همراه ما باشید

دوشنبه روزی تاریخی برای سپیدرود بود! تیمی پرطرفدار و ریشه‌دار که توانست پس از سال‌ها جواز حضور در سطح اول فوتبال ایران را به دست آورد.

مصلح:به پرسپولیس می‌رفتم قهرمان می‌شدم/با کعبی وانصاری برای آینده‌ام مشورت می‌کنم

مصلح:به پرسپولیس می‌رفتم قهرمان می‌شدم/با کعبی وانصاری برای آینده‌ام مشورت می‌کنم

پیروزی نیوز - مصلح:به پرسپولیس می‌رفتم قهرمان می‌شدم/با کعبی وانصاری برای آینده‌ام مشورت می‌کنم

به گزارش پیروزی دیلی، سپیدرود در هفته پایانی رقابت‌های لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور موفق شد با نتیجه سه بر دو نساجی مازندران را شکست دهد و به عنوان تیم دوم لیگ یک به لیگ برتر صعود کند.
این پیروزی در حالی به دست آمد که شایان مصلح مدافع سپیدرود که در پایان نیم فصل اول در آستانه آمدن به پرسپولیس بود، توانست یک پنالتی بگیرد که حسین کعبی کاپیتان سپیدرود آن را تبدیل به گل کرد و در نهایت این تیم به پیروزی رسید تا با صعود سپیدرود به لیگ برتر هواداران رشتی غرق در شادی و خوشحالی شوند.
این موضوع باعث شد تا به سراغ شایان مصلح برویم و درباره این اتفاق مهم برای فوتبال گیلان و شرایطی که خودش در پیش دارد با وی صحبت کنیم. مصلح در گفت‌وگویی که  داشت به این موضوع اشاره کرد که هنوز تصمیمی در خصوص فصل آینده نگرفته ولی احتمالا با دوستانش مثل حسین کعبی و محمد انصاری مشورت خواهد کرد.

 

اتفاق مهمی برای سپیدرود رخ داد، از صعود این تیم به لیگ برتر برای‌مان بگو.
دیگر همه‌چیز به روز آخر کشیده شده بود و همین موضوع باعث شد تا با استرس به زمین برویم اما خدا را شکر توانستیم به لیگ برتر صعود کنیم که این اتفاق بعد از 40، 50 سال که از تاسیس باشگاه سپیدرود می‌گذشت بسیار بی‌نظیر بود و باعث شد همه مردم شهر خوشحال باشند. از پنج، شش ساعت قبل از شروع مسابقه ورزشگاه پر شده بود و همه آمده بودند تا از ما حمایت کنند. خدا را شکر خدا هم به ما نگاه کرد و در روزی بسیار عجیب توانستیم به لیگ برتر صعود کنیم. مردم رشت آن‌قدر خوشحال بودند که تا پنج و شش صبح به جشن و پایکوبی مشغول بودند و صدای بوق ماشین‌ها تمام شهر را پر کرده بود.

 

تمام ورزشگاه قرمزپوش بود، آیا همه این تماشاگران، طرفدار سپیدرود بودند یا طرفداران داماش یا بقیه تیم‌ها هم آمده بودند؟
شهر رشت این‌طور نیست که طرفدار یک تیم خاص باشند. همه هم سپیدرودی هستند و هم داماشی. حتی از شهر من یعنی رودبار و یا شهرستان‌های دیگر هم آمده بودند که سپیدرود را تشویق کنند.

 

تیم رقیب‌تان ملوان هم که لیگ برتری نشد.
متاسفانه همین‌طور است. من خیلی دوست داشتم که ملوان هم صعود کند تا هر دو تیم صعودکننده به لیگ برتر گیلانی باشند. فارق از کری‌هایی که بین هواداران وجود دارد باید بگویم که ملوان هم تیم بسیار ریشه‌دار و با پتانسیل بالایی است که می‌توانست لیگ برتری شود اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

 

به غیر از شما، گل‌گهر و ملوان هم شانس صعود به لیگ برتر را در روز آخر داشتند. فکر می‌کردید صعود کنید یا نه؟
ما همه چیز دست خودمان بود و اگر می‌بردیم صعود می‌کردیم و برای همین شرایط حساسی به وجود آمده بود و همین موضوع باعث شد وقتی گل اول را دریافت کردیم، ترس به جان‌مان بیفتد. انگار آب سردی روی‌مان ریخته باشند و یک سکته ناقص زدیم. اما خدا خدا می‌کردم که بالاخره در این بازی کاری بکنم که خدا کمکم کرد و یک پنالتی گرفتم که حسین آقا آن را تبدیل به گل کرد.

 

تو در نیم‌فصل در آستانه رفتن به پرسپولیس بودی، اما در سپیدرود ماندنی شدی و با این تیم به لیگ برتر صعود کردی. حالا از این اتفاق خوشحالی؟
آن موقع که به پرسپولیس نرفتم خیلی‌ها به شوخی یا جدی می‌گفتند اشتباه کردی که نرفتی اگر به پرسپولیس می‌رفتی پیشرفت می‌کردی و زودتر به تیم ملی می‌رسیدی. اما من اخلاقم طوری است که خود فوتبال آن‌قدرها برایم مهم نیست. نه اینکه اگر از سپیدرود می‌رفتم در قبال هواداران این تیم کوتاهی کرده بودم، نه. اما می‌خواستم بالاخره طوری به این تیم کمک کنم و از آن به بعد تمام فکر و ذکرم کمک به سپیدرود شد.

