همراه ما باشید

کری‌خوانی مهدی طارمی در تمرین والیبالی پرسپولیسی‌ها در دبی مورد استقبال والیبالیست معروف کشورمان قرار گرفت.  

شهرام محمودی: من مهدی طارمی والیبالم!/خانوادگی پرسپولیسی هستیم

شهرام محمودی: من مهدی طارمی والیبالم!/خانوادگی پرسپولیسی هستیم

پیروزی نیوز - شهرام محمودی: من مهدی طارمی والیبالم!/خانوادگی پرسپولیسی هستیم

به گزارش پیروزی دیلی، طارمی گفته بود: «به من می‌گویند شهرام محمودی» و حالا شهرام محمودی در واکنش به این تیتر به گفته: «به من هم می‌گویند مهدی طارمی»! طارمی چند باری برای تماشای بازی او با محسن مسلمان به سالن والیبال هم رفته بود. این گفت‌وگوی فوتبالی با شهرام محمودی را از دست ندهید.

 

طارمی در تمرین والیبال گفته بود به او می‌گویند شهرام محمودی؟

بله، جالب بود. اتفاقا به من هم می‌گویند «مهدی طارمی»!

مثل اینکه با هم دوست هم هستید.

بله، با خیلی از فوتبالی‌ها دوستم اما بیشتر از همه با مهدی، سردار آزمون و محسن مسلمان رفت‌و آمد دارم.

با کدامشان بیشتر؟

با طارمی هم از طریق سردار آشنا شدم. سردار خودش والیبالی است.

طارمی و مسلمان برای تماشای بازی‌های والیبال به ورزشگاه می‌آیند. شما هم برای بازی پرسپولیس به آزادی رفته‌اید؟

قبلا چندین بار به ورزشگاه رفته‌ام تا بازی تیمم را ببینم اما این اواخر دیگر فرصت نمی‌کنم. حتی آخرین داربی را هم خیلی دوست داشتم از نزدیک ببینم اما تمرین داشتیم و به آخرش رسیدم، آن هم از طریق تلویزیون.

فوتبال هم بازی می‌کنید؟

مدتی بازی می‌کردم. دوازه‌بان تیم نوجوانان پیکان بودم و با تیم مدرسه هم در شهرستان چندبار قهرمان شدیم. در نهایت اما چون والیبال را بیشتر دوست داشتم و برادرم هم والیبالی بود فوتبال را رها کردم و والیبال رشته تخصصی‌ام شد. رفت‌و‌آمد همیشگی بازیکنان والیبال با برادرم هم البته بی‌تاثیر نبود. دیدن ملی پوشان به من انگیزه می‌داد.

به‌خاطر سردار و طارمی و مسلمان پرسپولیسی شدید؟

ما خانوادگی قرمز بودیم و اصل به خاطر این دوستی پرسپولیسی نشده‌ام.

بین خارجی‌ها چطور؟

طرفدار سفت و سخت رئال‌مادریدم.

سر داربی هم حتما خیلی حرص خوردید!

باخت تیم محبوب ناراحت‌کننده است اما یک طرفدار باید همیشه طرفدار باشد. اتفاقا تعصب یک طرفدار وقتی تیمش می‌بازد بیشتر مشخص می‌شود. آن روز هم واقعا روز ما نبود. دیدید که کل بازی دست پرسپولیس بود اما آنها فقط سه موقعیت داشتند و همان‌ها را هم گل کردند.

کدام بازیکنان فوتبال به نظر شما می‌توانستند در والیبال هم موفق باشند؟

هیچ وقت به فوتبال به این شکل نگاه نکردم. در مجموع هم فیزیک فوتبال و والیبال خیلی با هم متفاوت است و نمی‌توانم گفت که آیا فلان فوتبالیست می‌توانست والیبالیست خوبی شود یا خیر.

والیبال بهتر است یا فوتبال؟

والیبال خیلی هیجان بیشتری دارد چون تمام تصمیمات در لحظه اتفاق می‌افتد. شما فرصت ندارید که توپ را مثلا به اوت بزنید تا دوباره حمله کنید. زمان اسپک زدن یا هر لحظه دیگری که دارید در زمین والیبال حرکت می‌کنید باید در یک آن تصمیم بگیرید. مساوی هم وجود ندارد اما فوتبال چون همیشه در دسترس است و امکانات خاصی نمی‌خواهد راحت‌تر است. خود ما وقتی کودک بودیم با یک توپ دولایه فوتبال بازی می‌کردیم.

درباره دعوای برانکو با کی‌روش و دعوت نکردن پرسپولیسی‌ها چه نظری دارید؟

من برای آقای کی‌روش احترام زیادی قائل هستم. او مربی بزرگی است و کارهای مثبتی برای فوتبال ایران کرده اما نباید همه اختیارت را به یک نفر داد که در نهایت این‌گونه شود. نباید اجازه دهیم یک مربی این‌قدر برای همه چیز ما تعیین‌تکلیف کند و نظر بدهد چون به نظرم این کار توهین به کل جامعه ایران است. همین تیم ملی 7بازیکن از پرسپولیس دارد با 40میلیون هوادار. این رفتار توهین به 40میلیون ایرانی است. از طرف دیگر اگر نبود این بازیکنان به تیم ملی ضربه بزند چه کسی می‌خواهد پاسخگو باشد؟ جای تاسف دارد که کدورت‌های شخصی را وارد منافع ملی کشور می‌کنند. این‌طور مواقع‌ مدیران باید وارد کار شوند. اگر مثلا روزی برانکو بگوید من بازیکنانم را به تیم ملی نمی‌دهم فدراسیون زیر بار می‌رود؟

 

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه