در کدام پست راحت‌تر هستی؟
با هر دو پست مشکلی نداشتم و هر یک سختی خودش را دارد. به هر حال این شرایطی بود که برای من پیش آمد و سعی کردم در هر دو پست بهترین عملکرد را داشته باشم. هر کدام برای من تجربه‌ای جدید بود و به پیشرفتم کمک کردند. امیدوارم برای پرسپولیس بازیکن مثمرثمر بوده و باشم.

**بازی در کنار سیدجلال حسینی چطور بوده؟
این برای من افتخار بوده که کنار یکی از بهترین مدافعان تاریخ فوتبال ایران بازی کنم و از تجربیات با ارزش او بهره ببرم. سید‌جلال واقعا فوتبالیست بزرگی است و از هر لحاظ می‌تواند برای من و فوتبالیست‌های جوان الگو باشد. کنار سید‌جلال همیشه سعی کردم در کار خود پیشرفت کنم و امیدوارم این شرایط ادامه پیدا کند تا همچنان بتوانم چیزهای زیادی از او یاد بگیرم.

**نیم فصل صحبت‌های زیادی در مورد رفتنت به فوتبال چین شده، چه شد که نرفتی؟
اجازه دهید وارد این بحث نشویم و این پرونده بسته بماند.

**این روز‌ها کار پرسپولیس سخت شده و به قول سیدجلال تیم‌ها مقابل شما از ثانیه یک به دنبال دفاع کردن و گل نخوردن هستند، نمونه‌اش بازی آخرتان مقابل گسترش فولاد که به سختی به گل رسیدید!
همه تیم‌ها برای ما قابل احترام هستند و مسلما هر تیمی که مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد استراتژی خاص خود را برای نتیجه گرفتن دارد. مسلما ما هم برای هر بازی تاکتیک خاص خودمان را داریم و برای اینکه به روند پیروزی‌های خومد ادامه دهیم کار سخت است. تلاش و هدف ما این است که بتوانیم این روند را ادامه داده و به موفقیت برسیم.

**چرا محمد انصاری با عملکرد خوبی که در پرسپولیس دارد در تیم ملی نتوانسته جایگاه ثابتی برای خود دست‌وپا کند؟
اول اینکه برای من افتخار است که به تیم ملی دعوت می‌شوم و از این بابت خدا را شکر می‌کنم. اینکه در پرسپولیس و تیم ملی چه بازیکنی به میدان برود را کادرفنی تصمیم می‌گیرد و در هر شرایط باید به تصمیم سرمربی احترام گذاشت. یک بازیکن اول باید به موفقیت تیمش فکر کند و بعد موفقت خودش و من این طور فکر می‌کنم.

**حتما هدفت این است که در جام‌جهانی بازیکن ثابت تیم‌ملی باشی، این‌طور نیست؟
سعی من این است که این اتفاق رخ دهد اما آدم از سرنوشت خود خبر ندارد. نهایت تلاش خود را در این زمینه خواهم کرد و هرچه خدا بخواهد همان خواهد شد.

**سقف موفقیت‌های خودت را در لژیونر شدن می‌بینی یا بازی در جام‌جهانی؟
سعی کرده‌ام در فوتبالم پیشرفت داشته باشم و به نوعی به جلو حرکت کنم. تا الان خدا کمک کرده و به این جایگاه رسیده‌ام و انشالله با عنایت خودش بتوانم به موفقیت‌های بزرگتری برسم.

**الان شرایط پرسپولیس طوری است که دیگر هواداران به برد یک بر صفر هم راضی نیستند، این خوب است یا بد؟
مسلما این موضوع وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند. راضی نگه داشتن هواداران سخت است و همیشه باید در بهترین شرایط باشیم تا خواسته آنها را برآورده کنیم. امیدوارم شرایط در ادامه طوری پیش برود که بتوانیم محبت هواداران را با کسب عنوان قهرمانی جبران کنیم.

**پرسپولیس می‌تواتند برای اولین بار قهرمان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شود؟
هدف ما اول این است که به عنوان سرگروه از گروه‌مان صعود کنیم و بعد از آن به مراحل‌ بالاتر فکر خواهیم کرد.

**می‌دانی در لیگ قهرمانان آسیا قرار است مقابل چه مهاجمانی بازی کنی؟
خوشبختانه گروه آنالیز تیم ما چه در مسابقات داخلی و چه بین‌المللی قوی است و با شناخت کامل به مصاف رقبای خود خواهیم رفت. در مورد مهاجمان حریفان آسیایی هم شناخت نسبی دارم و از این مسئله غافل نیستم.

**تو هم فکر می‌کنی فقط تراکتورسازی جدی‌ترین رقیب پرسپولیس برای قهرمانی است؟
نه تیم‌های بالای جدول هر یک خطرناک و قابل احترام هستند. به عقیده من جدی‌ترین رقیب‌مان برای رسیدن به این هدف خودمان هستیم از این جهت که نباید کاری به نتایج دیگر تیم‌ها داشته باشیم و فقط روی بازی‌های خودمان تمرکز کنیم. اگر خودمان اشتباه نکنیم و این روند را ادامه دهیم مسلما فاصله‌مان با رقبا حفظ شده و در نهایت قهرمان خواهیم شد.

**محمد انصاری قراردادش را تمدید کرده یا بر اساس شایعات شرایطی را برای باشگاه در نظر گرفته‌ای؟
در این مورد در آینده‌ای نزدیک اتفاقاتی رخ خواهد داد و بعد از آن در موردش صحبت کلی خواهم کرد.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه