همراه ما باشید

به بهانه زادروز وحید امیری، مهاجم ملی پوش پرسپولیس، نگاهی داشته ایم به کارنامه ورزشی این بازیکن بااخلاق و خوش آتیه فوتبال ایران.

به بهانه زادروز وحید امیری؛ستاره بااخلاق و ملی پوش پرسپولیس/سلطان شش قدم و شماره 19 دوست داشتنی

به بهانه زادروز وحید امیری؛ستاره بااخلاق و ملی پوش پرسپولیس/سلطان شش قدم و شماره 19 دوست داشتنی

پیروزی نیوز - به بهانه زادروز وحید امیری؛ستاره بااخلاق و ملی پوش پرسپولیس/سلطان شش قدم و شماره 19 دوست داشتنی


اختصاصی پیروزی دیلی، وحید امیری، مهاجم ملی پوش پرسپولیس متولد 13 فروردین 1367 در خرم آباد است. کشف یحیی گل محمدی در ابتدای لیگ سیزدهم از نفت مسجد سلیمان به نفت تهران آمد و خیلی زود به مهره‌ ثابت تیم یحیی تبدیل شد و توانست با 8 پاس گل، بهترین پاسور تیم نفت و دومین گلساز برتر لیگ سیزدهم لقب بگیرد. امیری در لیگ چهاردهم با گلزنی مقابل پرسپولیس و استقلال مهارت های بالای خود در گلزنی را به رخ کشید و به درخشش خود در لیگ پانزدهم ادامه داد و توانست با گلزنی در دیدار برگشت پرسپولیس و نفت مورد توجه برانکو قرار بگیرد. وحید امیری در نقل و انتقالات پیش فصل در حالی که از از چند تیم مطرح لیگ برتری از جمله استقلال پیشنهاد بازی داشت با قراردادی ۲ ساله به عضویت پرسپولیس در آمد. مهاجم این فصل پرسپولیس در  20 مسابقه ای که با پیراهن پرسپولیس در لیگ به میدان رفته است، موفق به زدن  6 گل و ارسال 4 پاس گل شده است.  هواداران پرسپولیس به این مهاجم دوست داشتنی به دلیل فرصت طلبی و شم بالای گلزنی لقب سلطان شش قدم داده اند.

گفتنی است امیری یک گل آسیایی نیز با پیراهن پرسپولیس در کارنامه دارد. این مهاجم خوش تکنیک در بازی مقابل الوحده زننده گل اول پرسپولیس بود. او ستاره پرسپولیس در این بازی بود و بارها با حرکات و پاس‌های در عمق خود فرصت‌های خطرناکی را برای طارمی و سایر بازیکنان خلق کرد. امیری که 15 بازی ملی در کارنامه دارد، از جمله بازیکنان ثابت تیم کی روش محسوب می شود.  وی اولین بار در آذر 93 برای اردوی تدارکاتی آفریقای جنوبی به تیم ملی دعوت شد و در جام ملتهای آسیا2015 به میدان رفت. امیری یک گل ملی نیز در کارنامه دارد.  

 

شیوا دورانگر
درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه