همراه ما باشید

پیروزی دیلی؛رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کرد که نتیجه پرونده ایران و عربستان در دادگاه عالی ورزش آنقدر خوب بوده که خودشان هم این نتیجه را باورشان نمی‌شود.

تاج از برخورد جدی با داور دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد خبر داد

تاج از برخورد جدی با داور دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد خبر داد

پیروزی نیوز - تاج از برخورد جدی با داور دیدار پرسپولیس و گسترش فولاد خبر داد


مهم‌ترین موضوع که این روزها در خصوص آن صحبت می‌شود، بحث برنامه‌های تیم ملی است. مسائلی که بیانیه‌های پشت به پشت کارلوس کی‌روش را هم به دنبال داشت و البته خیلی از باشگاه‌ها نیز به این نوع برنامه‌ریزی اعتراض کردند. بالاخره تصمیم فدراسیون فوتبال در این خصوص چیست؟

هدف ما صعود به جام جهانی 2018 روسیه است و اگر می‌خواهیم به این هدف برسیم، باید طبق برنامه‌های گذشته که کی‌روش ارائه کرده کار کنیم. اگر بخواهیم برنامه‌های تیم ملی را با فیفادی پیش ببریم، کار برای ما خیلی سخت خواهد شد. اگر قرار به پیش رفتن با آن برنامه باشد، باید سه روز پیش از بازی با قطر تمرینات را آغاز کنیم و اردو بزنیم که کارمان سخت می‌شود. بعد از آن هم برای بازگشت از قطر به تهران برای بازی با چین پنج روز وقت داریم که کار خیلی سخت‌تر می‌شود.

 جدا از این مسئله این روزها به بخش داوری فدراسیون فوتبال هم انتقاد زیاد است. به خصوص اشتباهات هفته گذشته که صدای همه در آمده بود.

اشتباهات داوری همیشه هست، اما هفته گذشته بدتر بود. داورانی که اشتباه می‌کنند با محرومیت مواجه می‌شوند، اما هیچ عمدی در کار نیست و اشتباهات هم سهوی بوده است.

 با این حال با گزارشی که احمد صالحی از بازی پرسپولیس و گسترش فولاد ارائه کرده بود و با گزارشی که دپارتمان داوری در خصوص قضاوت او اعلام کرد، به نظر می‌رسد گزارش بازی در خصوص کارت زرد مسعود ابراهیم‌زاده و مگنو باتیستا دستکاری شده است. آیا این موضوع محرز شده و تصمیمی در این خصوص گرفته‌اید؟

اگر ببنیم داور آن بازی چنین کاری انجام داده و گزارش را دستکاری کرده است، محرومیت بیشتری برای او در نظر گرفته می‌شود و برخورد شدید می‌کنیم. به کامرانی‌فر گفته‌ام اگر داوران اشتباهی می‌کند، سریع آن را بپذیرد و رسانه‌ای کند تا برخورد فدراسیون با اشتباهات مشخص باشد.

  این روزها درگیر یک پرونده دیگر در فیفا هم هستید. علیرضا اسدی به سوئیس رفته بود و برای پرونده ایران و عربستان در دادگاه عالی ورزش (CAS) شرکت کرد. رأی این پرونده هنوز صادر نشده است؟

اجازه رسانه‌ای کردن این رأی را طبق بند 14 رأیی که اعلام شده، نداریم. با این حال باید بگویم نتایج خیلی خوبی از این پرونده گرفته‌ایم که خودمان هم باورمان نمی‌شد نتیجه اینچنین شود.

این امیدواری وجود دارد با رایزنی فدراسیون فوتبال مشکل استقلال در نقل و انتقالات هم حل شود تا فیفا رأی ممنوعیت این باشگاه را لغو کند.

در این خصوص دو نامه به فیفا ارسال نوشته‌ایم و باید بگویم کار بازگرداندن این رأی بسیار سخت است. در نامه‌ای که زده‌ایم، به فیفا گفته‌ایم استقلال پول بازیکن طلبکارش را پرداخت کرده، اما به دلیل تحریم‌ها مشکلی در این بین بوده است. مانند همان دو میلیون دلاری که فیفا نمی‌تواند به ما پرداخت کند و استقلال هم از آن پول از فدراسیون طلبکار است، در این ماجرا هم مشکل به وجود آمده و استقلال به همین دلیل نتوانسته پول طلبکارش را به موقع پرداخت کند. امیدواریم این مشکل حل شود، اما کار راحت نیست. اگر استدلال ما را قبول کنند رأی برمی‌گردد وگرنه این رأی بازگشتی ندارد.

ماجرای انتخاب سرمربی تیم امید به کجا رسید. آیا است بازهم در آستانه مسابقات انتخابی المپیک سرمربی این تیم انتخاب شود؟

خوشبختانه اتفاقی که افتاده، قرار شده از این پس مدیریت تیم امید هم با فدراسیون فوتبال باشد. این پیشنهاد را به کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک داده‌ایم که مورد موافقت قرار گرفته است. پیش از این مدیریت تیم امید با فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک بود و هر موقع ناکامی صورت می‌گرفت، این ناکامی مبادله می‌شد و هیچکس قبول نمی‌کرد. با این حال در جلسه با هاشمی و با پیشنهاد ما قرار شد از این پس فدراسیون فوتبال تیم را اداره کند. باتوجه به موفقیت‌هایی که در چهار رده مختلف داشته‌ایم، این پیشنهاد مورد موافقت قرار گرفته و ما هم در خصوص تیم امید تصمیم گرفته‌ایم. قرار بر این شد تیم جوانان که عازم مسابقات جام جهانی کره‌جنوبی است، در صورت موفق عمل کردن در این مسابقات با همان بازیکنان و کادرفنی در مسابقات امیدها نیز شرکت کند. در آن صورت ما یک تیم جوانان جدید می‌سازیم، اگر هم این تیم در جام جهانی موفق نشود، کمیته فنی تصمیم می‌گیرد که سرمربی جدید انتخاب کند یا نه.

 

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه