همراه ما باشید

 نوزدهمین سالگرد درگذشت سیروس قایقران کاپیتان فقید تیم ملی و فرزند خردسالش راستین 17 فروردین در کلویر انزلی برگزار می‌شود.

نوزدهمین سالگرد درگذشت سیروس قایقران در انزلی برگزار می‌شود

نوزدهمین سالگرد درگذشت سیروس قایقران در انزلی برگزار می‌شود

پیروزی نیوز - نوزدهمین سالگرد درگذشت سیروس قایقران در انزلی برگزار می‌شود


به گزارش پیروزی دیلی، نوزدهمین سالگرد درگذشت و نهمین همایش بزرگداشت مرحوم سیروس قایقران کاپیتان فقید ملوان انزلی و تیم ملی ایران و فرزند خردسالش راستین عصر روز 17 فروردین ماه جاری در حسینیه شهدای کلویر برگزار می‌شود.

زنده یاد سیروس قایقران در اول بهمن ماه 1340 در محله کلویر بندر انزلی به دنیا آمد و از همان ابتدای کودکی به فوتبال در زمین‌های خاکی کلویر روی آورد و با استعداد درخشان خود عضو تیم فوتبال منتخب آموزشگاه‌ها شد.

قایقران در سن 16 سالگی در سال 1356 موفق شد به عنوان یکی از مهره‌های اصلی در تیم‌های نوجوانان و جوانان ملوان استعدادهای خود را به نمایش بگذارد و با مهارت‌های منحصر به فردش ملوان را به رتبه قهرمانی باشگاه‌های گیلان رساند.

وی در سال‌های 57 تا 63 افتخارات زیادی را برای ملوان و گیلان به ارمغان آورد مانند دو گلی که وارد دروازه پرسپولیس کرد و یا گل زیبایی که به تیم منتخب مازندران زد.

مرحوم قایقران در سال 63 به تیم ملی دعوت شد و در سال 66 تنها فوتبالیست شهرستانی بود که شادروان دهداری بازوبند پرافتخار کاپیتانی تیم ملی ایران را به بازوان او بست و تیم ملی ایران در سال 67 در جام ملت‌های آسیا در قطر با هدایت قایقران به مقام سومی دست یافت و در سال 69 تیم ایران را با گل‌های زیبای خود پس از 20 سال به قهرمانی در بازی‌های آسیایی پکن رساند.

قایقران در 18 فروردین ماه سال 77 در حال بازگشت از تعطیلات نوروز در حالی که همراه فرزند، همسر و برادر همسرش در اتومبیل رنوی خود از انزلی عازم تهران بود در حوالی امامزاده هاشم رشت با یک دستگاه خاور تصادف کرد که در این حادثه خود و فرزندش راستین به دیار باقی شتافتند.

درباره نویسنده

مهدی  بگلری

مهدی بگلری مشاهده تمام مطالب

مدیر مسئول

ثبت دیدگاه