 

البته آن طرف، قل‌ات یعنی محمد انصاری در پرسپولیس به قهرمانی لیگ برتر رسید.
بله، شاید اگر به پرسپولیس هم رفته بودم حالا قهرمان لیگ برتر بودم. اما نکته اینجاست که من از ابتدای فصل با آنها نبودم اما حالا دو سال است که در سپیدرود هستم. باور نمی‌کنید مردم استان گیلان و رشت چقدر از صعود ما به لیگ برتر خوشحال شده‌اند. همه با شور و شوق زیادی از این اتفاق بزرگ یاد می‌کنند و می‌توانم بگویم که این صعود بهترین اتفاق فوتبالی زندگی من تا به حال بوده است که فقط خودم و هواداران سپیدرود می‌توانیم آن را به درستی درک کنیم.

 

برای صعود سپیدرود هم شعر گفته‌ای یا نه؟
(می‌خندد). نه هیچ شعری نگفته‌ام. اصولا من برای فوتبال شعر نمی‌گویم. البته همان‌موقع که بازی تمام شد یکی از خبرنگاران به من گفت یک شعر فی‌البداهه درباره سپیدرود بگو که من گفتم الان شعرم نمی‌آید اما سرود سپیدرود قهرمان می‌شه، خدا می‌دونه که حقشه را خواندم.

 

حالا تصمیم‌ات برای فصل آینده چیست؟
هنوز هیچ تصمیمی نگرفته‌ام. فعلا نمی‌خواهم به فوتبال فکر کنم. چند روزی قصد استراحت دارم و بعد از آن با بزرگ‌ترهای تیم مثل حسین کعبی و یا دوستم محمد انصاری مشورت خواهم کرد تا درباره آینده تصمیم بگیرم.

 

انصاری صعود سپیدرود به لیگ برتر را به تو تبریک گفت؟
بله، محمد به من پیام داد و تبریک گفت و یکسری شوخی‌های دیگر هم با من داشت که حالا بماند!

 

پس احتمال رفتن‌ات به پرسپولیس وجود دارد؟
هنوز هیچ چیزی معلوم نیست. ان‌شاءا... چند روزی که استراحت کنم بعدا در این خصوص تصمیم می‌گیرم.

 

قراردادت با سپیدرود تمام شده یا نه؟
قرارداد من یک مدل خاصی است! هم تمام شده، هم تمام نشده. حالا باید بروم صحبت کنم که ببینم چه اتفاقی می‌افتد.

 

الان انتظارات از تیم شما بالا رفته، نمی‌ترسید سپیدرود هم مثل داماش یا پگاه بشود و مثل آسانسور در حال صعود و سقوط در لیگ برتر باشد؟
به نکته خوبی اشاره کردید. انتظارات از تیم ما بالا رفته اما هم پارسال و هم امسال تیم ما به شدت مشکل مالی داشته است. اگر به سایت ترانسفرمارکت بروید می‌بینید که ما با دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان کمترین هزینه را بین تیم‌های لیگ یکی داشته‌ایم. در حالی که تیم‌های دیگر مثل خونه‌به‌خونه 18میلیارد تومان هزینه کرده بودند. من پارسال 10میلیون قرارداد داشتم که تنها 2/5 میلیون تومان از آن را دریافت کردم و اگر می‌رفتم کارگری می‌کردم بیشتر پول در می‌آوردم.

 

امسال چقدر گرفتی؟
امسال هم کم گرفتم اما نگویم بهتر است! پارسال وضع ما افتضاح بود اما امسال کمی بهتر شده هرچند که امسال هم شرایط خوبی نداشتیم. ما یک گروه تلگرامی در سپیدرود داریم که اسم آن را سپیدرود بی‌پول گذاشته‌ایم و هیچ بعید نیست همان آسانسور بودن که به آن اشاره کردید برای ما هم به وجود بیاید. ما مدیرعامل نداریم و نمی‌دانیم وقتی پول طلب داریم به چه کسی بگوییم. اصلا دفتر باشگاه نداریم.

 

پس خیلی همت کرده‌اید که به لیگ برتر آمده‌اید.
واقعا چیزی در حد معجزه بوده است. این کار حاصل نمی‌شد جز غیرت بازیکنان و حمایت هواداران که دست به دست هم دادند و باعث شدند تا سپیدرود به لیگ برتر صعود کند.

 

علی نظرمحمدی سرمربی‌تان چه می‌گوید؟
علی آقا هم نظرش همین است. وضع مدیریتی باشگاه ما خوب نیست و حالا که انتخابات نزدیک است می‌گویند ممکن است تیم به شهرداری رشت داده شود یا به بخش خصوصی منتقل شود. من شایان مصلح مجرد هستم و شاید مشکلی برایم به وجود نیاید اما خیلی از بازیکنان تیم متاهل هستند و باید خرج خانواده‌شان را در بیاورند و با این وضعیت ممکن است خیلی از بازیکنان نتوانند در فصل آینده با سپیدرود باشند و امیدوارم که شرایط باشگاه بهبود پیدا کند.

 

خودت از لحاظ فنی از این فصل راضی بودی؟
خدا را شکر بله راضی بودم. هم شرایط خوبی داشتم و هم حالا پیشنهادهای زیادی دارم.

 

پس احتمال رفتنت از سپیدرود وجود دارد؟
حالا باید ببینیم که خدا چه می‌خواهد. من می‌خواهم به تیم ملی برسم و در جام جهانی حضور پیدا کنم و باید به فکر پیشرفت در فوتبالم باشم.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه